Аналітична довідка Звіту тимчасової депутатської комісії Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області IV скликання

Аналитическая справка Отчета временной депутатской комиссии СофиевскоБорщаговского сельского совета Киево-Святошинского района Киевской области IV созыва

Analytical Reference to the Report of the Provisional Deputy Committee of the Sofiyivsky-Borschagivsky Village Council of Kyiv-Svyatoshinsky District, Kyiv Region, IV convocation

مرجع تحليلي لتقرير نائب رئيس لجنة مجلس قروي سوفيفسكي — بورسشيفسكي المؤقت

لمنطقة كييف — سفياتوشينسكي، إقليم كييف، رابعا

对基辅地区Kyiv-Svyatoshinsky区Sofiyivsky-Borschagivsky村委会临时副委员会报告的分析性参考

Referencia Analítica al Informe del Comité Adjunto Provisional del Concilio de la Aldea Sofiivka-Borschagivka del Distrito de Kiev-Svyatoshinsky, Región de Kiev, IV convocatoria

Провівши перевірку, тимчасова депутатська комісія дійшла висновку, щодо чисельних порушень діючих законів України. У відомостях, які подаються в податкову інспекцію по сплаті земельного податку – відсутні громадяни, які отримали земельні ділянки. Це пов’язано з тим, що попередній секретар сільської ради минулого скликання Сиротюк Лариса Петрівна не надавала землевпоряднику списки та носії інформації щодо надання земельних ділянок.
Під час передачі земельних ділянок у приватну власність, розробка проектів землеустрою, їх затвердження, надання дозволів на зміну цільового призначення та затвердження погодження мали місце порушення, а саме відсутні заяви, відсутні дані громадян які отримали земельні ділянки, юридична адреса і так далі. Явно видно, що в деяких книгах заяви написані однією рукою, або заяви роздруковані на комп’ютері, а підписи зроблені однією людиною. І таких випадків знайдено більше двохсот, що є грубим порушенням законодавства України.
Викладені нижче факти, свідчать про те, що на території села Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області на протязі 2006-2010 років організованою групою осіб на чолі з головою Софіївсько-Борщагівської сільської ради Кремцем С.В. здійснювалась розтрата та привласнення майна, що належить територіальній громаді. До організованої групи увійшли: Кремець С.В., Кудрик О.Т., Сиротюк Л.П., Шупик В.М., Левченко О.І., Журба О.В.

Так, детальним планом території, розробленим «УкрНДІцивільсільбуд», м. Києва в 2005р. житловий масив по вул. Ак. Амосова — Л.Українки, с. Соф. Борщагівка, Києво-Святошинського р-ну., передбачав індивідуальну забудову масиву, що підтверджується рішеннями виконавчого комітету Соф. Борщагівської сільської ради, Києво-Святошинського р-ну., від 09 вересня 2008р. №395, 396, 397, 398, 399, якими надано дозвіл на будівництво індивідуальних будинків з господарськими будівлями Журбі Ользі Вікторівні, в тому числі:
•    по вул. Ак. Амосова, №1/34 на земельній ділянці загальною площею 0,1026га;
•    по вул.. Ак. Амосова, №36 на земельній   ділянці загальною площею 0,1026 га;
•    по вул. Л. Українки №13, на земельній ділянці загальною площею 0,1030 га;
•    по вул.. Ак. Амосова, №38/15 на земельній ділянці загальною площею 0,1030га;
•    по вул. Ак. Амосова, № 3 на земельній ділянці загальною площею 0,1030 га.

Не дочекавшись виготовлення технічної документації Журба О.В. здійснила самочинне будівництво багатоповерхового будинку по вул. Амосова 1/34, який складається з 153 квартир, та приміщень відведені під офіси, загальною площею 10959,4 кв.м .
Здійснивши самочинне будівництво Журба О.В., яка до речі не зареєстрована як підприємець у державному реєстрі, вона звернулась до Києво-Святошинського районного суду Київської області про визнання права власності на квартири у самочинно побудованому житловому будинку. Про  змову Журби О.В. та Кремця С.В. по реалізації злочинної схеми по узаконенню права власності на побудовані квартири та ухилення від сплати штрафів до державного бюджету за здійснення самочинного будівництва, свідчить той факт, що головою сільської ради Кремцем С.В. наперед надано Журбі О.В. лист до суду про визнання позову, датований 10 червня 2008 року, а Журба О.В. звернулась до суду з позовом лише в грудні 2008 року.
Крім цього, Журба О.В. не оформила в законодавчому порядку зміни цільового призначення земельної ділянки з індивідуального будівництва житлового будинку під будівництво комерційного призначення.
Так, Журбою О.В. у такий спосіб побудовано, та знаходиться у стадії будівництва чотири житлові будинки. Зазначені будинки не прийняті в експлуатацію та не відображені в державній статистичній звітності.

Рішенням 26-ї сесії 5-го скликання Софіївсько-Борщагівської сільради від 27 березня 2009р. № 189 Кулак Валентині Сергіївні, мешканці м. Суми, вул. Харківська буд. 25, кв.126, пенсіонерці,  виділено земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, площею 0,4327 га в с. Софіївська  Борщагівка, вул. І. Франка, ділянка 8-Б. Вказана земельна ділянка згідно до схеми планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради призначена для комерційних цілей села.
Схема планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради, розроблена «УКРНДІПРОЦИВІЛЬСІЛЬБУД» у 2005 р., узгоджена відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації, відділом земельних ресурсів району, головним лікарем Києво-Святошинської райепідемстанціі, узгоджена протоколом засідання містобудівної ради Управління містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації від 06 лютого 2006р. № 218/06-П.

Головою сільської ради Кремцем С.В. було розроблено злочинні схеми щодо надання земельних ділянок підставним особам більшою площею спочатку під ведення особистого селянського господарства, а потім зміну цільового призначення цих земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Так, ст. 121 ЗК України, передбачено, що громадянам України для ведення ОСГ надається не більше 2,0 га, а для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд – 0,25 га.

Злочинні схеми узаконення земельних ділянок була здійснена за сприяння Кулак Валентини Сергіївни, 1946 р.н., яка проживає в м. Суми, вул. Харківська 25, кв. 126, яка є мамою Журби Ольги Вікторівни та відповідно тещею Журби Олександра Валерійовича, який і вступив в злочинну змову з Кремцем С.В., Кудриком О.Т., Сиротюк Л.П., Шупиком В.М., Левченко О.І.
Так,
•    земельна ділянка для ведення ОСГ загальною площею 0, 4327 га  по вул. І.Франка № 1-Б рішенням № 26  28-мої сесії 5 скликання виділена у власність Кулак В.С.
•    земельна ділянка для ведення ОСГ загальною площею 0, 4987 га  по вул. І.Франка № 6 рішенням № 13  30-тої сесії 5 скликання виділена у власність Сидоренко Г.В., яка в подальшому здійснила продаж ділянки Кулак В.С. Договір купівлі – продажу, посвідчено приватним нотаріусом Києво-Святошинського нотаріального округу Михальченко М.М., зареєстровано в реєстрі за № 2455. Рішенням № 27   від 29.12. 2009 року 33-ї сесії 5 скликання надано дозвіл на зміну цільового призначення зазначеної земельної ділянки з ведення ОСГ на будівництво та обслуговування житлового будинку Кулак В.С.
•    земельна ділянка загальною площею 0, 4900 га по вул. Боголюбова, діл. 4 рішенням 30-ї сесії 5 скликання була надана Чепіль М.М., яка згодом була продана Кулак В.С. на підставі  договору купівлі – продажу, посвідченого приватним нотаріусом Києво-Святошинського нотаріального округу Михальченко М.М. Згодом Кулак В.С. надано дозволи на зміну цільового призначення земельної ділянки.
•    земельна ділянка загальною площею 0, 34 га по вул. І. Франка, діл. 8 рішенням 30-ї сесії 5 скликання була надана Ковтун В.М., яка згодом була продана Кулак В.С. на підставі  договору купівлі – продажу, посвідченого приватним нотаріусом Києво-Святошинського нотаріального округу Михальченко М.М., зареєстрованого в реєстрі за № 2155. Згодом Кулак В.С. надано дозволи на зміну цільового призначення земельної ділянки.
•    земельна ділянка загальною площею 0, 4913 га по вул. Боголюбова, діл. 5 рішенням 30-ї сесії 5 скликання була надана Алексєєнко Г.Ю., яка згодом була продана Кулак В.С. на підставі  договору купівлі – продажу, посвідченого приватним нотаріусом Києво-Святошинського нотаріального округу Михальченко М.М., зареєстрованого в реєстрі за № 2159. Згодом Кулак В.С. надано дозволи на зміну цільового призначення земельної ділянки.
•    земельна ділянка загальною площею 0, 5010 га по вул. І.Франка, діл. 4 рішенням 30-ї сесії 5 скликання була надана Супрунову Е.С., яка згодом була продана Кулак В.С. на підставі  договору купівлі – продажу, посвідченого приватним нотаріусом Києво-Святошинського нотаріального округу Дудкіною Н.В., зареєстрованого в реєстрі за № 442. Згодом Кулак В.С. надано дозволи на зміну цільового призначення земельної ділянки.
•    земельна ділянка загальною площею 0, 4901 га по вул. Боголюбова, діл. 3 рішенням 30-ї сесії 5 скликання була надана Мурашко С.В., яка згодом була продана Кулак В.С. на підставі  договору купівлі – продажу, посвідченого приватним нотаріусом Києво-Святошинського нотаріального округу, зареєстрованого в реєстрі за № 438. Згодом Кулак В.С. надано дозволи на зміну цільового призначення земельної ділянки.
Крім цього, рішенням 40-ї сесії 5-го від 10 вересня 2010р. № 135, на підставі заяви, зареєстрованого 10 вересня 2010р. № 1927 складеного Кулак В.С. надано дозвіл на складання проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для житлової забудови в с. Софіївська Борщагівка, вул. Боголюбова, діл. 18, площею 0,0700 га (у заяві площа земельної ділянки виправлена з 0,0800 га на 0,0700 га) належить їй (Кулак) на підставі державного акту № 94702002038511135 від 29 липня 2010р (архівний № 18 до матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання № 135).
До рішення від 10 вересня 2010р. № 135 додається висновок відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 31 серпня 2010р. № 5582, в якому значиться земельна ділянка площею 700 кв.м, що знаходиться в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова № 18, що належить Кулак В.С.на підставі договору купівлі-продажу, зареєстрованим приватним нотаріусом Михальченко М.М. Києво-Святошинського р-ну від 24 червня 2010р. № 1545, в якому зазначено умови зміни земельної ділянки Кулик В.С. в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова № 18, під житлову забудову – після затвердження генерального плану. (архівний № 19 матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010г. № 135)
Генеральний план села Соф. Борщагівка не затверджений по теперішній час.

Так, всі надані Кулак В.С. земельні ділянки, згідно до схеми планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради призначені для комерційних цілей села.

Виділення земельних ділянок, у відповідності до Генерального плану села, технічна документація, містобудівна документація  на які відсутня.
Також по вул. Київська (парні номера) входять вулиці Івана Франко, Південна, Боголюбова.
Провівши аналіз, комісія виявила, що рішення 26 сесії 5 скликання від 27.03.2009 року по наданню земельних ділянок громадянам, оформлені не належним чином, а саме: в рішеннях немає юридичної адреси громадянина, де проживає та зареєстрований.
Також є порушення реєстрації заяв громадян без підпису, та дати реєстрації або взагалі без реєстрації.
Земельні ділянки площею близько 50 соток кожна були надані жителям Києва в кількості 46 ділянок, жителям інших областей України 16 ділянок, без юридичних адрес 13 ділянок, нашим жителям села 106 ділянок від 6 до 8 соток.
Ще по вул. Київська були надані земельні ділянки де відсутній висновок «УКРНДІПРОЦИВІЛЬСІЛЬБУД», та копії державних актів, кадастрового плану, паспорта та індитифікаційні номери, але був наданий дозвіл на зміну цільового призначення. Вулиці Київська №30 згідно рішення 120, Південна №4 згідно рішення 121 та Південна №6 згідно рішення 122 від 20.10.2010 року. Де власником земельних ділянок вже є Верес Людмила Іванівна.

Софіївсько-Борщагівська сільська рада листом від 11 жовтня 2007 року № 484 звернулась до Державного підприємства НДВ Агрокомбінат «Пуща-Водиця» про виділення земельної ділянки загальною площею 22,5 га..
Державне підприємство науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця» листом від 11 жовтня 2007 року №727 посилаючись на ст.. 24 та 92 Земельного кодексу України повідомив, що ДП НДВА «Пуща-Водиця» є державним підприємством, і йому належать державні землі на праві користування.
На момент розгляду цього питання на засіданні 26-ої сесії 5 скликання вказана земельна ділянка не могла бути включена в межі села Софіївська Борщагівка, так як це питання, було опротестоване заступником прокурора Київської області в інтересах держави, і Київський адміністративний суд задовольнив його позов.
Копія рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2008 року направлено до Софіївсько-Борщагівської сільської ради на адресу пров. Шкільний 5, і це рішення станом на 9 червня 2010 р. оскаржено не було.
Виділяючи земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, на земельній ділянці, котра передбачена зазначеною схемою для комерційного використання в соціально-економічних цілях розвитку інфраструктури села Софіївська Борщагівка в рішеннях 26 сесії 5 скликання від 27 березня 2009 року відсутні правові підстави про виділення ділянок  безоплатно в власність, наступним особам:
— рішення від 27 березня 2009 року № 65 про виділення земельної ділянки Чорній В.В. по вул.. Київській, ділянка загальною площею 0,50 га.
— рішення від 27 березня 2009 року № 66 про виділення земельної ділянки Калинчук С.Г. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 38.
— рішення від 27 березня 2009 року № 67 про виділення земельної ділянки Мурашко Л.Б. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 44
— рішення від 27 березня 2009 року № 68 про виділення земельної ділянки Онойченку Є.В. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 40.
— рішення від 27 березня 2009 року № 69 про виділення земельної ділянки Калинчук Ж.С. площею 0,4685 га. вул.. Південна ділянка № 16.
— рішення від 27 березня 2009 року № 70 про виділення земельної ділянки Камчаєвій М.С. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 6
— рішення від 27 березня 2009 року № 71 про виділення земельної ділянки Чекайде В.С. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 14.
— рішення від 27 березня 2009 року № 72 про виділення земельної ділянки Чекайде В.С. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 8.
— рішення від 27 березня 2009 року № 73 про виділення земельної ділянки Талюто В.В. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 42.
— рішення від 27 березня 2009 року № 74 про виділення земельної ділянки Талюто Л.Н. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 36.
— рішення від 27 березня 2009 року № 75 про виділення земельної ділянки Чепіль Ф.Н. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 10.
— рішення від 27 березня 2009 року № 76 про виділення земельної ділянки Ружанській Н.П. площею 0,46 га. вул.. Південна ділянка № 4.
— рішення від 27 березня 2009 року № 77 про виділення земельної ділянки Козаченко Д.В. площею 0,4924 га. вул.. Київська ділянка № 30.
— рішення від 27 березня 2009 року № 78 про виділення земельної ділянки Кривобок О.Ю. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 46.
— рішення від 27 березня 2009 року № 79 про виділення земельної ділянки Кривобок В.Я. площею 0,4995 га. вул.. І. Франка ділянка № 2.
— рішення від 27 березня 2009 року № 80 про виділення земельної ділянки Микитенко Л.Є. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 12.
— рішення від 27 березня 2009 року № 81 про виділення земельної ділянки Дяченко О.М. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 48.
— рішення від 27 березня 2009 року № 82 про виділення земельної ділянки Дяченко С.В. площею 0,5311 га. вул.. Київська ділянка № 50.
рішення від 27 березня 2009 року № 83 про виділення земельної ділянки Ковтуну В.Н. площею 0,34 га. вул.. І. Франка ділянка № 8.
— рішення від 27 березня 2009 року № 84 про виділення земельної ділянки Алексєєнко А.Ю., площею 0,49 га. вул.. Боголюбова ділянка № 5.
— рішення від 27 березня 2009 року № 85 про виділення земельної ділянки, Логачеву А.В., площею 0,3451 га. вул.. Боголюбова ділянка № 1.
рішення від 27 березня 2009 року № 86 про виділення земельної ділянки Павленко А.А. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 32.
— рішення від 27 березня 2009 року № 87 про виділення земельної ділянки Мурашко С.В. площею 0,49 га. вул.. Боголюбова ділянка № 3, до рішення відсутні паспортні дані, місце проживання та ідентифікаційний код.
— рішення від 27 березня 2009 року № 88 про виділення земельної ділянки Пономаренко Л.М. площею 0,49 га. вул.. Боголюбова ділянка № 2.
— рішення від 27 березня 2009 року № 89 про виділення земельної ділянки Чепіль М.М. площею 0,49 га. вул.. Боголюбова ділянка № 4.
— рішення від 27 березня 2009 року № 90 про виділення земельної ділянки Сапрунову Е.С., площею 0,50 га. вул.. І. Франка ділянка № 6.
— рішення від 27 березня 2009 року № 91 про виділення земельної ділянки Свириденко А В. площею 0,50 га. вул.. І. Франка ділянка № 6.
— рішення від 27 березня 2009 року № 92 про виділення земельної ділянки

Рішенням 26 сесії 5 скликання сільської ради села Софіївська-Борщагівка від 27 березня 2009 року номерами з 65 по 93 включно виділив 29 земельних ділянок загальною площею 12,7366 га, в тому числі 27 земельних ділянок загальною площею 12,5966 га іногороднім громадянам, що не мають жодного відношення до територіальної громади села Софіївська-Борщагівка та до організації робіт на ділянках по веденню особистого селянського господарства.

В рішенні 34-ої сесії 5-го скликання від 04 лютого 2010 року № 4 в п.1, зазначено про затвердження технічної документації відносно припинення права постійного користування державного підприємства НДВА «Пуща Водиця» земельною ділянкою площею 30,9027 га, з них: 30,8567 га ріллі; 0,0460 га під господарськими дорогами.
Рішеннями 35-ої сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010 року з № 08 по № 93 надано дозвіл на складання проекту землеустрою відносно виділення земельних ділянок у власність для ведення особистого сільського господарства на користь третіх осіб, в багатьох випадках, котрі ніякого відношення до мотивів вказаних у листі ДП НДВА «Пуща Водиця» від 28 грудня 2009 р.№ 1070 (зменшення соціальної напруги у селі; покращення житлових умов робітників агрокомбінату   «Пуща  Водиця») не мають, так які є іногородніми, а саме:
—    Пономаренко Ларисі Миколаївні, що мешкає: м. Київ, пр. Г. Сталінграду, корпус 2, кв.7, ідентифікаційний код 2694110847, рішенням 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009 р.№ 88 виділена земельна ділянка по вулиці Боголюбова, 2 загальною площею 0,49 га, безоплатно у власність для ведення особистого сільського господарства. Рішенням 35-ої сесії 5-го скликання № 71 Пономаренко Л. М. удруге виділена безоплатно, земельна ділянка у власність в с.Софіївська Борщагівка, площею 0,2234 га для ведення особистого сільського господарства.

—   Логачеву Олександру Васильовичу, що мешкає: м. Київ, пр. Г.Сталінграду, буд.37, кв. 163, ідентифікаційний код 2399808011, рішенням 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009 р.№ 85 виділена земельна ділянка безоплатно у власність по вул. Боголюбова,1 площею 0,3451 га, для ведення особистого сільського господарства. Рішенням 35-ої сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010 р. № 54, повторно у власність площею 0,2234 га для ведення особистого сільського господарства в с. Софіївська Борщагівка.

—  Кривобок Василю Яковичу, що мешкає: м. Київ, пр. Г.Сталінграду,буд. 6-Б, корпус 1, кв.24, ідентифікаційний код 1888108436, рішенням 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009 р.№ 79 виділена земельна ділянка у власність, безоплатно, для ведення особистого сільського господарства, площею 0,4995 га , по вул. І.Франка,2. Рішенням 35-ої сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010 р. № 44, повторно виділена земельна ділянка у власність безоплатно в с. Соф.Борщагівка, площею 0,2236 га для ведення особистого сільського господарства.

—    Кривобок Оксані Юр’ївні, що мешкає: м.Київ, пр.Г.Сталінграду,буд. 6-Б, корпус 1, кв.24, ідентифікаційний код 2304023202, рішенням 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009 р.№78 виділена земельна ділянка у власність безоплатно, по вул. Київській, 46, загальною площею 0,50 га, для ведення особистого сільського господарства. Рішенням 35-ої сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010 р. № 47, повторно виділена земельна ділянка безоплатно в с. Соф.Борщагівка площею 0,2236 га для ведення особистого сільського господарства.

Депутатська комісія аналізуючи заяви іногородніх громадян, на підставі яких їм надавали земельні ділянки в районі вул. Жулянська і вул. Горького, виявила факти виділення земельних ділянок методом сімейного кланового стану, які мешкають за одною адресою, в тому числі:
— родині Жданових – Тетяна — Юлія, що мешкають: м. Київ, вул. Урловська ,буд.53, дві ділянки, загальною площею 0,4473 га;
— родині     Іваниця    —    Володимиру     —     Тетяні,     що     мешкають:     м. Харків, вул. Ком. Уборевича, 30,корп. «в» 112, дві ділянки, загальною площею 0,4472 га;
— родині Левтик — Катерині — Костянтину, що мешкають: м. Київ, вул. Тимошенко буд.13 а,кв.461, дві ділянки, загальною площею 0,4468 га;
— родині Логачевих – Олександру — Олесі, що мешкають: м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, буд.37,кв. 163, дві ділянки, загальною площею 0,4468 га;
— родині    Павленко    —    Валерію   — Володимиру,    що    мешкають:    м.Київ, вул.С.Крушельницької, буд.1/15,кв.17, дві ділянки, загальною площею 0,4469 га;
— родині Репнікових — Віктор — Раїса, що мешкають: Сумська обл., м. Буринь, вул. Леніна , буд.18,кв. ,16 дві ділянки, загальною площею 0,4467 га;
— родині Старожилових — Дмитру — Миколі — Олені, що мешкають: м. Київ, просп. Маяковського, буд.4,кв.171, три ділянки, загальною площею 0,6702 га;
— родині Фукалових — Андрію — Людмилі, що мешкають: Сумська обл., м. Буринь, вул. Л.Українки , буд.5/12,кв. ,16 дві ділянки, загальною площею 0,4469 га;
— родині Яремко — Валерію – Любомиру — Наталії, що мешкають: м. Київ, пр. Правди, буд.37,кв.65, три ділянки, загальною площею 0,6702 га.
— родині Бутейко-Марії-Сергію-Сергію Сергійовичу-Тетяні, що мешкають м. Київ, пр. Маяковського буд.30-А, кВ.48 – чотири земельні ділянки, загальною площею 0,8151 га;
— родині Гордієнко- Галині- Роману,що мешкають м. Київ, вул. Г.Тимофієвої буд.3 кв.68 – дві ділянки, загальною площею 0,4472 га.
Звертаємо увагу, сесії на те, що подача заяв на отримання земельних   ділянок прилеглих до вул. Жулянська та вул. Горького іногородніми громадянами складалася в один день 19 лютого 2010р.

04.08.2010 року 39 –ю сесією 5 скликання були роздані земельні ділянки для ведення ОСГ по вул. Бишівська, Тарасівська, Затишна, Петрівська, Білогородська.
Рішенням 38 сесії 5 скликання від 07.07.2010 року за №2 було припинено право постійного користування Державного підприємства НДВА «Пуща Водиця» загальною площею 61,85 га, з них 1 ділянка площею 3,65 га та 2-га ділянка площею 58,2 га, які знаходяться в Південно Західній частині села Соф. Борщагівка.
Рішенням №2 від 07.07.2010 року 38 сесія 5 скликання, сесія сільської ради вирішила припинити право користування НДВА «Пуща Водиця» та замовити технічну документацію 04.08.2010 року. Рішенням за №4 від 04.08.2010 року сесія сільської ради затвердила технічну документацію, що до припинення права постійного користування НДВА «Пуща Водиця» на земельну ділянку площею 61,85 га ріллі (з них 1 ділянка 3,65 га та 2-га ділянка 58,2 га) та передати до земель запасу в межах села Соф. Борщагівка вище згадану земельну ділянку.
Іногородні – 31 ділянка, жителям м. Києва – 20 ділянок, жителі села – 116 ділянок, без реєстрації – 13 ділянок.

На протязі з 2007 року по 2010 рік був розданий масив 9,8 га – 98 ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків та 30 земельних ділянок для ведення ОСГ, які були закладені в генеральному плані, як резерв для того, що коли буде розташовуватись по вул. Пушкіна, Шевченка, Ярова, (проект Великої Кільцевої дороги), надати ці землі їх жителям села, як компенсацію. Фактично дані земельні ділянки не озвучувалися на сесіях сільської ради (що є грубим порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування»),  що до виділення їх громадянам, але були роздані громадянам України, які не являються жителями села  — невідомо за які заслуги, обходячи думку депутатів 5 скликання.
Рішенням сесії від 15.06.2006 року №33 була роздана працівникам НДВА «Пуща Водиця» відділення «Совки, але згідно цього ж рішення  було встановлено так звану квоту сільського голови Кремця С.В., яку ніхто не контролював, тому із даного масиву всі зелені зони були роздані. Кошова 38 – 0,10, 45 – 0,10; Райдужна 83 – 0,10, 32 – 0,10, 34 – 0,10, 36 – 0,10; Зоряна 69/55 – 0,10, 59\60 – 0,10, 57 – 0,10, 55 – 0,10, 53 – 0,10, 51 – 0,10, 49 – 0,10, 67 – 0,10, 65 – 0,10, 63 – 0,10, 53/38 – 0,10; Петропавлівська 51 – 0,10, 57 – 0,10, 59 – 0,10; Оксамитова від 2 до 16; пров. Оксамитовий від 1 до 11.
Більше того, сільському голові Кремцю С.В. достеменно було відомо, що землі прилеглі до ставка № 10 в районі річки Нивка села Софіївська Борщагівка (вул. Васнецова) загальною площею 2,8 га. відносяться до складу земель історико-культурного значення.
Генеральним планом села Софіївська Борщагівка, розробленим інститутом «УкрНДІпроцивільсільбуд» 1997 р. та проектом землеустрою погодженим 23 сесією 4 скликання Софіївсько-Борщагівської сільської ради від 9 лютого 2006 року № 21, а також Києво-Святошинською Райдержадміністрацією 1 березня 2006 року № 07-28-756, крім того, державним підприємство НДВА «Пуща-Водиця» 1 березня 2006 року № 165 земельна ділянка в районі річки Нивка, прилегла до ставка № 10 загальною площею 2,8 га. віднесено до категорії земель історико-культурного значення.
Згідно списку пам’яток археології Києво-Святошинського району. Київської області об’єкти археології села Софіївська Борщагівка біля кільцевої дороги (кургани) відносяться до другого — першого сторіччя до нової ери, а об’єкти на березі 10 ставка річки Нивка, вздовж кільцевої дороги, є пам’яткою поселення епохи Київської Русі, епохи бронзи та знаходяться під охороною держави з 1991 року.
Законом України «Про охорону культурної спадщини» від 8 червня 2000 року № 1805-ІІІ аб. 2, ст. 17 передбачено, що всі пам’ятки археології, в тому числі ті, що знаходяться під водою, включаючи пов’язані з ними рухомі предмети, є державною власністю і не можуть передаватися до приватної власності (п. в, ч. 3, ст. 83 Земельного кодексу України).
Не дивлячись на пряму заборону надання таких земельних ділянок, визначеною чинним законодавством України, без розробки землевпорядної документації по протиправній зміні цільового призначення ділянки, прилеглої до вул. Васнєцова в районі 10 ставка річки Нивка, без рішення про вибір розташування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, було роздано:
—    рішенням № 210 від 22 лютого 2010 року надано дозвіл на розробку проекту землеустрою відносно відводу земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства Давиденко Віктору Миколайовичу в селі Софіївська Борщагівка вул. Васнєцова 11 площею 0.10 га;
—    рішенням № 211 від 22 лютого 2010 року Громовому Олександру
Володимировичу по вул. Васнєцова 9 площею 0,10 га, котрий був депутатом Софіївсько-Борщагівської сільської ради 5 скликання.
—    рішенням № 212 від 22 лютого 2010 року Шевель Наталі Андріївні по вул. Васнєцова 13 площею О,1О га, котра була депутатом Софіївсько-Борщагівської сільської ради 5 скликання, відсутня дата реєстрації подачі заяви.
Доводимо до відому, що аналогічно рішенню від 22 лютого 2010 року № 212 земельна ділянка по вул. Васнєцова 13 виділена Харченко Тетяні Миколаївні, по вул. Васнєцова 13 площею 0,10 га, члену земельної комісії 5 скликання.
Будь які інші документи по Харченко Тетяні Миколаївні у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 215 від 22 лютого 2010 року Головко Олександру Яковичу по вул. Васнєцова 15 площею 0,10 га, будь які інші документи по Головко Олександру Яковичу у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 217 від 22 лютого 2010 року Ковінченко Юрію Анатолійовичу по вул. Васнєцова 14 площею 0,10 га, будь які інші документи по Ковінченко Юрію Анатольйовичу у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 230 від 22 лютого 2010 року Чернезі Юлії Вікторівні по вул. Васнєцова 4 площею 0,!0 га, будь які інші документи по Чернезі Юлії Вікторівні у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 23 від 22 лютого 2010 року Чежевському Олександру Павловичу по вул. Васнєцова 6 площею 0,10 га, будь які інші документи по Чежевському Олександру Павловичу у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 244 від 22 лютого 2010 року Кондратюк Любові Савівні по вул. Васнєцова 1 площею 0,10 га, котра є родичкою землевпорядника села Софіївська Борщагівка Парфеничева С.В..
—    рішенням № 247 від 22 лютого 2010 року Продан Ніні Миколаївні по вул. Васнєцова 7 площею 0,10 га. В заяві вона просила ділянку розміром 0,23 га., але в рішенні 35 сесії 5 скликання причина відмови у наданні ділянки розміром 0,23 га. не висвітлена.
—    рішенням № 248 від 22 лютого 2010 року Пікалюк Миколі Єфремовичу по вул. Васнєцова 5 площею 0,10 га.. Заяву Пікалюк Миколи Єфремовича зареєстровано 22 лютого 2010 року, що підтверджує, ніяка комісія по земельним ресурсам матеріали 35 сесії 5 скликання не розглядала, і рішення приймались кулуарно сільським головою Кремцем С.В.;
—    рішенням № 249 від 22 лютого 2010 року Нестерук Світлані Володимирівні по вул. Васнєцова 8 площею 0,15 га.
—    рішенням 36 сесії 5 скликання від 10 березня 2010 року № 106 аналогічно рішенню 35 сесії 5 скликання від 22 лютого 2010 року Перегінцю Василю Миколайовичу по вул. Васнєцова 16 площею 0,10 га. архіві 36 сесії 5 скликання відсутні паспортні дані Перегінця Василя Миколайовича, ідентифікаційний код на заяві дата реєстрації подачі заяви. Також, мається в наявності рішення 41 сесії 5 скликання від 20 жовтня 2010 року № 42, котрим затверджено проект землеустрою Перегінцю Василю Миколайовичу по вул. Васнєцова 16 площею 0,10 га.
—    рішенням від 10 березня 2010 р. №122 (36-ої сесії 5-го скликання) Левченко Оксані Миколаївні, по вул.Васнєцова, 10, площею 0,10 га. В заяві Левченко О.М. прохання про виділення 0,8 га. Причина виділення більшої площі, ніж просила Левченко О.М., в рішенні сесії №122 не освітлена, Левченко перебуває у родинних відносинах з членом земельної комісії – депутатом 5-го скликання Левченко О.І.
—    рішенням від 10 березня 2010 р. №123 (36-а сесія 5-го скликання) Шупик Максиму Валерійовичу, по вул. Васнєцова,12, площею 0,10 га, який перебуває у близьких родинних відносинах з головою постійної депутатської комісії з питань інвестицій, підприємництва і контролю по використанням земельних ресурсів депутатом 5-го скликання Соф. Борщагівської сільської ради — Шупик В.М.
—    рішенням 37-ої сесії 5-го скликання Соф.Борщагівської ради від 18 травня 2010 р.  №9  Денисюк Олександру  Олексійовичу даний дозвіл на розробку проекту землеустрою   відносно  відведення  земельної  ділянки  у  власність  для   будівництва  і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по вул. Васнєцова,3, площею 0,1048 га .В архіві 37-ої сесії 5-го скликання які-небудь документи по Денисюк О.О. відсутні;
— рішенням 38-ої сесії 5-го скликання від 07 липня 2010р. №17 Пахнюк Володимиру Васильовичу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою, відносно відведення земельної ділянки у власність, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по вул. Васнєцова,1, площею 0,1014 га .
До даного рішення відсутні: заява Пахнюк В.В., його паспортні дані і ідентифікаційний код.
Вказані документи Пахнюк В.В., відсутні у архіві 38-ої* сесії 5-го скликання Соф.Борщагівської сільської ради.

Комісія має лист інституту археології НАН України від 27.01.2011р. №125/01-8-42 у якому повідомляється, що в районі ставка №10, річки Нивка, с.Соф.Борщагівка проведені археологічні дослідження тільки на площі 980 м2 з 28000 м2 через відсутність фінансування з боку Соф.Борщагівської сільської ради  5-го скликання.
Комісії достовірно відомо, що земельні ділянки Перегінець В.М., Левченко О.М., Шупик М.В., Шевель Н.А., Кондратюк Л.С., Лічман А.В., на землях культурної спадщини надані, в порушення ст.17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» у власність -оформлені.

Також була роздана прибережна природоохоронна зона гр. Оверченко Марії Іванівні, рішення №42 від 23.12.2008 року, 24 сесія 5 скликання, площею 0,0438 га, напроти № 5. Надано рішення гр. Покидьку Анатолію Івановичу 0,04 га, рішення №25 від 15.06.2006 року, напроти № 7. Гірнік Марії Семенівні рішення №8/4 від 18.11.2006 року, 0,0450 га., набережна напроти № 9, Калюжному Миколі Миколайовичу рішення №125/1 від 15.06.2006 року, 0,03 га, Палієнко Ларисі Іванівні по вул. Скіфська 27, надали 0,04 га.
В рішенні №10 від 07.06.2007 10 сесія 5 скликання мова йшла про оренду землі, проте фактично 0,14 обгороджено та забудовано будівлями та спорудами.

Крім цього, рішенням 41-ої сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р. № 105 за підписом голови Соф. Борщагівської сільської ради Кремець С. В. затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у власність, на безоплатній основі, для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель в селі Соф. Борщагівка, вул. Січова, 4-А, площею 0,2291 га, своєму рідному синові Кремець Ярославу Сергійовичу.
Вказана земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка, вул. Січова, 4-А передбачена, раніше затвердженим проектом детального планування територій (10-ю сесією 5-го скликання 3-го пленарного засідання від 07 червня 2007р. № 21) — для будівництва спортивного майданчика та організації масового відпочинку жителів, зазначеного житлового масиву.
Звіт
тимчасової депутатської комісії
6 скликання Соф. Борщагівки, що до  перевірки законності надання                          рішень на виділення земельних ділянок за період 2006-2010 роки.

Провівши перевірку, тимчасова комісія дійшла висновку, що до чисельних порушень діючих законів України. У відомостях, які подаються в податкову інспекцію по сплаті земельного податку – відсутні громадяни, які отримали земельні ділянки. Це пов’язано з тим, що попередній секретар сільської ради минулого скликання Сиротюк Лариса Петрівна не надала землевпоряднику списки та носії інформації (які повинна була надати) що до надання земельних ділянок.
Питання, які були підняті тимчасовою комісією тісно переплітаються між собою в правовому статусі, так, як видача земельних ділянок розробка проекту землеустрою, його затвердження, надання дозволу на зміну цільового призначення та затвердження погодження, є невід’ємною частиною поданих до звіту питань. При видачі рішень та оформленні були порушення, а саме відсутні заяви, відсутні дані громадян які отримали земельні ділянки, юридична адреса і так далі. Явно видно, що в деяких книгах заяви написані однією рукою, або заяви роздруковані на комп’ютері, а підписи зроблені однією людиною. І таких випадків знайдено більше двохсот, що є грубим порушенням законодавства.
Також поступила заява від громадянки Сидоренко Галини Миколаївни, яка проживає по вул. Леніна 53 гуртожиток, кімната 42, якій була надана земельна ділянка по вул. Волошкова 22, на підставі рішення виконавчого комітету за №258 від 09.10.2001 року, площею 0,01 га, на підставі  бази даних власником земельної ділянки по вул. Волошкова 22/54 є громадянин Страшинський Ігор Мирославович, який прописаний в м. Києві, вул. Маяковського 81, кв.138, код 2431107275, паспорт серія СК 851144 по господарській звірці він являється власником. Такі випадки зафіксовані по вул.. Амосова та інших.
Також було виявлено невідповідність надання земельних ділянок по вул. Миру 52/25.
Дану земельну ділянку надали двічі: 1 раз – 19.11.2007 року громадянці Гордієнко Юлії Борисівні, дозвіл на складання проекту землеустрою, що до відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку площею 0,10 га, рішення №6/79 від 19.11.2007 року, а 2010 року рішенням №73 від 04.02.2010 року, 34 сесія 5 скликання на дану земельну ділянку надано дозвіл на складання проекту громадянці Кікі Ользі Борисівні, яка мешкає в с. Подокалинівці Цюрюпінського р-ну Херсонської обл., вул. Леніна 77.
Згідно бази даних по вул. Миру 52/25 громадянці Кікі Ользі Борисівні був присвоєний кадастровий номер земельної ділянки 3222486200; 02:002; 0292.
Також по вул. Академіка Амосова 18 згідно координатної бази та відомості по господарський звірці власником земельної ділянки є Бондаренко Андрій Петрович, отримав земельну ділянку на підставі рішення 15/22 від 28.07.2006 року площею 0,1002 га, на сьогоднішній день на земельній ділянці здійснюється будівництво багатоповерхівок громадянином Журбою О.В.
Детальним планом території, розробленим «УкрНДІцивільсільбуд», м. Києва в 2005р. житловий масив по вул. Ак. Амосова — Л.Українки, с. Соф. Борщагівка, Києво-Святошинського р-ну., передбачав індивідуальну забудову масиву, що підтверджується рішеннями виконавчого комітету Соф. Борщагівської сільської ради, Києво-Святошинського р-ну., від 09 вересня 2008р. №395, 396, 397, 398, 399, якими надано дозвіл на будівництво індивідуальних будинків з господарськими будівлями Журбі Ользі Вікторівні, в тому числі:
по вул.. Ак. Амосова, №1/34 на земельній ділянці придбаній згідно договору купівлі-продажу від 24 липня 2008р. №6042, загальною площею 0,1026га.
по вул.. Ак. Амосова, №/36 на земельній   ділянці згідно державного   акту від 07 липня 2008р. №010832900266, загальною площею 0,1026 га;
по вул. Л. Українки №13, на земельній ділянці згідно державного акту від 05 серпня 2008р. № 010832900327, загальною площею 0,1030 га;
по вул.. Ак. Амосова, №38/15 на земельній ділянці придбаній згідно договору купівлі-продажу від 24 липня 2008р. №6046, загальною площею 0,1030га.
—    по вул. Ак. Амосова, №/3 на земельній ділянці згідно державного акту від 27 лютого
2008р. №010832900267. загальною площею 0,1030 га;
Вищезазначеними рішеннями (395,396,397,398,399) передбачено:
—    складання технічної документації на будівництво індивідуальних будинків та
господарських будівель;
здійснювати будівництво індивідуального житлового будинку за проектом шестикімнатного котеджу житловою площею 126,94кв.м. і загальною площею 318,79 кв.м., на шість житлових кімнат — кожен:
—    зобов’язати гр. Журбу Ольгу Вікторівну одержати архітектурно будівельний паспорт на будівництво визначеного проекту.
Крім того, в цих рішеннях вказано що вони видані згідно з Земельним Кодексом України і Законом України «Про планування і забудову території».
Відділом містобудування і архітектури, Києво-Святошинської райдержадміністрації від 02 вересня 2008р. №170, 171 — Журбі О.В. видано висновок на забудову індивідуальних житлових будинків і господарських будівель за індивідуальним проектом на шість кімнат, жилою площею 318,79 кв.м.
Попереджена гр.. Журба О.В. про те, що до одержання технічної документації будівництво на земельних ділянках заборонено.
Наголошено: Даний висновок не дає права на ведення будівельних робіт.
Одержавши вказане рішення і обґрунтування Журба О.В. ігнорує вимоги Закону України «Про планування і забудову територій» від 20 квітня 2000р. № 1699-111, Закону України від 16 листопада 1992р. №2780-Х11 (ст. 12, 14, 16, 17, 18, 19, 22, 26) здійснила самочинне будівництво багатоповерхового будинку який складається з 153 квартир, офісу загальною площею 10959,4 кв.м., що суперечить одержаним Журбою О.В. рішенням.
Необхідно підкреслити, що Журба О.В. не зверталась до суду для вирішення спору по питанню містобудування, а звернулась в Києво-Святошинський районний суд в грудні 2008р. з позовною заявою до Соф. Борщагівської сільської ради, по якому 19 грудня 2008р. Суддя Усатов Д.Д. виніс постанову про відкриття впровадження у справі.
29 грудня 2008р. Києво-Святошинський рай суд (Усатов Д.Д.) визнав право власності Журби О.В. на квартири які знаходяться за адресою: с. Соф. Борщагівка, вул. Ак. Амосова, будинок 1/34, загальною площею 10959,4 кв.м, побудовані самовільно з порушенням діючого законодавства без участі в судовому засіданні представника сільської ради с. Соф. Борщагівка, та без прийняття будинку до експлуатації.
Необхідно особливо підкреслити :
—    сільська рада грубо порушила ст.14 Закону України «Про основи містобудування» від 16 грудня 1992р. №2780-Х11, в частині «забезпечення у встановленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації на період планування і забудови відповідної території; призупинення в випадках, передбачених законом
будівництв, яке проводяться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об’єктів», а також умов передбачених розд. 2, ст.19; розд. 2, ст.22, даного закону.
Сільський голова Соф. Борщагівської сільської ради Кремець С.В. порушив підпунктЗ,п.З ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997р. №280/97-ВР не розглядаючи на засіданні виконкому сільської ради питання відповідності законодавству позовної заяви Журби О.В. до Соф. Борщагівської сільської ради в частині визнання її права власності на самочинно побудований житловий будинок за адресою: с. Соф. Борщагівка, вул. Ак. Амосова,№1/34, загальною площею 10959,4 кв.м.- одноосібно підписав і направив лист від
10.06.2008р. №286 в Києво-Святошинський райсуд, Київської обл. в тексті якого просить суд розглянути справу за позовом Журби Ольги Вікторівни в попередньому судовому засіданні в відсутності відповідача, з позовом згодні.
Звертаю увагу на те, що лист за підписом сільського голови с. Соф. Борщагівка Кремця С.В. датовано 10 червня 2008р. №286, а позовна заява Журби Ольги Вікторівни до Соф. Борщагівської сільської ради подано в Києво-Святошинський райсуд в грудні 2008р.
Рішення виконавчого комітету Соф. Борщагівської сільської ради про надання дозволу на будівництво індивідуального житлового будинку та господарсько-побутових будівель в селі Соф. Борщагівка по вул. Ак. Амосова 3, на земельній ділянці згідно державного акта на право власності від 27 лютого 2008р. № 010832900267 площею 0,1030 га прийнято 09 вересня 2008р. №398;
на земельній ділянці за адресою вул. Ак. Амосова, №1/34, с. Соф. Борщагівка площею 0,1026 га згідно договору купівлі-продажу земельної ділянки від 24 липня 2008р. №6042 (вказана земельна ділянка Журбі Ользі Вікторівні по довіреності продавав Журба Олександр Валерійович 24 липня 2008р. № 6042 від 09 вересня 2008р. №395;
на земельній ділянці за адресою: вул. Л. Українки 13, с. Соф. Борщагівка, площею 0,1030 га, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку від 05 серпня 2008р. № 010832900327 — від 09 вересня 2008р. №397;
на земельній ділянці за адресою вул. Ак. Амосова, №38/15, с. Соф. Борщагівка площею 0,1030 га згідно договору купівлі-продажу земельної ділянки від 24 липня 2008р. №6046 (вказана земельна ділянка Журбі Ользі Вікторівні по довіреності продав Журба Олександр Валерійович 24 липня 2008р. № 6046 від 09 вересня 2008р. №399;
Вказані дати рішень виконкому Соф. Борщагівської сільської ради №395, 396, 397, 398, 399 і дата листа виконавчого комітету Соф. Борщагівської сільської ради на адресу Києво-Святошинського райсуду від 10 червня 2008р. №286 вказують на наявність попередньої, свідомої змови відносно надання дозволів на будівництво індивідуальних житлових будинків з господарсько-побутовими будівлями в с. Соф. Борщагівка:
-по вул. Ак. Амосова, №1/34, загальною площею 318,79 кв.м № 395;
-по вул. Ак. Амосова, №36, загальною площею 318,79 кв.м № 396;
-по вул. Л. Украинки, №13, загальною площею 318,79 кв.м № 397;
-по вул.. Ак. Амосова, №3, загальною площею 318,79 кв.м № 398;
-по вул. Ак. Амосова, №38/15, загальною площею 318,79 кв.м № 399 і згодою сільського голови Соф. Борщагівської сільської ради Кремця С.В. з позовом Журби О.В. просить Києво-Святошинський райсуд визнати за нею право власності на квартири які знаходяться в самочинно побудованому житловому будинку за адресою: с. Соф. Борщагівка, вул. Ак. Амосова №1/34, загальною площею 10959,4 кв.м на земельних ділянках вказаних в рішеннях виконкому Соф, Борщагівської сільської ради від 09 вересня 2008р. №395, 396, 397, 398, 399.
Крім того, забудовник житлового будинку №1/34, по вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка свідомо і цілеспрямовано в своїй позовній заяві до Києво-Святошинського райсуду не вказала строки початку і закінчення будівництва самочинно збудованого житлового будинку №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка загальною площею 10959,4 кв.м.
Без пред’явлення додаткової позовної заяви до Соф. Борщагівської сільської ради Журба О.В. рішенням Києво-Святошинського райсуду (Усатов Д.Д.) від 31 грудня 2008р. узаконено (без висновку технічної експертизи) самочинно надбудований мансардний поверх над житловим будинком №1/34, вул. Ак. Амосова, загальною площею 478 кв.м.
Загальна площа самочинно побудованого Журбою О.В. житлового будинку по вул. Ак, Амосова, №1/34, с. Соф. Борщагівка  складала 11437,0 кв.м., що перевищує нормативний строк, будівництва більше 15-ти місяців.
Це підтверджує, що на початок будівництва житлового будинку по вул. Ак. Амосова, №1/34 у Журби О.В. не було не тільки документів які б дозволяли ведення будівельно-монтажних робіт, але і права на використання земельних ділянок під будівництво житлового будинку №1/34.
На земельну ділянку під будівництво індивідуального будинку з господарськими будівлями Журба О.В. оформила державний акт за адресою: с. Соф. Борщагівка, вул. Ак. Амосова, 3 , 27 лютого 2008р. №010832900267).
Журба О.В. не оформила в законодавчому порядку зміни цільового призначення земельної ділянки з індивідуального будівництва житлового будинку під будівництво комерційного призначення.
Це засвідчує, що Журба Ольга Вікторівна в позовній заяві поданій нею в Києво-Святошинський райсуд в грудні 2008р., до Соф. Борщагівської сільської ради про визнання її права власності на самочинно побудований житловий будинок за адресою: с. Соф. Борщагівка, вул. Ак. Амосова, №1/34 фальсифікувала факти про те, що вона могла побудувати житловий будинок по вул. Ак. Амосова №1/34, с. Соф. Борщагівка загальною площею 11437,0 кв.м. в період з 09 вересня 2008р. (дата рішення виконкому Соф. Борщагівської сільської ради №395,396,397. 398, 399 на індивідуальне будівництво на вказаних земельних ділянках) — по 19 грудня 2008р.
( заключення спеціаліста  Малецького В.В. про стовідсоткову готовність самочинно побудованого Журбою О.В. житлового будинку №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка, Києво-Святошинського р-ну. від 19 грудня 2008р. №63, прикладеного до позовної заяви Журби О.В. в Києво-Святошинський райсуд у грудні 2008р.)
Як випливає із матеріалів судової справи від 29 грудня 2008р. (Усатов Д.Д.) і від 31 грудня 2008р.(Усатов Д.Д.) в справі відсутні висновки державних служб відповідальних за дотриманням при будівництві житлового будинку №1/34, ул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка, санітарних, протипожежних та ін. норм.
У висновку спеціаліста від 19 грудня 2008р. №63 немає висновку  по надбудові мансардного поверху.
Відсутні будь які дані про те, що в проектуванні і будівництві житлового будинку №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка приймали участь спеціалісти які мають ліцензії.
Це підтверджує , що житловий будинок №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка будувався господарським способом, а Журба О.В. не була зареєстрована як підприємець ні по своєму місцю проживання, ні по місцю розміщення будівництва жилого будинку №1/34. вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка.
До даного часу в бюджет села Соф. Борщагівка не надійшли відрахування отримані Журбою О.В. із доходів фізичних осіб, які приймали участь в будівництві житлового будинку №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка.
Розрахункова вартість самочинного будівництва житлового будинку №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка у висновку спеціаліста від 19 грудня 2008р. №3 (Малецький В.В). тоді як у висновку спеціалісти  посилаються на національний стандарт №1 «Загальні основи оцінки майнових прав» і ін.. нормативні документи.
Згідно показників вартості одного квадратного метра житла (Міністерства регіонального розвитку і будівництва України) по Київській області на 2008р. вона складає біля 3738 грн. з ПДВ.
В зв’язку з цим кошторисна вартість закінченого самочинним будівництвом житлового будинку №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка складає більш 42751000,0 ( сорок два мільйони сімсот п’ятдесят одна тисяча) грн., в тому числі ПДВ.
Відповідно ст. 27 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20 квітня 2000р №1699-111 (зміни внесені 16 вересня 2008р) пайова участь замовника у спорудженні і розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури населеного пункту передбачено 5% від загальної розрахункової вартості, що складає 2137575,0 грн. які Журба О.В. не перерахувала до бюджету села Соф. Борщагівка станом за один місяць до планового закінчення прийняття об’єкту будівництва в експлуатацію.
В структурі витрат на будівельно-монтажні роботи передбачені витрати на заробітну плату 14,5% від розрахункової вартості БТІ, що складає не менше 6198895,0 грн. нарахованої заробітної плати або 929834,0 грн. податку утриманого з доходів фізичних осіб.
Всі викладені порушення самочинного будівництва Журбою О.В. житлового будинку №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка були відомі сільському голові села Соф. Борщагівка п’ятого скликання Кремцю С.В.
Сільський голова Соф. Борщагівки Кремець С.В. не забезпечив державного контролю в установленому законом порядку і не поставив до відома про те що Журба О.В. проводить самочинне будівництво (ст. 14 Закону України «Про основи містобудування»).
Не протистояв Журбі О.В. у завданні втрат державному і місцевому бюджетам в особливо великих розмірах (більше 4,0 міл. грн).
Голові сільради Кремцю С.В. достеменно було відомо, що ст.19 (Перелік документів для державної реєстрації прав на нерухоме майно) Закону України від 01 липня 2004р. №1952-IY передбачає — акт прийому нерухомого майна до експлуатації – який відсутній до цього часу.
Це ще раз засвідчує, що сільський голова Кремець С.В. – усвідомлено, в супереч інтересам служби з корисливих мотивів і в інтересах третіх  осіб – підписав лист в Києво-Святошинський райсуд від 10 червня 2008р. №286, в тексті якого просить суд «розглянути справу за позивом Журби О.В. в попередньому судовому засіданні у відсутності відповідача, з позовом згодні», то як таке тлумачення не відповідає ст..19 Закону України від 01.07.2004р. №1952- IY та ст. 30 Закону України «Про планування і забудову територій».
На основі вище викладеного прошу:
Дати правову оцінку діям колишнього сільського голови Кремця С.В щодо перевищення повноважень голови виконавчого комітету, які привели до нанесення матеріальних втрат бюджету держави і села в сумі понад 4,0млн.грн.
Щодо видачі розпорядчого документа (лист від 10 червня 2008р №286) який узаконив самочинне будівництво житлового будинку №1/34 вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка і змінив в меншу сторону надходження до бюджету держави і села Соф. Борщагівка.
Дати правову оцінку діям гр.. Журби О.В. яка здійснила проектування і будівництво житлового будинку №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка при відсутності ліцензії, що привело до отримання Журбою О.В. доходу в особливо великих розмірах, без проведення відрахування в державний і сільський бюджет у відповідності до чинного законодавства.
Дати правову оцінку діям гр.. Журби О.В. щодо приховування об’єкту оподаткування (самочинне будівництво житлового будинку на 153 квартири, крім того 11 квартир в мансардовому поверсі загальною площею 11427,4 кв.м.).
В зв’язку з цим до державного і місцевого бюджету не надійшли: податок ПДВ, податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, комунальний податок.
Варто відзначити, що рішенню про визнання права власності по житловому будинку №1/34, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка — спонукало рішення Києво-Святошинського райсуду (Усатов Д.Д.) від 22 червня 2007р. №2 — 2436/07 за позовом Журби Л.Н. до Соф. Борщагівської сільської ради про визнання права власності на самочинно побудований житловий будинок № 32/2, вул. Ак. Амосова, с. Соф. Борщагівка з розміщенням 57 квартир, загальною площею 2867,8 кв.м.
Від самочинно побудованого житлового будинку №32/2, вул. Ак Амосова державному сільському бюджетам нанесено збитки в особливо великих розмірах через приховування   об’єкту. від оподаткування, в тому числі   від податку   ПДВ, податку на прибуток, податку   від доходу фізичних осіб і комунального податку.
Також хочемо зазначити, що всі копії зазначених документів знаходяться у матеріалах справ Києво-Святошинського районного суду.
Також звертаємо увагу, що гр. Журбою у такий спосіб побудовано, та знаходиться у стадії будівництва 4-ри будинки.
На вулиці Л. Українки, Південна, Боголюбова, таким самим чином побудовано та будуються будинки гр. Мартиновим у кількості 2-ва будинки, що є грубим порушенням чинного законодавства.
У 2007 році прокуратура Києво – Святошинського р-ну (м. Київ вул. Янтарна 5-а) заступник прокурора Кушнірук, направив вимогу що до надання рішень сесій про виділення земельних ділянок по вул. Південній та пров Амосова Журбі Л. М. на що була надана відповідь сільського голови Кремця С. В., що Журба Л. М. викупила земельні ділянки по пров. Амосова 10, 6, 8 Південна 17 площею 0,8га. – цільове призначення – будівництво індивідуального житлового будинку. Питання самовільної добудови, розглядалося інспекцією Державного буд. контролю та виконкому сільської ради, рішення за №11 від 12.01.2007 р., виконком сільської ради вирішив — припинити Журбі Л. М. проведення самовільного будівництва багато квартирних житлових будинків по пров. Амосова та вул. Південної і зобов’язати привести земельну ділянку у відповідність до державного акту.
Інспекція Державного буд. контролю, лист за №104 від 26.12.2006р. – Журбу Л. М. притягнуто до адміністративної відповідальності, та на даний припис за №8 від 29. 11. 2006 р., та однак будівництво багато поверхових будинків не припинено.

Рішенням 26-ї сесії 5-го скликання Соф. Борщагівської сільради від 27 березня 2009р. № 189 Кулак Валентині Сергіївні, мешканці м. Суми, вул. Харківська буд. 25, кв.126, пенсіонерці, на підставі її заяви надано право на вибір місця розташування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, площею 0,4327 га в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, ділянка 8-Б, в порушення п.6 ст.118 Земельного кодексу України (відсутні графічні матеріали, на яких відображено бажане місце розташування земельної ділянки).
Згідно з «Схеми планування території Соф. Борщагівської сільської ради », розроблений« УкрНДІпроцивільсільбуд» у 2005р. узгодженої відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації (Іванюта), відділом земельних ресурсів району (Телеп), головним лікарем Києво-Святошинської райепідемстанціі (Ковнацький) узгодженої протоколом засідання містобудівної ради Управління містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації від 06 лютого 2006р. № 218/06-П земельну ділянку площею 22,5 га передбачену для комерційного призначення, у тому числі ділянка: прилеглу до І. Франка, Боголюбова і іншим.
Виділення земельної ділянки Кулак Валентині Сергіївні площею 0,4327 га, в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б, як би для, ведення особистого селянського господарства на території земельної ділянки який призначений для комерційних цілей села Соф. Борщагівка — підтверджує, що голова Соф. Борщагівської сільради Кремець С. В. усвідомлено і цілеспрямовано фальсифікував обґрунтування у вирішенні 26-ї сесії 5-го скликання від 27 березня 2009р № 189 в частині, що ця земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, № 8-Б, площею 0,4327 га відповідно до «Схеми планування території Соф.Борщагівської сільської ради » призначена для ведення особистого селянського господарства.
У зазначеному рішенні (від 27 березня 2009р № 189) є посилання на ст. 12, 118, 121, 151 Земельного кодексу України.
Голова сільської ради Кремець СВ. досить обізнаний, що згідно п «ІІ» — він зобов’язаний інформувати населення, щодо вилучення (викупу) надання земельних ділянок, що він свідомо приховав від громадськості села.
Голові сільради Кремець С.В. достовірно було відомо про те, що Кулак В.С. сфальсифікувала у своїй заяві бажаний мотив про виділення їй земельної ділянки в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б для ведення особистого селянського господарства, так як рішенням 3-ї сесії 5-го скликання Соф. Борщагівської сільради від 28 липня 2006р. № 15/55 (Кремець) затверджено проект землеустрою щодо земельної ділянки Кулак В.С. у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Соф. Борщагівка, вул. Миру № 6, площею 0,1005 га.
У зазначеному рішенні (від 28.07.2006г. № 15/55) є посилання на ст. 12, 81, 116, 118, 121 Земельного кодексу України, тоді як передача земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель і гаражного будівництва регламентована ст. 40 Земельного кодексу України в межах норм (не більше 0,25 га в сільській місцевості) передбачених ст.121 Земельного кодексу.
Пункт 4 ст. 116 Земельного кодексу України, передбачає — передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим кодексом проводиться один раз по кожному виду використання.
Ст. 118 Земельного кодексу України — передбачає безкоштовну приватизацію земельних ділянок громадянами, що підтверджує-земельну ділянку площею 0,1005га  Кулак В.С. в с. Соф. Борщагівка виділено безкоштовно, під будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Ст. 121 Земельного кодексу України — регламентує норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам.
Це підтверджує, що голова сільради Кремець СВ. усвідомлено фальсифікував статті Земельного кодексу України в інтересах третіх осіб, сприяючи їм (Кулак В.С.), тоді як Кремцю С.В. достовірно було відомо, що на вказаних земельних ділянках і прилеглих до них, здійснює самочинне будівництво не Кулак В.С. — вона в цій операції із земельними ділянками та використанням цих земельних ділянок — підставна особа.
Організовує і здійснює протизаконну схему отримання, купівлі-продажу земельних ділянок і здійснює самочинне будівництво багатоквартирних житлових будинків у с. Соф. Борщагівка — зять Кулак Валентини Сергіївни — Журба Олександр Валерійович — через своїх близьких родичів:
1. Журбу Ольгу Вікторівну;
2. Журбу Людмилу Миколаївну.
У цю протизаконну схему:
— одержання та фіктивного оформлення земельних ділянок у власність;
— реєстрацію сільською радою с. Соф. Борщагівка державних актів на право власності на земельні ділянки;
— видачу рішень виконавчим комітетом Соф. Борщагівської сільської ради Журби Ользі Вікторівні на створення технічної документації для будівництва індивідуального житлового будинку та господарських будівель без основних складових вихідних даних, якими є: необхідні ст. Закону України «Про планування і забудову територій»
— містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки;
— технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта містобудування;
— завдання на проектування.
Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки надаються в порядку встановленому ст. 23 і 24 Закону України «Про планування і забудову територій».Журба Олександр Валерійович залучив не тільки своїх родичів, а й голову сільради Соф. Борщагівки Кремця С.В., який своїми службовими діями і бездіяльністю в інтересах третіх осіб сприяв здійсненню Журбою О.В., вигаданої ним схемою самовільного будівництва багатоквартирних житлових будинків у с.Соф. Борщагівка, за відсутності обліку інтересів територіальної громади і належної протидії здійсненню самовільного будівництва багатоквартирних житлових будинків його боку голови Соф. Борщагівської сільської ради Кремець СВ.
Так рішеннями виконавчого комітету Соф. Борщагівської сільської ради (Кремець) від 09 вересня 2008р № 395; 396; 397; 398; 399 підписаних власноруч Кремець СВ. видано дозволи Журба О.В. на створення технічної документації та здійснення будівництва індивідуального житлового будинку та господарських будівель в с. Соф. Борщагівка:
— Вул. Ак. Амосова, № 1 / 34, загальною площею 318,79 кв.м., на земельній ділянці площею 0,1026 га;
— Вул. Ак. Амосова, № 36, загальною площею 318,79 кв.м., на земельній ділянці площею 0,1026 га;
— Вул. Л. Українки, № 13, загальною площею 318,79 кв.м, на земельній ділянці площею 0,1030 га;
— Вул. Ак. Амосова, № 3, загальною площею 318,79 кв.м., на земельній ділянці площею 0,1030 га;
-Вул. Ак. Амосова, № 38/15, загальною площею 318,79 кв.м., на земельній ділянці
площею 0,1030 га.
Голові сільської ради Кремець СВ. достовірно було відомо про те, що Журба О.В. на вказаних земельних ділянках ніколи не здійснювала будівництво індивідуальних житлових будинків шести кімнатного котеджного типу на прикладі самовільного протизаконного будівництва Журбою Людмилою Миколаївною в с. Соф. Борщагівка, вул. Ак. Амосова № 10 і № 32 / 2 у 2007р, яка звернулася до Києво-Святошинського районного суду з позовною заявою до Соф. Борщагівської сільської ради про визнання права власності на самовільно побудований житловий будинок у с. Соф. Борщагівка, вул. Ак. Амосова, № 10 загальною площею 2548,3 кв.м, на 30 квартир та житловий будинок по вул. Ак. Амосова № 32 / 2 загальною площею 2867,8 кв. на 57 квартир.
Інвентаризаційна вартість самовільно побудованого багатоквартирного житлового будинку в с. Соф. Борщагівка, вул. Ак. Амосова № 32 / 2 склала 2575573,0 грн.
Голова Соф. Борщагівської сільради Кремець СВ. листом виконкому Соф.Борщагівської ради від 14 червня 2007р № 292 просить Києво-Святошинський райсуд, Київської області розглядатиме справу за позивом Журби Людмили Миколаївни без участі відповідача (Соф. Борщагівської сільської ради) — позов визнаємо.
Це підтверджує, що сільський голова Кремець СВ. завідомо свідомо, сприяв Журбі Л.М. (а точніше Журбі О.В.) у здійсненні протизаконного самовільного будівництва багатоквартирних житлових будинків у с. Соф. Борщагівка по вул. Ак. Амосова № 10, загальною площею 0,2548,3 кв.м на 30 квартир та по вул. Ак. Амосова № 32 / 2 загальною площею 2867,8 кв.м на 57 квартир.
Аналогічно позовну заяву до голови Соф. Борщагівки в Києво-Святошинський райсуд, Київської області подала Журба Ольга Вікторівна, яка просить суд визнати право власності на житловий багатоквартирний будинок, будівництво якого здійснено самовільно на земельних ділянках с. Соф. Борщагівка:
— Вул. Ак. Амосова, № 3, площею 0,1030 га;
— Вул. Ак. Амосова, № 1 / 34, площею 0,1026 га;
— Вул. Ак. Амосова, № 36, площею 0,1026 га;
— Вул. Ак. Амосова, № 38/15, площею 0,1030 га;
— Вул. Л. Українки, № 13, площею 0,1030 га;
— Вул. Ак. Амосова, № 3, площею 0,1030 га;
— Вул. Ак. Амосова, № 1 / 34, площею 0,1026 га;
— Вул. Ак. Амосова, № 36, площею 0,1026 га;
— Вул. Ак. Амосова, № 38/15, площею 0,1030 га;
— Вул. Л. Українки, № 13, площею 0,1030 га від 19 вересня 2008р., А лист голови Соф. Борщагівської сільради Кремець СВ. про його згоду з позовом Журби Ольги Вікторівни про визнання права власності на самовільно побудований багатоквартирний  житловий будинок (157 квартир) замість індивідуальних житлових будинків з господарськими будівлями на зазначених земельних ділянках в с. Соф. Борщагівка, Києво-Святошинського рн. суд — від 10 червня 2008р. № 286.
Зазначені документи (рішення) від 09 вересня 2008р № № 395, 396, 397, 398, 399 і лист від 10 червня 2008р. № 286) підтверджують, що голова сільради Соф.Борщагівки Кремець С.В. достовірно і усвідомлено сфальсифікував для Києво-Святошинського райсуду рішення виконкому Соф. Борщагівської сільради від 09 вересня 2008р. № № 395, 396, 397, 398, 399 і лист у Києво-Святошинський райсуд від 10 червня 2008р. № 286.
На вказаних земельних ділянках замість індивідуальних житлових будинків, дозволу на будівництво отримано від Соф. Борщагівської сільської ради від 09 вересня 2008р. № № 395, 396, 397, 398, 399 (Кремець) Журбою Ольгою Вікторівною (а вірніше Журбою О.В.) споруджено самовільно житловий будинок на 157 квартири з урахуванням підвальних та офісних приміщень загальною площею 10959,4 кв.м, без урахування інтересів територіальної громади села Соф. Борщагівка.
Голова Соф. Борщагівської сільської ради Кремець СВ. листом виконкому Соф.Борщагівської сільської ради від 10 червня 2008р. № 286 просить Києво-Святошинский райсуд розглянути позовну заяву Журби О.В. у відсутності Соф.Борщагівської сільської ради із позовом він згоден.
Особливо звертаємо увагу, що відділ містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації листом від 12 вересня 2008р. № 169 і № 170, 171 попередила Журбу О.В. про те, що до отримання технічної документації-будівництво на вказаних земельних ділянках — заборонено.
Необхідно особливо відзначити, що рішення виконкому Соф. Борщагівської сільської ради № 395, 396, 397, 398, 399 про дозвіл на будівництво і розробку технічної документації на індивідуальні житлові будинки та господарські будівлі Журби Ользі Вікторівні на земельних ділянках в селі Соф. Борщагівка:
— Протизаконність здійснення будівництва житлових будинків оформлених на підставі недостовірних документів рішенням Києво-Святошинського суду у власність, чому сприяв своїми протизаконними методами в корисливих інтересах третіх осіб (описаними у цьому матеріалі) голова сільради Соф. Борщагівки Кремець СВ., Підставним особам, у тому числі:
— Журби Лідії Миколаївні багатоквартирного житлового будинку в с. Соф.Брщагівка, вул. Ак. Амосова № 10, загальною площею 2548,3 кв.м і багатоквартирного житлового будинку в с. Соф. Борщагівка, вул. Ак. Амосова, № .32 / 2, загальною площею 2867.8 кв.м., які не прийняті в експлуатацію державною приймальною комісією, але продовжує протизаконно експлуатуватися безпосереднім організатором їх будівництва Журбою Олександром Валерійовичем з 2007р., Без прийняття їх на баланс та відображення в державній статистичній звітності за 2007р.
— Журби Ользі Вікторівні багатоквартирного житлового будинку в с. Соф.Борщагівка, вул. Ак. Амосова, № 1 / 34 загальною площею 10959,4 кв.м, який до теперішнього часу не прийнятий в експлуатацію державною приймальною комісією, однак продовжує протизаконно експлуатуватися, безпосереднім організатором його протизаконного будівництва з 2008р. Журбою Олександром Валерійовичем.
Підкреслюємо, Журба Ольга Вікторівна, жив будинок в с. Соф. Борщагівка, вул.Ак. Амосова в балансі форми № 1 державної статистичної звітності за 2008-2010рр. — не відобразила.
Організація об’єднання співвласників з обслуговування зазначених житлових будинків не зареєстрована, державну і податкову звітність за період 2007-2010р.р. — не надавала.
Наведені вище факти і підтасовування фальсифікації документів необхідних Журби Олександру Валерійовичу для самовільного будівництва — свідчать про те, що голова Соф. Борщагівської сільради усвідомлено сфальсифікував рішення 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009р № 189 «Про вибір місця розташування» земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства Кулак В.С. в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, № 8-Б, площею 0,4327 га (фактично виділялася земельна майданчик в корисливих інтересах Журби О.В. для використання під самовільне будівництво багатоквартирного житлового будинку).
Всі подальші рішення Соф. Борщагівської сільради щодо виділення земельної ділянки Кулак Валентині Сергіївні у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б площею 0,4327 га для ведення особистого селянського господарства — підтверджують, що голова Соф. Борщагівської сільради усвідомлено, навмисно в порушення діючих нормативних документів здійснив протизаконні дії в корисливих інтересах третіх осіб-сприяючи їм в організації самовільного протизаконного будівництва та узаконення самовільно побудованих житлових будинків через суд.
Так Кулак Валентина Сергіївна у заяві, без дати реєстрації, що входять заяв, клопотань тощо, без додатка документів передбачених п.6 ст. 118 Земельного кодексу України (відсутні графічні матеріали, на яких позначено бажане місце відведення земельної ділянки) просила виділити земельну ділянку площею 0,40 га (архівний номер матеріалів 26-ї сесії 5-го скликання від 27 березня 2009р. 121, 122, 123).
Необхідно відзначити, що в заяві про вибір місця розташування земельної ділянки (архівний номер 122) та в обґрунтуванні Кулак В.С. щодо необхідності відведення земельної ділянки є посилання на ст. 151 Земельного кодексу України, яка ніякого відношення до виділення земельної ділянки громадянам безкоштовно в межах норм цільового використання — не має.
Рішенням 28-ї сесії 5-го скликання Соф. Борщагівської сільради від 12 липня 2009р.  №26 дано згоду на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства Кулак В.С, в якому є посилання на ст.12, 33, 121, 116,151 та відсутнє посилання на ст. 118 Земельного кодексу, що підтверджує, що голова сільради Кремець СВ. цілеспрямовано й усвідомлено посилався на статті Земельного кодексу України які він порушив з метою відвернути контролюючі органи від його протизаконних дій.
До рішення Соф. Борщагівської сільради від 02 червня 2009р. № 26 (28-й сесії 5-го скликання) додаються такі документи (архівний номер 92 матеріалів 26-ї сесії 5-го скликання від 02.07.2009г):
— Викопіювання з генерального плану с. Соф. Борщагівка, затверджена головою Соф. Борщагівської сільради Кремець СВ. — Тоді як генплан С. Соф. Борщагівка в період каденції сесії 5-го скликання — не був розроблений і не був затверджений, що підтверджує викопіювання з генплану с. Соф. Борщагівка, надана Кулак В.С. — фіктивна і це достеменно було відомо голові сільради Кремець СВ., що підтверджує-голова Соф. Борщагівської сільради здійснював протизаконні дії усвідомлено, в угоду третіх осіб (архівний номер 93 до матеріалів 28-ї сесії від 02 липня 2009р № 26).
— Висновок управління земельних ресурсів Києво-Святошинського рн. від 20 липня 2009р. № 9373, щодо погодження проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки у власність Кулак В.С. для ведення особистого селянського господарства в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б площею 0.4327 га (рілля), в якому вказані обмеження відповідно до ст. 91, 103 Земельного кодексу України (архівний номер 94 до матеріалів 28-ї сесії від 02.07.2009 № 26);
— Висновок, того ж, Держкомзему від 20 липня 2009р № 9374 «Про наявність обмежень при використанні земельної ділянки у власність Кулак В.С. в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б, площею 0,4327 га ріллі, наданої у власність для ведення особистого селянського господарства, з посиланням на ст. 91, 103 Земельного кодексу України та ст. 35 Закону України «Про охорону земель» (архівний номер 95 до матеріалів 28-ї сесії 5-го скликання від 02.07.2009г).
Аналогічно висновку щодо погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність Кулак В.С. в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, площею! 0,4342 га, а не 0,4327 га від 22 червня 2009р. № 4349 та «Про наявність обмежень» площею! 0,4342 га, а не 0,4327 га від 22 червня 2009р № 4350 (архівні номери № 96, 97 до матеріалів 28-ї сесії 5го скликання від 02.07.2009г № 26);
— Висновки управління культури і туризму облдержадміністрації від 23 червня 2009р № 3/690/07 про погодження проекту землеустрою земельної ділянки Кулак В.С. в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б, площею! 0,4342 га. а не 0,4327 га (архівний номер 98 до матеріалами 28-ї сесії 5-го скликання від 02.07.2009г).
Ксерокопія проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність Кулак Валентини Сергіївни площею 0,4342 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу с. Соф. Борщагівка, Києво-Святошинського рн., Який підписаний:
— Відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації;
— Директором обласного центру охорони пам’яток історії, археології та мистецтва;
— Кудриком Л.Т. замість голови сільради Кремець С.В .
Підписи працівників інших необхідних служб передбачених ст. 186-1 Земельного кодексу України в доданому проекті землеустрою, в тому числі самого виконавця проекту В. Холявко — відсутні (архівний номер 99 матеріалів 28-ї сесії 5-го скликання від 02.07.2009г № 26).
Необхідно зазначити, що згідно експлікації земель згідно форми 6-вказану земельну ділянку відноситься до сільськогосподарських угідь;
— Додається викопіювання з проекту формування території Соф. Борщагівського сільської ради у якій зазначено земельну ділянку площею 0,4342 га, що підтверджує — при розгляді питання про вибір місця розташування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства Кулак В.С. в с. Соф. Борщагівка — голова сільської ради виділив земельну ділянку площею, яка перевищує заявлену (0,40 га) Кулак В.С. у своїй заяві на 0,0342 га за відсутності на те підстав;
— Висновок державної санепідемекспертизи від 27 липня 2009р. № 05.03.02.-07/45808 про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність КулакВ.С.  для ведення особистого селянського господарства в с. Соф. Борщагівка по вул. І. Франка видано без вказівки площі земельної ділянки та її місце розташування (архівний номер 100, на 2-х аркушах до матеріалів 28-ї сесії 5-го скликання від 02.07.2009г № 26);
— Висновок управління охорони навколишнього та природного середовища видано 27 липня 2009р. № 733-12/3 про погодження проекту землеустрою Кулак В.С. для ведення особистого селянського господарства, в с. Соф. Борщагівка, без зазначення місця розташування земельної ділянки, площею 0,4342 га з посиланням на ст. 35, 36 Закону України «Про охорону земель» (архівний номер 101 до матеріалів 28-ї сесії 5-го скликання від 02.07.2009г. № 26).
Знаючи про наявність такої кількості порушень і не відповідностей чинному законодавству голова Соф. Борщагівської сільської ради на підставі заяви з підписом дуже сумнівного зразка (швидше за все підробленої) Кулик Валентини Сергіївни, вхідний номер виконкому Соф. Борщагівської сільської ради від 27 липня 2009р. № 723, (архівний номер матеріалів 29 сесії 5-го скликання від 27.07.2009р № 10 (Кремець) затвердив проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б, площею 0,4342 га посиланням на ст. 12, 81, 116, 118, 121 Земельного кодексу України, (архівний номер 89 до матеріалів 29-ї сесії 5-го скликання від 27 липня 2009р. № 10).
До зазначеного рішення (від 27.07.2009р № 10) додаються такі документи:      заява, зареєстрована вхідним номером 723 від 27.07.209г. з явно підробленим підписом Кулак В.С. в якому зазначена земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка, вул І. Франка, № 8-Б, площею 0,4342 га а не 0,40 га як у початковій заяві (дивись архівний номер 121 до матеріалів 26-ї сесії 5-го скликання від 27.03.2009г. № 189 );
— умови відведення земельної ділянки, видані управлінням Держкомзему Києво-
Святошинського рн., від 20 липня 2009р. № 9372, якими передбачено розробити проект землеустрою, щодо виділення земельної ділянки у власність Кулак В.С. в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б площею 0,4327 га (а не 0,4342 га, що в рішенні), але не узгодження розробленого проекту.
І цього голова сільської ради Кремець СВ. не міг не бачити (не захотів бачити в інтересах третіх осіб) — архівний номер 91 до матеріалів 29 ~ ї сесії 5-го скликання от27іюля2009г № 10.
Інші узгодження стверджує проект, землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність Кулак В.С. для ведення особистого селянського господарства в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б передбачені ст. 186-1 Земельного кодексу України в матеріалах 29-ї сесії 5-го скликання від 27.07.2009р. № 10 — відсутні.
Тим не менш, рішенням 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р. № 13 затверджується проект землустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки Кулак Валентини Сергіївни з земель для ведення особистого селянського господарства на землі житлової забудови в межах с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б площею 0,4342 га (архівний номер 89 до матеріалів 36-ї сесії 5-го скликання від 10.03.2010г. № 13).
У рішенні 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р. № 13 (Кремець) є посилання на ст. 12, 81, 116, 118, 121 Земельного кодексу України, які ніякого відношення до зміни цільового призначення не мають і цього голова сільради Кремець СВ. не міг не знати (усвідомлено в інтересах третіх осіб не хотів бачити).
Встановлення та зміна цільового призначення земель регламентовано ч.5 ст.20 Земельного кодексу України, «Види використання земельної ділянки в межах конкретної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються їх власниками або користувачами самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації з землеустрою.
Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування встановленими статтями 31, 33-37 цього Кодексу, тобто Земельного кодексу України.
Використання земель для житлової та громадської забудови передбачено ст.39 Земельного кодексу України здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельної-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови, що передбачено Законом України «Про планування і забудову територій» та цього голова Соф.Борщагівської ради Кремець СВ. не міг не знати (усвідомлено ігнорував вимоги зазначених статей та законів у корисливих інтересах третіх осіб).
Як вказано раніше в тексті опису виділення земельної ділянки Кулак Валентині Сергіївні для ведення особистого селянського господарства рішенням 26-ї сесії 5-го скликання від 27 березня 2009р. № 189 (архівний номер 120 до матеріалів зазначеної сесії від 27.03.2009г) площею 0,4327 га в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б це виділення здійснено на підставі «Схеми планування території Соф. Борщагівської сільської ради.
Проте відповідно до зазначеної схемою планування Соф. Борщагівської ради земельна ділянка площею 22,5 га був передбачений для комерційних цілей.
Це підтверджує, що голова Соф. Борщагівської сільської ради Кремець СВ. усвідомлено обдурив депутатів Соф. Борщагівської сільради і цілеспрямовано спотворив цільове призначення, передбаченого планування території Соф.Борщагівської сільради площею 22,5 га із земель комерційного призначення на землі для ведення особистого селянського господарства (зазначена «Схема планування території Соф. Борщагівської сільської ради» затверджена зборами територіальної громади села Соф. Борщагівка, протокол від 09.02.2006г № 218/06-П ).
Придумана головою сільради Кремець СВ. фіктивна схема виділення неіснуючих земель для ведення особистого селянського господарства дозволила зацікавленим особам не викуповувати земельні ділянки за комерційними цінами, а отримати їх безкоштовно, в тому числі Кулак В.С. в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8-Б площею 0,4342 га, а в подальшому перевести зазначені земельні ділянки для ведення особистих селянських господарств у землі для житлової забудови, тобто використовувати зазначену земельну ділянку на підставі перевищення головою Соф. Борщагівської сільради Кремець С.В. своїх посадових повноважень у корисливих інтересах третіх осіб завдавши збитку бюджету Соф.Борщагівської сільської ради в сумі 2527087,42 (два мільйони п’ятсот двадцять сім тисяч вісімдесят сім грн.) 42 коп. (Нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки комерційного призначення на 01 січня 2009р. Склала 582,01 грн.)
До рішення 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р № 4 3 додаються такі документи:
— Заява від 03 березня 2010р. (Реєстраційний № 540), як би від Кулак В.С. з підробленим підписом Кулак В.С. «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення щодо відведення земельної ділянки цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для житлової забудови площею 0,4342 га в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, № ° 8-Б (архівний номер 90 до матеріалів 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р № 4 3);
— Висновок відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 17 лютого 2010р. № 91117 (архівний номер до матеріалів 36-йсесіі 5-го скликання від 10.03.2010г. «Про наявні обмеження на призначений земельну ділянку, зміст якого не відповідає вимогам ч.5 ст.20 Земельного кодексу України та попереднього висновку цього ж відділу від 22липня 2009р. № «4349 (див. архів. Номер 96 до матеріалів 28-ї сесії 5-го скликання від 02 липня 2009р. № ° 26) та вимогам
ст. 186-1 Земельного кодексу України;
— Укладення Києво-Святошинської санепідемстанції від 22февраля 2010р. № 770 «Про
погодження проекту землеустрою »Кулак В.С. щодо відведення земельної ділянки
цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського
господарства на землі для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і
споруд в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, № 8-Б, площа. 0,4342 га.
Це зовсім інше призначення земельної ділянки, регульоване ст.40 Земельного кодексу України (архівний номер 95 до матеріалів 36-ї сесії 5 —го скликання від 10 березня 2010р. №13);
— висновок відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 17.02.2010г. № 1116, про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється Кулак В.С, Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, № 8-Б, площею 0.4342 га із земель для ведення особистого селянського господарства на землі житлової забудови.
При цьому Іванюта О.М. в тексті здійснює посилання на документи які до матеріалів 36-ї сесії 5-го скликання від 10.03.2010г. № 4 3 не додаються (див. архівні документи 96 до матеріалів 36-ї сесії 5-го скликання від 10.03.2010г. № 4 3)
Більш того, на закінчення є обмеження — відділ погоджує за умови розробки містобудівної документації які голова сільської ради Кремець СВ. не побачив (усвідомлено проігнорував на користь третіх осіб) які за рішенням 36-сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р. № 13 не відобразив, (див. арх. Номер 96 до матеріалів 36-ї сесії 5-го скликання від 10.03.2010г № 13)
Те, що голова Соф. Борщагівської сільської ради Кремець СВ. сприяв самовільної організації будівництва в. Соф. Борщагівка по вул. І. Франка, Боголюбова, Журби Олександру Валерійовичу — підтверджується наступними його діями: — Так, рішенням 30-ї сесії 5-го скликання від 16 вересня 2009р № 13 виділено земельну ділянку Свириденко Ганні Вікторівні у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, 6, площею 0,4987 га, для ведення особистого селянського господарства — тоді, як в межах села Соф. Борщагівка земля для ведення особистого селянського господарства за вказаною адресою-відсутня.
Державний акт на право власності на земельну ділянку Свириденко А.В. в с. Соф.Борщагівка, вул. І. Франка, діл. 6, для ведення особистого селянського господарства, площею 0,4987 га зареєстрований Соф. Борщагівською сільською радою 2 жовтня 2009р. № 010994701686 (Кремець)
Зареєструвавши право власності на земельну ділянку, кадастровий номер 3222486200:02:002:0342 Свириденко А.В. 18 листопада 2009р., На підставі договору купівлі-продажу, зареєстрованого приватним нотаріусом Києво-Святошинського рн. Михальченко М.М. № 2455 продала земельну ділянку площею 0,4987 га в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, № 6 Кулак Валентині Сергіївні.
Це підтверджує — рішення 30-ї сесії 5-го скликання від 16 вересня 2009р. № 13 про виділення земельної ділянки Свириденко А.В. в с. Соф. Борщагівка, вул. І.Франка, діл. 6, площею 0,4987 га для ведення особистого селянського господарства, головою Соф. Борщагівської сільради сфальсифіковано.
Свиреденко А.В. є мешканкою м. Києва та підставною особою в цій схемі розподілу земельних ділянок організований головою сільради Кремець С.В. в інтересах третіх осіб, що підтверджується наступними його діями.
Рішенням 33-ї сесії 5-го скликання від 29 грудня 2009р. № 27 (як свідчать депутати 5-го скликання 33-ї сесії, 29 грудня 2009р. Сесія розглядала тільки питання організації зустрічі Нового 2010р. В с. Соф. Борщагівка) за підписом Кремець СВ., Надано дозвіл на складання проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для розміщення житлової забудови в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 6, площею 0,4987 га на підставі ст.20 Земельного кодексу України.
Звертаємо увагу сесії на те, що жоден з п’яти пунктів ст.20 не дає право
змінювати цільове призначення земель сільськогосподарського призначення на землі житлової та цивільної забудови (ст. 39 Земельного кодексу України) без затвердженого генерального плану с. Соф. Борщагівка, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів та місцевих правил забудови.
Голова Соф. Борщагівської сільради не міг не знати вимога ст.ст. 20 і 39 Земельного кодексу України або не хотів виконувати їхню вимогу, тому що це суперечило корисливим інтересам третіх осіб, зокрема Журби Олександра Валерійовича — так як Кулак В.С. є підставною особою (теща Журби О.В.)
Аналогічно рішенням 33-ї сесії 5-го скликання від 29 грудня 2009р. № 28 (див. опис рішення від 29.12.2001р. № 27 Кремець) надано дозвіл на складання проекту землеустрою, щодо виділення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для розміщення житлової забудови. Кулак Валентині Сергіївні у с. Соф. Борщагівка вул. Боголюбова, діл. 4, площею 0,4900 га. Підставою вказана ст. 20 Земельного кодексу України.
Земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, уч.4, Кулак В.С, придбала за договором купівлі-продажу зареєстрованого приватним нотаріусом Михальченко М.М., у Чепіль Марії Михайлівни, мешканки м. Києва, якою земельна ділянка у с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова діл. 4. виділено рішенням 30-ї сесії 5-г скликання від 16 вересня 2009р. № 13, площею 0,4900 га та зареєстрований Соф. Борщагівською сільрадою 2 жовтня 2009р. № 01099994701707 Кремець, кадастровий номер 3222486200:02:002:0343.
Аналогічно рішенням 33-ї сесії 5-го скликання від 29 грудня № 29, надано дозвіл на складання проекту землеустрою який — відсутній (див. опис рішення № 27 від 29.12.2009г. В частині відбулася 33-ї сесії 5-го скликання), щодо виділення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі житлової забудови, в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. 8, площею 0,2994 га Кулак Валентині Сергіївні. Підставою вказана ст.20 Земельного кодексу України.
Необхідно зазначити, що рішенням 26-ї сесії 5-го скликання від 27 березня 2009р № 83 (Кремець) Ковтуну Віктору Миколайовичу надано земельну ділянку в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. 8, площею 0,34 га тоді як в заяві Ковтуна В.М. значиться 0,4900 га. Будь-які пояснення з цього питання в матеріалах 26-ї сесії 5-го скликання від 27 березня 2009р. — Відсутні.
Рішенням 27-ї сесії 5-го скликання від 26 травня № 31 (Кремець) «Про надання згоди на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства 7-ми громадянам, в тому числі Ковтун Віктор Михайлович (у списку, підписаному сільським головою Кремець СВ. за № 1 значиться КовтунВ.Н.) по земельній ділянці по вул. І. Франка,  діл .8 площею 0,34 га.
Земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка № 8, площею 0,2994 га Кулак В.С. придбала за договором купівлі — продаж, зареєстрованим приватним нотаріусом Михальченко М.М. Києво-Святошинського рн., 23 жовтня 2009гю № 2155 у Ковтун Віктора Миколайовича, жителя м. Києва, яким земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка по вул. І. Франка, діл № 8, площею 0,2994 га виділена рішенням 30-ї сесії 5-го скликання від 16 вересня 2009р. № 11 для ведення особистого селянського господарства.
Державний акт на право власності на земельну ділянку в с. Соф. Борщагівка, вул. І.Франка, діл. № 8. площею 0,2994 га Ковтун В.М. зареєстрований 2 жовтня 2009р.№ 0109947701701 (Кремець) для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 3222486200:02:002:0318.
Аналогічно рішенням 33-ї сесії 5-го скликання від 29 грудня 2009р. № 30 (Кремець) див. опис рішення № 27 від 29.12.2009г в частині розгляду питань 33-ї сесії 5-го скликання) надано дозвіл на складання проекту землеустрою, щодо виділення земельної ділянки цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для розміщення житлової забудови в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, уч.5, площею 0,4913 га, Кулак В.С, Підставою вказана 20 ст. Земельного кодексу України.
Земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл.5, площею 0,4913 га Кулак В.С. придбала за договором купівлі — продажу, зареєстрованим приватним нотаріусом Києво-Святошинського рн. Михальченко М.М.. 23 жовтня 2009р. № 2159, у Алексєєнко Ганни Юріївни, мешканки м. Києва, якою земельна ділянка площею 0,4913 га виділена в с. Соф. Борщагівка, рішенням сільради від 16 вересня 2009р. № 11, 30-й сесії 5-го скликання по вул. Боголюбова, діл.5, для ведення особистого селянського господарства.
Державний акт на право власності на земельну ділянку Алексєєнко А.Ю. в   с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова діл.5, для ведення особистого селянського господарства, площею 0,4913 га зареєстрований 2 жовтня 2009р. № 0110994701706 (Кремець), кадастровий номер 3222486200:02:002:0317.
Аналогічно рішенням 38-ї сесії 5-го скликання від 07 липня 2010р. (Кремець) надано дозвіл на складання проекту землеустрою, цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для житлової забудови в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл.4 площею 0,5010 га Кулак Валентині Сергіївні.
До матеріалів 38-ї сесії 5-го скликання від 07 липня 2010р № 73 додається заява Кулак В.С, зареєстроване 7 липня 2010р. № 1113, за почерком тексту і підпису значно відрізняється від підпису Кулак В.С. в заяві на виділення їй земельної ділянки рішенням 26-ї сесії 5-го скликання від 27 березня 2009р № 1 89 і в ксерокопії паспорта (архівні номери 121, 122, 124 до матеріалів рішення 26-ї сесії 5-го скликання від 27.03.2009г . № 189)
Земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл.4, площею 0,5010 га Кулак В.С. придбала за договором купівлі-продажу, зареєстрованого приватним нотаріусом Києво-Святошинського рн. Дудкіної Н.В. від 20 травня 2010р. № 442, у жителя м. Києва, Сапрунова Едуарда Сергійовича, земельна діл. площею 0,5010 га в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл.4, виділена рішенням від 16 вересня 2009р. № 11, площею 0,5010 га для ведення особистого селянського господарства.
Державний акт на право власності на земельну ділянку Сапрунова Е.С., в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка діл. 4, площею 0,5010 га виділений для ведення особистого селянського господарства, зареєстрований Соф. Борщагівської сільрадою 2 жовтня 2009р. № 010994701708 (Кремець) кадастровий номер 3222486200:02:002:0321.
Необхідно відзначити, що до вирішення 27-ї сесії 5-го скликання від 26 травня 2009р. № 31 «Про надання згоди на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства 7-ю громадянами», в тому числі по Сапрунову Е.С. управління Держкомзему Києво-Святошинського рн. висловило обмеження — «площа земельної ділянки 0,5010 га, з них — 0,1487 га-охоронна зона ЛЕП (у разі надати (право проходу) для здійснення експлуатації електроустановок», яка відповідно до вимог ч.2 ст. 111 Земельного кодексу України , підлягає державній реєстрації в Державному земельному кадастрі.
Голова сільради Кремець С.В. не міг не знати вимоги зазначеної статті (111) і не бачити умови відводу земельної ділянки Сапрунова Е.С, виражені управлінням Держкомзему Києво-Святошинського рн. від липня 2009г.
Аналогічно рішенням 38-ї сесії 5-го скликання від 07 липня 2010р. № 74 (Кремець) надано дозвіл на складання проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для розміщення житлової забудови в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл .З, площею 0,4901 га. Підставою для зміни вказана ст.20 Земельного кодексу України.
Земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл. З площею 0,4901 га Кулак В.С. придбала за договором купівлі — продаж, зареєстрованого приватним нотаріусом Києво-Святошинського рн. від 20 травня 2010р. № 438, у Мурашко Сергія Володимировича, жителя м. Києва, якому вказана земельна ділянка, площею 0,4901 га, в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл. З, виділений рішенням Соф. Борщагівської сільради від 16 вересня 2009р. № 11, для ведення особистого селянського господарства.
Державний акт на право власності на земельну ділянку в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова діл. 3, площею 0,4901 га для ведення особистого селянського господарства Мурашко Сергієм Володимировичем зареєстрований Соф.Борщагівською сільрадою 2 жовтня 2009р. № 010994701704 (Кремець) кадастровий номер 3222486200:02:002:0322.
Обмеження в умовах відведення земельної ділянки, виражених управлінням Держкомзему  Києво-Святошинського рн. від липня 2009г. № 10018 ті ж, що описані до вирішення 27-ї сесії 5-го скликання від 26 травня 2009р. № 31 щодо земельної ділянки Сапрунова Е.С, (дивись попереднє опис щодо Сапрунова Е.С)
Голова сільради Кремець С. В. зазначене обмеження не побачив, або не захотів побачити в корисливих інтересах третіх осіб.
Необхідно звернути увагу сесії на те, що заява Кулак В.С, зареєстрована 7 липня 2010р. № 1112 складено не Кулак В.С, в якому підпис значно відрізняється від підпису в попередніх заявах і в ксерокопії паспорта.
Крім того, є виправлення номера будинку та номера квартири, в яких проживає Кулак В.С. в м. Суми, вул. Харківська (архівний номер 156, до матеріалів 38-ої сесії 5-го скликання від 07 липня 2010р. № 74).
Звертаю увагу сесії на те, що в державних актах на право власності на земельну ділянку, як підставу, зазначено рішення 30-ї сесії 5-го скликання від 16 вересня 2009р. № 11. в тому числі:
— Алєксєєнко Ганні Юріївні, зареєстрований Соф.Борщагівською сільрадою від 02 жовтня 2009р., № 010994701 706 (Кремець);
— Ковтуну Віктору Миколайовичу, зареєстрований Соф.Борщагівською сільрадою від 02 жовтня 2009р., № 010994701701 (Кремець);
— Сапрунову Едуарду Сергійовичу, зареєстрований Соф.Борщагівською сільрадою від 02 жовтня 2009р., № 01 0994701708 (Кремець);
— Мурашко Сергію Володимировичу, зареєстрований Соф.Борщагівською сільрадою немає дати, № 010994701704 (Кремець), тоді як рішенням 30-ї сесії 5-го скликання від 16 вересня 2009р. затверджувався проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства      7-ми громадянам площею 3,1179 га в с. Соф. Борщагівка (Кремець).
Це підтверджує, що ніякі закони Україна в земельних відносинах для голови сільради Кремець СВ. — не діяли.
Ст.ст. 116,118 Земельного кодексу України Закон України «Про землеустрій» не передбачають колективного виділення земельних ділянок у власність, безкоштовно і оформлення технічної документації про землеустрій, які підтверджують право власності на земельну ділянку.
Аналогічно в державних актах на право власності на земельні ділянки у с. Соф.Борщагівка значиться підстава рішення 30-ї сесії 5-го скликання № 13, яким нібито виділені земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, у тому числі:
— Чепіль Марії Михайлівні, зареєстрований Соф. Борщагівською сільрадою 2 жовтня 2009р. № 010994701707 (Кремець);
— Свириденко Ганні Вікторівні зареєстрований Соф. Борщагівською сільрадою 2 жовтня 2009р. № 010994701686 (Кремець).
Те, що голова сільради Кремець СВ. підтасовував документи до рішень сесій підтверджується колективною заявою до якого додається список 7-ми громадян які, як би, просять затвердити проект землеустрою, щодо виділення земельних ділянок (згідно списку) у власність загальною площею 3,1179 га, які розташовані в с. Соф. Борщагівка.
Колективна заява датована 28 вересня 2009г.а рішення 30-ї сесії 5-го скликання № 11 від 16 вересня 2009р., тобто на 12 днів раніше ніж складено заяву з цього питання (див. архівних. № 57,58,59 до матеріалів 30-й сесії 5-го скликання від 16 вересня 2009р № 11)
Рішенням 40-ї сесії 5-го від 10 вересня 2010р. № 135, на підставі заяви, зареєстрованого 10 вересня 2010р. № 1927 складеного, як би, Кулак В.С. (Підпис якої значно відрізняється від зразка її особистого підпису в ксерокопії паспорта) надано дозвіл на складання проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для житлової забудови в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл. 18, площею 0,0700 га (у заяві площа земельної ділянки виправлена з 0,0800 га на 0,0700 га) належить їй (Кулак) на підставі державного акту № 94702002038511135 від 29 липня 2010р (див. архів. № 18 до матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання № 135).
Необхідно звернути увагу сесії на факт підтасування даних головою Соф.Борщагівської сільської ради Кремець СВ. зазначених у заяві Кулак В.. С. від 10 вересня 2010р. № 1927, тобто в рішенні 40-ї сесії від 10 вересня 2010р. № 135, в Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл. 10, площею 0,0800 га в заяві Кулак В.С. ділянку по вул. Боголюбова, № 18 площею (виправленої) 0,0700 га.
До рішення від 10 вересня 2010р. № 135 додається висновок відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 31 серпня 2010р. № 5582, в якому значиться земельна ділянка площею 700 кв.м., що знаходиться в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова № 18, що належить Кулак В.С.на підставі договору купівлі-продажу, зареєстрованим приватним нотаріусом Михальченко М.М. Києво-Святошинського рн. від 24 червня 2010р. № 1545, в якому зазначено умови зміни земельної ділянки Кулик В.С. в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова № 1 8, під житлову забудову-твердження генерального плану. (Архів. № 19 матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010г. № 135)
Генеральний план села Соф. Борщагівка не затверджений по теперішній час по причині — він не був необхідний голові сільради Кремцю СВ., Так як він розроблявся з урахуванням вимог нормативних документів і повинен був забезпечити план земельно-господарського устрою території с. Соф. Борщагівки на підставі Закону України «Про планування і забудову територій».

Вказана земельна ділянка (Боголюбова № 18) площею 0,0700 га виділена рішенням 37-ї сесії 5-го скликання Соф. Борщагівської сільради від 18 травня 2010р. № 34 Свінціцькому Олегу Віталійовичу для ведення особистого селянського господарства та зареєстрований сільською радою за № 011094701318 (Кремець) кадастровий № 3222486200:02:00260385.
На підставі вказаного державного акта на право власності на земельну ділянку Свінціцького О.В. — Кулак В.С. придбала зазначену земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства.
Аналогічно рішенням 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № 136 (Кремець) на підставі заяви, як би, Кулак В.С. (Підпис в якому не відповідає зразку підпису в ксерокопії паспорта Кулак В.С), зареєстрованого від 10 вересня 2010р.№ 1926 на отримання дозволу, на складання, на складання проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для громадської забудови в с. Соф. Борщагівка. Основою в рішенні сесії № 136 вказана ст.20 Земельного кодексу України.
До зазначеного рішення (136) додається висновок відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 31 серпня 2010р. № 5581, в якому так само передбачено — «зміна цільового призначення вказаної земельної ділянки під житлову забудову за умови затвердження генерального плану, який не затверджений по теперішній час.
Земельна ділянка, зазначений у заяві від 10 вересня 2010р. № 1926, як би, від Кулак В.С. придбана на підставі договору купівлі-продажу, зареєстрованого приватним нотаріусом Києво-Святошинського рн. Михальченко М.М. від 24 червня 2010р № 1549 в с. Соф. Борщагівка, пров. Боголюбова, № 10 у Шумейко Сергія Станіславовича, для ведення особистого селянського господарства, площею 0,0800 га.
Державний акт на право власності на земельну ділянку в с. Соф. Борщагівка, пров. Боголюбова, № 10, площею 0,0800 га на ім’я Шумейко С.С. зареєстрований Соф.Борщагівською сільрадою за № 011094701317 (Кремець), кадастровий номер 3222486200:02:002:0391, з цільовим призначенням земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.
У рішеннях 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010 р. № 135, № 136 (Кремець), обмеження зазначені відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації відповідно від 31 серпня 2010р. № № 5581 і 5582 не згадані.
Голова сільської ради Кремець СВ. не міг не знати вимоги ст. 111 ч.1 п. Г або не хотів бачити в інтересах третіх осіб, зазначене обмеження.
Рішенням 36-ї сесії 5-го скликання Соф.Борщагівської сільської ради від 10 березня 2010р. (Кремець) затверджено проект землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки в межах села Соф. Борщагівка Кулак В.С. з посиланням на ст. 12,81,116,118,121 Земельного кодексу України, тоді як жодна з перерахованих статей не регулює зміна цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для житлового будівництва і порядок затвердження проекту землеустрою, власне в тому числі:
— По земельній ділянці площею 0,4900 га, в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл.4;
— По земельній ділянці площею 0,4913 га, в с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл № 5;
— По земельній ділянці площею 0,4342 га, в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 8 — «Б»;
— По земельній ділянці площею 0,4987 га, в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 6.
Зазначеними рішеннями від 10 березня 2010р. № 9, 11, 12. 13, 14 проект землеустрою не міг бути затверджений, тому що Києво — Святошинська санепідемстанція погодила проект не під житлову забудову ст. 39 ЗК України, а на будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (ст.40 ЗК України) у тому числі:
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 8 — листом від 22 лютого 2010р. № 766 (архів, номер 63 до матеріалів сесії від 10.03.2010. № 9);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл.4 — листом від 22 лютого 2010р. № 769 (архів, номер 79 до матеріалів сесії від 10.03.2010. № 11);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл № 5 — листом від 22 лютого 2010р. № 768 (архів, номер 87 до матеріалів сесії від 10.03.2010. № 12);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 8 — «Б» — листом від 22 лютого 2010р. № 770 (архів, номер 95 до матеріалів сесії від 10.03.2010. № 13);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 6 — листом від 22 лютого 2010р. № ‘767 (архів, номер 103 до матеріалів сесії від 10.03.2010. № 14).
Необхідно звернути увагу сесії на те, що до рішень 36-ї сесії від 10 березня 2010р.№ 9, 11, 12, 13, 14 додається заяви, як би, від імені Кулак В.С. з підписом не відповідає зразку підпису Кулак В.С. в ксерокопії її паспорта та іншим заявами Кулак В.С. до земельних питань з 2006р. по 2010р., в тому числі:
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 8-зареєстрованим вхідним номером від 03 березня 2010р. № 539 (архів. номер 59 до матер. сесії від 10.03.2010г. № 09);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, ул. Боголюбова, діл. № 4-зареєстрованим вхідним номером від 03 березня 2010р. № 541 (архів, номер 74 до матер. сесії від 10.03.2010г. № 11);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, ул.Боголюбова, діл. № 5-зареєстрованим вхідним номером від 03 березня 2010р. № 537 (архів, номер 82 до матер. сесії від 10.03.2010г. № 12);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 8 «Б» зареєстрованим вхідним номером від 03 березня 2010р. № 540 (архів. номер 90 до матер. сесії від 10.03.2010г. № 13);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 6
зареєстрованим вхідним номером від 03 березня 2010р. № 538 (архів. номер 59 до матер. сесії від 10.03.2010г. № 14).
Крім того, відділ містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації не заперечує погодити проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для житлової забудови Кулак Валентині Сергіївні за умови розробки містобудівної документації,, в тому числі:
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 8 — листом від 17 лютого 2010р. № 1108 (архів, номер 64 до матеріалів сесії від 10.03.2010г № 9);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл. № 4 — листом від 17 лютого 2010р. № 1114 (архів, номер 80 до матеріалів сесії від 10.03.2010г № 11);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 8 Б — листом від 17 лютого 2010р. № 1116 (архів, номер 96 до матеріалів сесії від 10.03.2010г № 13);
— По земельній ділянці у с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 6 — листом від 17 лютого 2010р. № 1110 (архів, номер 104 до матеріалів сесії від 10.03.2010г № 14).
Незважаючи на те, що відсутні рішення сесії Соф. Борщагівської сільради на видачу Кулак В.С. містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок відповідно до затвердженої містобудівної документації (ст.23 Закону України «Про планування і забудову територій», розташованих у с. Соф. Борщагівка:
— По вул. І. Франка, діл. № 6 площею 0,4987 га;
— По вул. Боголюбова, діл. № 4 площею 0,4900 га — рішенням виконкому
Соф. Борщагівської сільради від 11 травня 2010р. № 120 (Кремець) надано дозвіл на проведення проектних-вишукувальних робіт з будівництва багатоквартирних секційних житлових будинків на земельних ділянках:;
— В с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 6 площею 0,4987 га;
— В с. Соф. Борщагівка, вул. Боголюбова, діл. № 4 площею 0,4900 га, будівництво яких здійснюється самовільно в порушення вимог Закону України «Про планування і забудову територій».
Ні детальний план території, ні проект забудови, ні містобудівне обґрунтування розміщення будівництва житлових багатоквартирних будинків по вул. Боголюбова № 4, І. Франка, № 6, не пройшли громадське обговорення територіальної громади села, передбачене ст.30 / 2, зазначеного закону (1699-ІІІ) Кулак В.С. не підписала договір про пайову участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно — транспортної та соціальної інфраструктури села Соф. Борщагівка (ст.27 / 1 зазначеного закону)
Кулак В.С. ніколи не отримувала в Київській обласній державній інспекції архітектурно-будівельного контролю дозвіл на виконання:
— Підготовчих робіт на земельних ділянках в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл. № 6 площею 0,4987 га та вул. Боголюбова, діл. № 4, площею 0,4900 га (ст.28 зазначеного закону)
— Будівельних робіт по об’єктах будівництва на вказаних земельних ділянках (ст.29, зазначеного закону)
Кулак В.С. не публікувала проектну декларацію, зареєстровану у визначеному законодавством порядку (ст.29, зазначеного закону в редакції від 13 червня 2009р.)
Кулак В.С. — не становила фінансову звітність вимагається згідно з ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні.
Кулак В.С. — не надавала в Київську обласну інспекцію державного архітектурного будівельного контролю проектну документацію на будівництво багатоквартирних будинків, зведення яких здійснюється на зазначених земельних ділянках.
Так само, Кулак В.С. не надавала відомості про здійснення авторського та технічного контролю.
Голові сільради Соф. Борщагівка Кремець СВ. було відомо, що питаннями отримання земельних ділянок по вул. І. Франка, Боголюбова, пров. Боголюбова, отримання дозволів на складання проекту землеустрою щодо земельних ділянках, що знаходяться в районі вул. Київська, Ак. Амосова, І. Франка, Боголюбова, пров. Боголюбова і отриманням затвердження проекту землеустрою на цільове зміна зазначених земельних ділянок, на території яких здійснювалося самовільне будівництво багатоквартирних житлових будинків і продовжує здійснюватися в даний час організовує та здійснює Журба Олександр Валерійович, який обрав метод оформлення земельних ділянок, отримання дозволів на використання земельних ділянок в с . Соф. Борщагівка по вул. Ак. Амосова, Київської, І. Франка, Боголюбова, вул. Л. Українки, пров. Боголюбова на підставних осіб, в тому числі:
— Кулак Валентину Сергіївну 1946р. народження, що проживає в м. Суми, вул. Харківська, будинок 25, кв.126;
— Журбу Ольгу Вікторівну, проживає м. Київ, вул. Стражеска 3, кв. 85;
— Журбу Людмилу Миколаївну, яка проживає м. Київ, пр.. Відрадний, буд. 83, кв.1.
Голова Соф. Борщагівської сільради Кремець СВ. достовірно знав, що в
схемі отримання земельних ділянок, в с. Соф. Борщагівка, зміни їх цільового призначення, отримання дозволів на складання проектів землеустрою, затвердження проектів землеустрою отримання інших погоджень та дозволів, по земельних ділянках зазначених у цьому описі протизаконних дій як самого Кремця СВ., Так і підставних дій Журби О.В. — Усвідомлено сприяв Журби О.В. в його протизаконних підтасовуваннях й викривлення дійсності, що призвело до масових, усвідомленим протиправним діям самого голови Соф. Борщагівської сільської ради Кремця СВ. в корисливих інтересах третіх осіб.
Відпрацьована, Кремцем СВ., Кудриком Л.Т., Сиротюк Л.П., Шупик В.М. схема надання та оформлення земельних ділянок — підставним особам, під виглядом для ведення особистого селянського господарства, за відсутності на відведених земельних ділянках і в «Схемою планування території Соф. Борщагівської сільської ради »від 2006р. — Земельних ділянок (масивів) з призначенням для ведення особистого селянського господарства; схемою подальшого перепродажу цих земельних ділянок, через короткий проміжок часу — не приступаючи до використання, отриманих безоплатно у власність земельних ділянок, за їх цільовим призначенням; схемою продажу цих земельних ділянок «Своїм людям »(Кулак В.С, Журба Л.І., Журба О.В. та ін); схемою перекладу земельних ділянок із земель для ведення особистого селянського господарства під землі для житлової забудови — всі ці колективно використовувані схеми (Кремець, Кудрик , Сиротюк, Шупик) дозволили зацікавленим третім особам (з дозволу і за потурання Кремця СВ.) уникнути від сплати до бюджету с. Соф. Борщагівка реальної вартості (за комерційними цінами), придбаних злочинним шляхом земельних ділянок.
Журби Олександру Валерійовичу уникнути справедливого оподаткування від організації та здійснення будівництва багатоквартирних житлових будинків, які через підставних «власників Києво — Святошинським районним судом (Усатов) визнані власністю Журби Л.І., Журби О.В. без прийняття їх до експлуатації.
Квартири визнані власністю (через суд) продані громадянам України за комерційними цінами і за станом на день доведення до відома депутатів Соф.Борщагівської сільради експлуатуються новими власниками без прийняття житлових будинків Журби Л.М. і Журби О.В. в експлуатацію державною приймальною комісією,
що не виключає надзвичайних подій від їх протизаконного будівництва та експлуатації.
Підкреслюємо особливо, голова Соф. Борщагівської сільської ради Кремець СВ. достовірно обізнаний про те, що Журба Олександр Валерійович приховав від нових власників квартир, що проживають в будинках побудованих, як би, Журбою О.В. і Журбою Л.М. (Фактично Журбою О.В.), то що ці житлові будинки не прийняті в експлуатацію, їх приймання в експлуатацію не відображена у державній статистичній звітності на підставі акту приймання державної комісії, але в цей же час протизаконно продали за комерційними цінами новим власникам.
Зазначені дії голови Соф. Борщагівської сільської ради Кремець СВ. кваліфікуються ч.2, ст. 364 КК України ч.2 ст.366 службова підробка, ч. 2, ст. 211 видання нормативно-правових актів, які змінюють доходи бюджету с. Соф. Борщагівка, всупереч встановленому законом порядку, в корисливих інтересах третіх осіб.
Крім того, всі вище описані дії розроблялися і здійснювалися групою осіб об’єднаних однією метою, піти від платежів до бюджету села і держави, в тому числі: Кремець СВ., Кудрик Л.Т., Сиротюк Л.П., Шупик В.М. , Журба О.В. та інші.
Протизаконність їх дій висловилася:
— В порушення чинного законодавства при наданні Кулак В.С,
земельних ділянок площею, 0,4342 га, по вул. І. Франка, діл. 8-Б для ведення особистого селянського господарства вона була підставною особою, коли земля призначення в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, діл.8-«Б» призначалася для комерційних цілей, а не для ведення особистого селянського господарства, що призвело до безкоштовного виділення і в цьому зв’язку нанесення збитків бюджету с. Соф. Борщагівка в сумі 2527087 (два мільйони п’ятсот двадцять сім тисяч вісімдесят сім) грн. 42 коп.
На підставних осіб так само, безкоштовно виділені земельні ділянки, як би, для ведення особистого селянського господарства, у тому числі:
— Свириденко А.В., вул. І. Франка діл. № 6, площею 0,4987 га;
— Чепіль М.М., Боголюбова, діл. № 4, площею 0,4900 га;
— Ковтун В.II., вул. І. Франка 8. площею 0,2994 га;
— Алєксєєнко А.Ю., вул. Боголюбова, діл. № 5, площею 0,4913 га;
— Сапрунову Е.С, І. Франка, діл. № 4, площею 0,5010 га;
— Мурашко СВ., Вул. Боголюбова діл. № 3, площею 0,4901 га, які з дозволу Кремець С.В.  протиправно перетворили ці ділянки в комерційну землю і за договором купівлі-продажу, як би, продали ці земельні ділянки Кулак В.С, (насправді Журби О.В. для здійснення протизаконного самовільного будівництва багатоповерхових житлових будинків)
У зв’язку з цим бюджету села завдано збитків у сумі 16129825,14 (шістнадцять мільйонів сто двадцять дев’ять тисяч вісімсот двадцять п’ять) грн. 14 коп.(2,7714 га * 10000) * 582,01)
Крім того, значні доходи до бюджету с. Соф. Борщагівка не надійшли від утримання Журбою О.В. податку з доходів фізичних осіб, з якими зарплата Журбою О.В. здійснювалася в «конвертах» і це Кремцю СВ. достовірно було відомо, а він не робив жодних заходів. що б будівництво жив-будинків здійснювалося відповідно до чинного законодавства і ці кошти надійшли до бюджету села Соф. Борщагівка.

Виділення земельних ділянок у відповідності до Генерального плану села технічна документація, містобудівна документація відсутня.
Також по вул. Київська (парні номера) входять вулиці Івана Франко, Південна, Боголюбова.
Провівши аналіз, комісія виявила, що рішення 26 сесії 5 скликання від 27.03.2009 року по наданню земельних ділянок громадянам, оформлені не належним чином, а саме: в рішеннях немає юридичної адреси громадянина, де проживає та зареєстрований.
Також є порушення реєстрації заяв громадян без підпису, та дати реєстрації або взагалі без реєстрації.
Земельні ділянки площею близько 50 соток були надані жителям Києва в кількості 46 ділянок, жителям інших областей України 16 ділянок, без юридичних адрес 13 ділянок, нашим жителям села 106 ділянок від 6 до 8 соток.
Ще по вул. Київська були надані земельні ділянки де відсутній висновок УКРНДІПРОЦИВІЛЬСІЛЬБУД, та копії державних актів, кадастрового плану, паспорта та індитифікаційні номери, але був наданий дозвіл на зміну цільового призначення. Вулиці Київська №30 згідно рішення 120, Південна №4 згідно рішення 121 та Південна №6 згідно рішення 122 від 20.10.2010 року. Де власником земельних ділянок вже є Верес Людмила Іванівна.
Після більш глибокого вивчення масиву по вул.. Київська, комісія виявила ще ряд порушень.
Так як Софіївсько-Борщагівська сільська рада листом від 11 жовтня 2007 року № 484 звернулась до Державного підприємства НДВ Агрокомбінат «Пуща-Водиця» про виділення земельної ділянки загальною площею 22,5 га..
Державне підприємство науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця» листом від 11 жовтня 2007 року №727 посилаючись на ст.. 24 та 92 Земельного кодексу України повідомив про розгляд листа від 11 жовтня 2007 року № 484.
стаття 24 Земельного кодексу України регулює як державним підприємством надається земельна ділянка в користування, а не його вилучення з користування.
стаття 92 Земельного кодексу України регулює отримання права постійного користування земельною ділянкою державної власності, а не отримання права, його вилучення з державної власності.
Стаття 151 Земельного кодексу України, на яку посилається ДП НДВА «Пуща-Водиця» в листі від 11 жовтня 2007 року №727 регулює порядок узгодження питань пов’язаних з вилученням (викупом) земельних ділянок для суспільних потреб або з потреб суспільної необхідності.
Голова Софіївсько-Борщагівської сільської ради не міг не бачити й не знати, що ДП НДВА «Пуща-Водиця» є державним підприємством, і йому належать землі державної власності, на праві користувача.
Окрім того, право власності на землю держави регулюється ч.2 ст. 84 Земельного кодексу України. Частина 3 ст. 142 передбачає припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувачем на підставі його заяви власнику земельної ділянки — в даному випадку державі в особі органу підпорядкування ДП НДВА «Пуща-Водиця», тобто Мінагрополітики стаття 149 Земельного кодексу України регулює порядок вилучення земельних ділянок, в тому числі:
ч. 2. Вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень.
Повноваження сільських рад у сфері регулювання земельних відносин передбачені ч.І п. а) п/п 1 ст.ЗЗ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад
Крім того ч. З ст. 149 передбачає «Сільські, селищні, міські ради вилучають земельні ділянки комунальної власності відповідних територіальних громад, які перебувають у постійному користуванні, для всіх потреб, крім особливо цінних земель, які вилучаються (викупляються) ними з урахуванням вимог статті 150 цього Кодексу.»
Частина 1 ст. 150 Земельного кодексу України визначає Особливо цінні землі та порядок їх вилучення, в тому числі землі дослідних полів науково-дослідних установ і навчальних закладів…
… Вилучення особливо цінних земель для несільськогосподарських потреб не допускається, за винятком випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Частина 2 ст. 150 визначає «Земельні ділянки особливо цінних земель, що перебувають у державній або комунальній власності, можуть вилучатися (викуплятися) для будівництва об’єктів загальнодержавного значення, доріг, ліній електропередачі та зв’язку, трубопроводів, осушувальних і зрошувальних каналів, геодезичних пунктів, житла, об’єктів соціально-культурного призначення, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов’язаних з їх експлуатацією, за постановою Кабінету Міністрів України або за рішенням відповідної місцевої ради, якщо питання про вилучення (викуп) земельної ділянки погоджується Верховною Радою України.»
Стаття 151 Земельного кодексу України регулює Порядок погодження питань, пов’язаних з вилученням (викупом) земельних ділянок для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності.
Посилання на п. 7 ст. 151 Земельного кодексу України в рішеннях 26-ої сесії 5 скликання Софіївсько-Борщагівської сільської ради від 27 березня 2009 року з № 65 до 93 включно не доцільно, так як внесені зміни до ст.. 151, в тому числі 16 вересня 2008 року №1702-VI регулюють зовсім інші значення.
Вище наведені статті Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» підтверджують, що голова Софіївсько-Борщагівської сільської ради цілеспрямовано викривлював їх вимоги, включаючи вказані номера статей в текст рішень 26-ої сесії 5 скликання від 27 березня 2009 року в №  65 по 93 включно.
Крім того голова Кремець С.В. не міг не знати, що на момент розгляду цього питання на засіданні 26-ої сесії 5 скликання вказана земельна ділянка не могла бути включена в межі села Софіївська Борщагівка, так як це питання, було опротестоване заступником прокурора Київської області в інтересах держави, і Київський адміністративний суд задовольнив його позов.
Копія рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2008 року направлено до Софіївсько-Борщагівської сільської ради на адресу пров. Шкїльний 5, і це рішення станом на 9 червня 2010 р. касаційно оскаржене не було.
Голова Софіївсько-Борщагівської сільської ради Кремець С.В. навмисно вчинив і інші грубі порушення чинного законодавства при розгляді визначення місця розташування земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства громадянами в с. Софіївська Борщагівка на 26 сесії 5 скликання від 27 березня 2009 року від № 65 до 93 включно.
Інститутом «УкрНДІпроцивільсільбуд» на підставі завдання на проектування від 02 лютого 2004 року розроблена «Схема планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради», котра затверджена зборами громади села Софіївська Борщагівка (протокол від 17 грудня 2005 року).
Протоколом № 218/06-П засідання містобудівної ради управління містобудування та архітектури Київської обладміністрації «Схема планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради» погоджена і рекомендована до затвердження.
Зазначеною «Схемою планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради» передбачено земельну ділянку комерційного призначення, розташовану вздовж дороги по вул. Київська та прилеглих вулиць І. Франка, Боголюбова, Південної та пров. Боголюбова.
Зазначена «Схема планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради» є містобудівною документацією, котра визначає принципове рішення планування, забудови та іншого використання відповідної території адміністративно-територіальної одиниці, згідно ст.. 1 Закону України «Про планування і забудову територій».
Схема планування території визначає доцільність розробки генплану даного населеного пункту, що підтверджено висновками вказаними в протоколі від 9 лютого 2006 року № 218/06-П містобудівної ради управління містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації.
На жодній з сесій 5 скликання Софіївсько-Борщагівської сільської ради зміни до «Схеми планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради» не виносились.
Водночас «Схема планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради» чинна по теперішній час.
З вище наведеного виходить:
1. Кремець С.В. підписуючі рішення 26 сесії 5 скликання від 27 березня 2009 року Софіївсько-Борщагівської сільської ради про виділення земельних ділянок по вул. Київська та прилеглих вулиць І. Франка, Боголюбова, Південної та пров. Боголюбова для ведення   особистого   селянського   господарства,   посилаючись   на  «Схему  планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради» вчинив службове порушення, в тому, що вказаною «Схемою планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради» в районі дороги на Вишневе знаходиться земельна ділянка 22,9 га. з цільовим призначенням  не для ведення особистого селянського господарства, а землі комерційного призначення.
Звертаємо увагу на те, що виділяючи земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, на земельній ділянці, котра передбачена зазначеною схемою для комерційного використання в соціально-економічних цілях розвитку інфраструктури села Софіївська Борщагівка в рішеннях 26 сесії 5 скликання від 27 березня 2009 року відсутні правові підстави про виділення ділянок  безоплатно в власність.
Крім того, в заявах вказаних осіб не вказано на якій підставі, комерційній чи безоплатній громадяни бажають отримати ділянки для ведення особистого селянського господарства у тому числі:
— рішення від 27 березня 2009 року № 65 про виділення земельної ділянки Чорній В.В. по вул.. Київській, ділянка загальною площею 0,50 га.
— рішення від 27 березня 2009 року № 66 про виділення земельної ділянки Калинчук С.Г. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 38.
— рішення від 27 березня 2009 року № 67 про виділення земельної ділянки Мурашко Л.Б. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 44
— рішення від 27 березня 2009 року № 68 про виділення земельної ділянки Онойченку Є.В. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 40.
— рішення від 27 березня 2009 року № 69 про виділення земельної ділянки Калинчук Ж.С. площею 0,4685 га. вул.. Південна ділянка № 16.
— рішення від 27 березня 2009 року № 70 про виділення земельної ділянки Камчаєвій М.С. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 6
— рішення від 27 березня 2009 року № 71 про виділення земельної ділянки Чекайде В.С. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 14.
— рішення від 27 березня 2009 року № 72 про виділення земельної ділянки Чекайде В.С. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 8.
— рішення від 27 березня 2009 року № 73 про виділення земельної ділянки Талюто В.В. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 42.
— рішення від 27 березня 2009 року № 74 про виділення земельної ділянки Талюто Л.Н. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 36.
— рішення від 27 березня 2009 року № 75 про виділення земельної ділянки Чепіль Ф.Н. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 10.
— рішення від 27 березня 2009 року № 76 про виділення земельної ділянки Ружанській Н.П. площею 0,46 га. вул.. Південна ділянка № 4.
— рішення від 27 березня 2009 року № 77 про виділення земельної ділянки Козаченко Д.В. площею 0,4924 га. вул.. Київська ділянка № 30.
— рішення від 27 березня 2009 року № 78 про виділення земельної ділянки Кривобок О.Ю. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 46.
— рішення від 27 березня 2009 року № 79 про виділення земельної ділянки Кривобок В.Я. площею 0,4995 га. вул.. І. Франка ділянка № 2.
— рішення від 27 березня 2009 року № 80 про виділення земельної ділянки Микитенко Л.Є. площею 0,50 га. вул.. Південна ділянка № 12.
— рішення від 27 березня 2009 року № 81 про виділення земельної ділянки Дяченко О.М. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 48.
— рішення від 27 березня 2009 року № 82 про виділення земельної ділянки Дяченко С.В. площею 0,5311 га. вул.. Київська ділянка № 50.
рішення від 27 березня 2009 року № 83 про виділення земельної ділянки Ковтуну В.Н. площею 0,34 га. вул.. І. Франка ділянка № 8.
— рішення від 27 березня 2009 року № 84 про виділення земельної ділянки Алексєєнко А.Ю., площею 0,49 га. вул.. Боголюбова ділянка № 5.
— рішення від 27 березня 2009 року № 85 про виділення земельної ділянки, Логачеву А.В., площею 0,3451 га. вул.. Боголюбова ділянка № 1.
рішення від 27 березня 2009 року № 86 про виділення земельної ділянки Павленко А.А. площею 0,50 га. вул.. Київська ділянка № 32.
— рішення від 27 березня 2009 року № 87 про виділення земельної ділянки Мурашко С.В. площею 0,49 га. вул.. Боголюбова ділянка № 3, до рішення відсутні паспортні дані, місце проживання та ідентифікаційний код.
— рішення від 27 березня 2009 року № 88 про виділення земельної ділянки Пономаренко Л.М. площею 0,49 га. вул.. Боголюбова ділянка № 2.
— рішення від 27 березня 2009 року № 89 про виділення земельної ділянки Чепіль М.М. площею 0,49 га. вул.. Боголюбова ділянка № 4.
— рішення від 27 березня 2009 року № 90 про виділення земельної ділянки Сапрунову Е.С., площею 0,50 га. вул.. І. Франка ділянка № 6.
— рішення від 27 березня 2009 року № 91 про виділення земельної ділянки Свириденко А В. площею 0,50 га. вул.. І. Франка ділянка № 6.
— рішення від 27 березня 2009 року № 92 про виділення земельної ділянки Антоненко М.Д., площею 0,07 пров.. Боголюбова ділянка № 35.
— рішення від 27 березня 2009 року № 93 про виділення земельної ділянки Білобородовій Т.М. площею 0,07 пров.. Боголюбова ділянка № 16.
Те, що голова Софіївсько-Борщагівської сільської ради Кремець С.В. сфальсифікував протизаконну зміну цільового призначення ділянки площею 22,5 га. прилеглу до вул. Київська, І. Франка, Боголюбова, Південної та пров. Боголюбова підтверджується листом ДП НДВА «Пуща-Водиця» в листі від 11 жовтня 2007 року №727 у відповідь на лист Софіївсько-Борщагівської сільської ради від 11 жовтня 2007 року № 484, котрим передбачено передачу 13,3 га. з 25 га. компанії «Вела Профіт» для створення зони оптово-роздрібної торгівлі за умови відшкодування збитків землекористувачу.
Ігноруючи вказану в листі ДП НДВА «Пуща-Водиця» доцільність передачі 13,3 га. землі компанії «Вела Профіт», що дозволило б ДП НДВА «Пуща-Водиця» отримати відшкодування збитків, Кремець С.В. підписав вищезазначені рішення 26-ої сесії 5 скликання від 27 березня 2009 року з порушенням іншої вказаної в листі від 11 жовтня 2007 року №727, значущість для села Софіївська-Борщагівка умови «Враховуючи соціальну значущість «Пуща-Водиця» не заперечує відносно вилучення та передачі до запасу села Софіївська-Борщагівка земельної ділянки 22,5 га..
Аналізуючи вище наведені рішення 26-ої сесії 5 скликання Софіївсько-Борщагівської сільської ради від 27 березня 2009 року переконуємось, що голова сільської ради Кремець С.В. ніяких соціально-економічних питань для села Софіївська-Борщагівка не вирішував, виділяючи 27 ділянок зазначеними рішеннями, від 27 березня 2009 року іногороднім громадянам для ведення особистого селянського господарства.
Достовірно відомо, що іногородні громадяни отримавши земельні ділянки прилеглі до вул. Київська, І. Франка, Боголюбова, Південної, Боголюбова та пров. Боголюбова , ніколи веденням особистого селянського господарства на зазначених ділянках не займалися.
Цільове призначення зазначених ділянок цими іногородніми особами в подальшому було змінено і на даний час вони реалізуються іншим громадянам за готівковий розрахунок.
Як приклад:
— рішенням 41 сесії 5 скликання від 20 жовтня 2010 року № 120,121,122 затверджено проект землеустрою відносно відведеної земельної ділянки змінено цільове призначення з земель для ведення особистого селянського господарства на комерційне призначення в межах села Софіївська-Борщагівка Верес Л.И. по вул.. Південна, ділянка №4, площею 0,4782 га., тоді як рішенням сільської ради села Софіївська-Борщагівка від 27 березня 2009 року № 76 земельна ділянка по вул.. Південна № 4 виділена Ружанській Н.П., площею 0,46 га. для ведення особистого селянського господарства.
— так само земельна ділянка №6 Верес Л.І., але площею 0,2075 га., тоді як земельна ділянка по вул. Південна № 6 площею 0,50 га. рішенням 26 сесії 5 скликання сільської ради села Софіївська-Борщагівка від 27 березня 2009 року № 70 виділена Кожаєвій М.С. для ведення особистого селянського господарства.
— так само земельна ділянка по вул.. Київська № 30 площею 0,4816 га. Верес Л.І., тоді як рішенням сільської ради 27 березня 2009 року № 77 земельна ділянка надана Козаченко Д.В. по вул.. Київська № 30 площею 0,4924 га. для ведення особистого селянського господарства.
Необхідно звернути увагу на те, що до документів на зміну цільового призначення вказаних земельних ділянок Верес Л.І., ніяких документів, що підтверджують її особу не надала, окрім як в заяві по земельній ділянці по вул. Київська № 30 вказала, що місце її проживання с. Червона Мотовилівка вул. Шкільна 9-Б.
Відповідно голова Софіївсько-Борщагівської сільської ради 5 скликання Кремець С.В., перевищуючі свої службові повноваження (в частині протиправної зміни цільового призначення земельних ділянок), рішенням 26 сесії 5 скликання сільської ради села Софіївська-Борщагівка від 27 березня 2009 року номерами з 65 по 93 включно виділив 29 земельних ділянок загальною площею 12,7366 га. в тому числі 27 земельних ділянок загальною площею 12,5966 га. іногороднім громадянам, що не мають жодного відношення до територіальної громади села Софіївська-Борщагівка та до організації робіт на ділянках по веденню особистого селянського господарства. Виділення земельних ділянок іногороднім громадянам виконано головою сільської ради Кремцем С.В. свідомо і цілеспрямовано протиправно — посилаючись на статті Земельного кодексу України, котрі не регулюють порядок вилучення, припинення користування та передачі земель державної власності у власність територіальної громади (комунальну власність) і власність громадян України.
Посилаючись в рішеннях сесії (№ 65-93 від27.03.2009р.) на схему планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради голова Кремець С.В. свідомо викривив, що розподілювана земельна ділянка, загальною площею 22,5 га., при передачі її до запасу села Софіївська-Борщагівка на підставі діючого законодавства України (п.2 ст. 84 п. 2 ст.150 Земельного кодексу України) мала б комерційне призначення (що також підтверджено останнім абзацом листа Державного підприємства НДВА «Пуща-Водиця» від 11 жовтня 2007 року №727).
Голова Кремець С.В. навмисно проігнорував вимоги п. З ст. 20 Земельного кодексу України і порядку зміни цільового призначення земель котрі знаходяться у власності громадян і юридичних осіб Кабінету міністрів України від 11 квітня 2002 року № 502п. 11.
Ігноруючи вимоги вказаних законодавчих і нормативно правових актів при зміні цільового призначення земель державної власності та їх розподілу і виділенні у власність громадян, в тому числі іногородніх, приховуючи це від територіальної громади села Софіївська-Борщагівка — голова Кремець С.В. своїми протиправними діями свідомо наніс матеріальні збитки бюджету Софіївсько-Борщагівської сільської ради. Тільки рішеннями 26 сесії 5 скликання сільської ради села Софіївська-Борщагівка від 27 березня 2009 року номерами з 65 по 93 включно та підписаними власноруч сільським головою Кремцем С.В. в порушення п. 4 ст. 59 Закону України, «Про місцеве самоврядування в Україні» нанесено збитків в особливо великих розмірах на суму 74128285,66 грн. (сімдесят чотири мільйони сто двадцять вісім тисяч двісті вісімдесят п’ять гривень 66 копійок).
Нормативна грошова оцінка одного квадратного метру земельної ділянки комерційного призначення станом на 1 січня 2009 року складала 582,01 грн. (п’ятсот вісімдесят одна грн.. 01 коп.).
Необхідно зазначити, що сільський голова Кремець С.В., крім матеріальної шкоди, нанесеної сільському бюджету, на користь третіх осіб (котрим безкоштовно надав вказані земельні ділянки) завдав матеріальної шкоди Державному підприємству НДВА «Пуща-Водиця» в зв’язку з невиконанням умов листа Державного підприємства НДВА «Пуща-Водиця» від 11 жовтня 2007 року №727 про передачу земельної ділянки площею 13,3 га. компанії «Вела Профіт» для створення зони оптово-роздрібної торгівлі у сумі 15481200,00 грн. (п’ятнадцять мільйонів чотириста вісімдесят одна тисяча двісті гривень) (116,40*(13,3*10000)).
Крім того нанесено збитків громадянам села, котрі могли отримати робочі місця на створеній зоні оптово-роздрібної торгівлі.
(Загальноприйнято, що кожний гектар зони оптово-роздрібної торгівлі створює не менш 300 робочих місць)
Виходячи з цього, при мінімальній заробітній платні 941 грн. на місяць, сільський бюджет недоотримав податку на прибуток фізичних осіб у сумі 508140,00 грн. (((300*12)*941)*0,15) щорічно. Крім того, мінімальна заробітна платня постійно збільшується.
Звертаємо увагу на те, що сільський голова Кремець С.В., рішеннями інших сесій 5-го скликання так само розділив та передав у власність у тому числі і іногороднім громадянам, з порушенням вищевказаних законодавчих і нормативно-правових актів, останню частину земельної ділянки, призначену для комерційних цілей села загальною площею 9,7634 га. (22,5-12,7366).
В зв’язку з цим матеріальні збитки бюджету села Софіївська-Борщагівка нанесені додатково на суму 56823964,34 грн.(п’ятдесят шість мільйонів вісімсот двадцять три тисячі дев’ятсот шістдесят чотири грн. 34 коп).
Загальна сума нанесених матеріальних збитків бюджету Софіївсько-Борщагівської сільської ради від протизаконної безоплатної передачі земельної ділянки у власність громадян загальною площею 22,5 га. на користь третіх осіб склала в особливо великому розмірі 130952250,00 (сто тридцять мільйонів дев’ятсот п’ятдесят дві тисячі двісті п’ятдесят грн. 00 коп.).
Необхідно відзначити, що в більшості випадків до заяв громадян прийнятих Софіївсько-Борщагівською сільською радою до розгляду та виділенню земельної ділянки відсутні прикладені графічні матеріали, в котрих зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (п. 6 ст.118 Земельного кодексу України). В багатьох випадках до заяв іногородніх громадян відсутні копія паспорта та адреса проживання заявника.
Дії голови Софіївсько-Борщагівської сільської ради 5 скликання Кремця С.В. по виданню нормативно-правових або розпорядчих актів — що змінюють надходження або видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку — (земельна ділянка прилегла до вул. Київська, І. Франка, Боголюбова, Південної, Боголюбова та пров. Боголюбова «Схема планування території Софіївсько-Борщагівської сільської ради», котра затверджена зборами громади села Софіївська Борщагівка (протокол від 17 грудня 2005 року) відносилась до земель комерційного призначення села Софіївська Борщагівка) — підпадають під дію ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу України.
Під час опрацювання іншого масиву комісія виявила матеріали з яких видно, що Софіївсько-Борщагівський сільський голова Кремець С.В. листом від 05 листопада 2009 року №528, до якого додана сфальсифікована копія генерального плану села Соф.Борщагівка, який станом на останній день повноважень ради 5 скликання та його голови Кремець С.В. інститутом «УкрНДІпроцивільсільбуд» не розроблений (з причини відсутності фінансування розробки Генплана села) і ніколи, в продовж повноважень ради 5 скликання, на сесіях не розглядався і не затверджувався — звернувся до державного підприємства «Науково дослідницький виробничий агрокомбінат «Пуща Водиця» (надалі в тексті ДП НДВА «Пуща Водиця») з проханням — надання згоди на передачу в запас Соф.Борщагівської сільської ради земельної ділянки загальною площею 30,9 га, прилеглої до вул. Горького — Жулянська .
ДП НДВА «Пуща Водиця» листом від 28 грудня 2009 року №1070, посилаючись на діюче законодавство України (фактично порушуючи діюче законодавство, в тому числі : Закон України «Про розмежування земель державної і комунальної власності»(з урахуванням змін №3235-ІУ від 20.12.2005 р.); п.1 ст.24; п.2 ст.84; пп.1 і 2 ст.150 Земельного кодексу України ) з урахуванням конкретних побажань та обмежень ДП НДВА «Пуща Водиця» викладених у вказаному листі з метою подальшого розширення с.Соф.Борщагівка, зменшення соціальної напруженості у селі і покращення житлових умов робітників агрокомбінату «Пуща Водиця», малозабезпечених жителів села, робітників соціальної сфери, дав згоду на припинення права постійного користування земельною ділянкою площею 30,9 га в районі вулиць Горького — Жулянська і приєднання її до земель запасу Соф.Борщагівської сільської ради.
До освоєння земельної ділянки приступити після оформлення документів у відповідності з діючим законодавством.
Сільський голова Кремець С.В. не міг не знати чи не хотів керуватися діючим законодавством і в порушення ст.6 Закону України «Про розмежування земель державної і комунальної власності» в частині « До земель комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст передаються :
— усі землі в межах населених пунктів, окрім земель приватної  власності і земель, віднесених до державної власності;
— землі запасу, які раніш були передані територіальним громадам сіл, селищ, міст у відповідності з законодавством України пп.1 і 2 ст.150 Земельного кодексу України рішенням 33-ої сесії 5-го скликання від 29 грудня 2009 року №5 (яка за думкою багатьох депутатів 5-го скликання на своєму засіданні розглянула організаційні питання зустрічі Нового 2010 року і ніяких земельних питань не розглядала — припинила право постійного  користування ДП НДВА «Пуща Водиця» земельною ділянкою площею 30,9 га, прилеглої до вул.Горького — Жулянська (ігноруючи те, що це землі науково – дослідницьких організацій, що відносяться до особливо цінних земель), котрі могли вилучатися тільки за постановою Кабміну України п.2 ст.150 Земельного кодексу України).
Рішенням 34-ої сесії 5-го скликання від 04 лютого 2010 року №4 затверджена технічна документація відносно припинення права постійного користування земельною ділянкою Державного НДВА «Пуща Водиця» загальною площею 30,9027 га Соф.Борщагівської сільської ради (рішення від 04 лютого 2010 року №4 підписане секретарем сільської ради Сиротюк Л.П.), посилаючись на ст.140(ст.140 відноситься до власника земельної ділянки, а ДП НДВА «Пуща Водиця» не є власником земельної ділянки); ст.141 не має відношення до права постійного користування; ст.142 — п.З передбачає « Припинення права постійного користування земельної ділянкою у випадку добровільної відмови землекористувача відбувається згідно його заяви до власника земельної ділянки» тобто до держаного органу.
Дозволи міністерства аграрної політики України, а ДП НДВА «Пуща Водиця» підлягає Мінагрополітиці України, не давало згоди «Пущі Водиці» на вилучення земельною ділянки площею 30,9027 га з державної власності й передачі цієї земельної ділянки у комунальну власність Соф.Борщагівської сільської ради; Ст.149-не дозволяє сільським, селищним і міським радам понад їх повноваження вилучати державні землі в комунальну власність, в тому числі які відносяться до особливо цінних земель.
Коментарі до повноважень ст. 140; 141; 142; 149 використовуються рішенням від 04 лютого 2010 року №4 (34-ої сесії 5-го скликання )підтверджують — Сиротюк Л.П. перевищила свої службові повноваження, підписуючи рішення 34-ої сесії 5-го скликання від 04 лютого 2010 року №4 в частині припинення права постійного користування ДП НДВА «Пуща Водиця» земельної ділянки площею 30,9027 га і передачі до земель запасу в межах Соф.Борщагівської сільської ради земельної ділянки загальною площею 30,9027 га за рахунок земель Державного підприємства «Науково — дослідницький виробничий агрокомбінат «Пуща Водиця».
Крім того, Соф.Борщагівській сільській раді і Державному підприємству НДВА «Пуща Водиця» достеменно було відомо про те, що замісник прокурора Київської області в інтересах держави подав позов в Київський господарчий суд «Про признання протиправним рішення Київської обласної ради від 02 березня 2006 року №370-32-І¥ «Про встановлення меж окремих несених пунктів Київської області».
Вказане рішення, направлене на адресу ДП НДВА «Пуща Водиця», Соф.Борщагівській сільській раді, іншим фігурантам вказаного слухання.
Те, що рішення Київського апеляційного адміністративного суду було отримано Соф.Борщагівською радою свідчить касаційна скарга подана до Вищого адміністративного суду України на рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2008 року № 22-а-4278/08 в якому беруть участь окрім інших юридичних осіб Державне підприємство НДВА «Пуща Водиця», Соф.Борщагівська сільська рада, Києво-Святошинського району, Київської області.
Касаційна скарга Вищим адміністративним судом України розглянута 09 червня 2010 року.
Ця касаційна скарга підтверджує, що станом на 22 лютого 2010 року Соф.Борщагівська сільська рада перевищила свої повноваження розподіляючи і виділяючи землі, що належать державі у власність приватним особам на земельній ділянці, прилеглої до вул. Горького — Жулянська.
Вказуючи в рішеннях, земельна ділянка, що виділена у власність, для ведення особистого селянського господарства знаходиться в межах населеного пункту с.Соф.Борщагівка , тим самим фальсифікуючи вимоги статей Земельного кодексу України, в тому числі: ст.12 Земельного кодексу України — не дає права розпоряджатися землями державної власності цільове призначення яких — виконання сільськогосподарської науково — дослідницької і учбової діяльності (ст.22 і 24 Земельного кодексу України).
Окрім того, п. «і» ст.12 Земельного кодексу передбачає інформування громадян відносно вилучення (викупу)надання земельних ділянок.
В зв’язку з цим комісія розпоряджається документами, які підтверджують не тільки приховування інформації від громадськості,а  й цілеспрямовані підробки головою сільської ради Кремець С.В. на користь третіх осіб при розподілі земельних ділянок прилеглих до вул. Горького — Жулянська.
Комісія розпоряджається документами:
— угодою від 14 березня 2006 року №2 між Соф.Борщагівською сільською радою та ТОВ «Біо-Оріяна» про взаємовигідному співробітництві між сторонами угоди в частині багатоповерхової забудови земельної ділянки, прилеглої до вул.Горького- Жулянська, загальною площею 21,0 га;
Рішенням 23-ої сесії 4-го скликання від 09 січня 2006 року №14 «Про погодження місця розташування і надання дозволу на розробку проекту детального плану багатоповерхового житлового комплексу на земельній ділянці площею 21,0 га, що прилягає до вул. Горького- Жулянська в с.Соф.Борщагівка;
— позовною заявою ТОВ «Біо-Оріяна» до Соф.Борщагівської сільської ради в частині не виконання сільською радою взятих на себе зобов’язань і пакетом документів до позовної заяви;
— сфальсифікованою заявою за підписом сільського голови Кремець С.В.
Господарському суду в Київській області від 03 березня 2010 року «Про перегляд рішення Господарського суду Київської області від 02.11.2009 року по справі 13/180-09 по ново виявленим обставинам.
Як ново-виявлені обставини сільського голови Кремець С.В. в своїй заяві підтверджує тим, що земельна ділянка площею 21,0 га, прилеглої до вул. Жулянська і вул. Горького в с. Соф.Борщагівка знаходиться в постійному використанні Державного підприємства «Науково дослідницький виробничий агрокомбінат «Пуща Водиця» на основі Державного акту на право постійного користування землею ПКВ № 003658.
Представник Соф.Борщагівської сільської ради (за дорученням ) в Господарському суді Онопрієнко В.Ф. 01 квітня 2010 року подав копію листа сільської ради до «Пущі Водиці» від ЗО грудня 2009 року №629 та копію листа ДП НДВА «Пуща Водиця» на адресу Соф.Борщагівської сільської ради від 30 березня 2010р. №308.
Заява голови сільської ради Кремець С.В. в Господарський суд в Київської області від 03 березня 2010 року в порівнянні з листом Соф.Борщагівської сільської ради від 05 листопада 2009 року №528, відповіддю ДП НДВА «Пуща Водиця» від 28 грудня 2009 р.№1070 на адресу Соф.Борщагівської сільської ради про припинення постійного користування земельною ділянкою площею 30,9 га в районі вул. Жулянська і вул. Горького, рішенням 34-ої сесії 5-го скликання від 04 лютого 2010 року №4 п.1 «Затвердити технічну документацію відносно припинення права постійного користування державного підприємства НДВА «Пуща Водиця» земельною ділянкою площею 30,9027 га, з них: 30,8567 га ріллі; 0,0460 га під господарськими дорогами, а також рішеннями 35-ої сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010 року з №08 по №93, тобто які проведені до подання заяви в суд надання дозволу на складання проекту землеустрою відносно виділення земельної ділянки у власність для ведення особистого сільського господарства тобто на користь третіх осіб, в багатьох випадках, котрі ніякого відношення до мотивів вказаних у листі ДП НДВА «Пуща Водиця» від 28 грудня 2009 р.№1070 (зменшення соціальної напруги у селі; покращення житлових умов робітників агрокомбінату   «Пуща  Водиця») не мають, так які є іногородніми громадянами повністю суперечать діючому Земельного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і підтверджують необхідність передачі цих матеріалів до правоохоронних органів для порушення кримінальної справи проти сільського голови Кремець С.В. та секретаря Сиротюк Л.П. (вона підписала рішення №4 від 04.02.2010р.) за фальсифікацію фактів викладених в листах до ДП НДВА «Пуща Водиця» від 05 листопада 2009 року №528(копія генплану села Соф.Борщагівка при його відсутності) заяви в Господарський суд Київської області від 03 березня 2010р.(про те, що земля знаходиться в постійному користуванні ДП НДВА «Пуща Водиця») і перевищення службових повноважень по передачі державних дуже цінних земель на користь третіх осіб в приватну власність в значно великих площах (більш 19,028 га 87 іногороднім громадянам), в тому числі окремим з них повторно по різним земельним ділянкам і різними рішеннями Соф.Борщагівської сільської ради, в тому числі :
— Пономаренко Ларисі Миколаївні, що мешкає: м.Київ, пр.Г.Сталінграду, корпус 2, кв.7, ідентифікаційний код 2694110847, рішенням 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009 р.№88 виділена земельна ділянка по вулиці Боголюбов,2 загальною площею 0,49 га, безоплатно у власність для ведення особистого сільського господарства. Рішенням 35-ої сесії 5-го скликання № 71 ПономаренкоЛ.М. удруге виділена безоплатно, земельна ділянка у власність в с.Соф.Борщагівка, площею 0,2234 га для ведення особистого сільського господарства. Всі дані, що визначають особу Пономаренко Лариси Миколаївни — ті ж, що й до рішення від 27 березня 2009 р.№88;
— Логачеву Олександру Васильовичу, що мешкає: м.Київ, пр.Г.Сталінграду, буд.37,кв. 163, ідентифікаційний код 2399808011, рішенням 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009 р.№85 виділена земельна ділянка безоплатно у власність по вул..Боголюбова,1 площею 0,3451 га, для ведення особистого сільського господарства, рішенням 35-ої сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010 р. №54, у власність площею 0,2234 га для ведення особистого сільського господарства в с.Соф.Борщагівка. Всі дані, що визначають особу Логачева Олександра Васильовича- ті ж, що й до рішення від 27 березня 2009 р.№85;
— Кривобок Василю Яковлевичу, що мешкає: м.Київ, пр. Г.Сталінграду,буд. 6-Б, корпус 1, кв.24, ідентифікаційний код 1888108436, рішенням 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009 р.№79 виділена земельна ділянка у власність, безоплатно, для ведення особистого сільського господарства, площею 0,4995 га , по вул. І.Франка,2.
Рішенням 35-ої сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010 р. №44, повторно виділена земельна ділянка у власність безоплатно в с. Соф.Борщагівка площею 0,2236 га для ведення особистого сільського господарства. Всі дані, що визначають особу Кривобок Василя Яковича — ті ж, що й до рішення від 27 березня 2009 р.№79;
— Кривобок Оксані Юр’ївні, що мешкає: м.Київ, пр.Г.Сталінграду,буд. 6-Б, корпус 1, кв.24, ідентифікаційний код 2304023202, рішенням 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009 р.№78 виділена земельна ділянка у власність безоплатно, по вул. Київській, 46, загальною площею 0,50 га, для ведення особистого сільського господарства.
Рішенням 35-ої сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010 р. №47, повторно виділена земельна ділянка безоплатно в с. Соф.Борщагівка площею 0,2236 га для ведення особистого сільського господарства. Всі дані, що визначають особу Кривобок Оксани Юр’ївни — ті ж, що й до рішення від 27 березня 2009 р.№78.
Пункт 4 ст.116 Земельного кодексу України передбачає «Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян в межах норм, визначених діючим Кодексом проводиться один раз по кожному виду використання.
В зв’язку з цим, сільський голова Кремець С.В., виділяючи повторно земельні ділянки у власність — безоплатно — наніс матеріальну шкоду державному і сільському бюджету в сумі 1051791,00 грн. (один мільйон п’ятдесят одна тисяча сімсот дев’яносто  одна гривня) (0,8940 га * 117,65), 117,65 — нормативна грошова оцінка одного квадратного метра особистих селянських господарств.
Доводимо до відома сесії, що комісія аналізуючи заяви іногородніх громадян, на підставі яких їм надавали земельні ділянки в районі вулиці Жулянська і вул.. Горького, виявила факти виділення земельних ділянок методом сімейного кланового стану, часто мешкаючим за одною адресою, в тому числі:
— родині Жданових -Тетяна- Юлія, що мешкають: м.Київ, вул. Урловська ,буд.53, дві ділянки, загальною площею 0,4473 га;
— родині     Іваниця    —    Володимиру     —     Тетяні,     що     мешкають:     м. Харків, вул.Ком.Уборевича, 30,корп. «в» 112, дві ділянки, загальною площею 0,4472 га;
— родині Левтик — Катерині -Костянтину, що мешкають: м.Київ, вул. Тимошенко буд.13а,кв.461, дві ділянки, загальною площею 0,4468 га;
— родині Логачевих — Олександру- Олесі, що мешкають: м.Київ, просп. Героїв Сталінграду, буд.37,кв. 163, дві ділянки, загальною площею 0,4468 га;
— родині    Павленко    —    Валерію   — Володимиру,    що    мешкають:    м.Київ, вул.С.Крушельницької, буд.1/15,кв.17, дві ділянки, загальною площею 0,4469 га;
— родині Репнікових — Віктор -Раїса, що мешкають: Сумська обл., м.Буринь, вул.Леніна , буд.18,кв. ,16 дві ділянки, загальною площею 0,4467 га;
— родині Старожилових — Дмитру — Миколі — Олені, що мешкають: м.Київ, просп.Маяковського, буд.4,кв.171, три ділянки, загальною площею 0,6702 га;
— родині Фукалових — Андрію — Людмилі, що мешкають: Сумська обл., м.Буринь, вул.Л.Українки , буд.5/12,кв. ,16 дві ділянки, загальною площею 0,4469 га;
— родині Яремко — Валерію -Любомиру- Наталії, що мешкають: м.Київ, пр.Правди, буд.37,кв.65, три ділянки, загальною площею 0,6702 га.
— родині Бутейко-Марії-Сергію-Сергію Сергійовичу-Тетяні, що мешкають м.Київ, пр.Маяковського буд.30-А, кВ.48 – чотири земельні ділянки, загальною площею 0,8151 га;
— родині Гордієнко- Галині- Роману,що мешкають м. Київ, вул. Г.Тимофіївої буд.3 кв.68 – дві ділянки, загальною площею 0,4472 га.
Особливо підкреслюємо, що такого масового «родинного» виділення мешканцям села Соф.Борщагівки, по земельній ділянці, прилеглої до вул. Жулянська , вул. Горького-сільським головою Кремець С.В. не було застосовано.
Звертаємо увагу, сесії на те, що подача заяв на отримання земельних   ділянок прилеглих до вул. Жулянська та вул. Горького іногородніми громадянами складалася в один день 19 лютого 2010р. До цих заяв відсутні графічні матеріали, бажане місце розташування земельної ділянки, необхідні п.6 ст.118 Земельного кодексу України, а також протокол розгляду зазначених заяв на засіданні постійної депутатської земельної комісії.
Те, що в Соф. Борщагівській сільській раді розподіл і виділення земельних ділянок вирішувалося в порушення п. «І» ст. 12 Земельного кодексу та ст. 48 Закону України «Про землеустрій» свідчать усі попередні записи.
На прикладі виділення земельної ділянки у власність, безкоштовно, в районі, прилеглому до вул. Жулянська та вул. Горького — Кривобок Оксані Юріївні видно як грубо сільський голова Кремець СВ. (І його найближче оточення: Кудрик. Сиротюк, Шупік та інші) порушували Закон України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» (ст.5, 6, 7, 9, 10, 11, 12), Закон України «Про землеустрій»(ст. 48, 49, 50. 52, 53, 55, 56,59) Земельний кодекс України ст. 12, 17. 19. 20, 22 (п. «в»); 24 (п.1); 39, 8.3, 84 (п. «ж» ч. 3); ПЗ (п.1); 116 (п.1); 118 ( п.6); 122 (п.1); 142 (п.З) 149 (п1іЗ); 150 (п.1і2); 155 (п.1); 168 (п.2); 183; 184 («в ») 186 (п.« в »ч.1 і ч. 2, ч.З); 186-1; 207 (п2); 207 (2); розділах« X »Перехідні положення ч. 10, а також умови останнього абзацу.
Закон України «Про планування і забудову територій» (ст. 13). «Про місцеве самоврядування в Україні» ст. 26 ч. 1 п.п. 15,22,42,51; ст. 27 ч «і» п.п. 1, 2, 7: ст. 31
ч. «а» п.6; ч «б» п.п. 1.3: ст. 33 ч.1 п. «б» п / п. 8. 9. 10 ст. 37 п.1; ст. 42 ч.З п. 8, 9, 18, ч.ч. 4,5; ст. 46 п.9; ст. 47; ст. 59 п.п.4; 11; ст. 74; ст. 75.
Перелік статей законів порушених Соф. Борщагівською сільською радою та сільським головою свідчить, що сільський голова цілеспрямовано перевищував свої службові повноваження в інтересах третіх осіб.
Так Київський НДІ і проектний інститут землеустрою, відповідно до договору від 21 січня 2010р. № 195 розробив технічну документацію «землеустрою щодо припинення постійного користування земельною ділянкою державного підприємства Науково-дослідний виробничий комбінат« Пуща-Водиця »та передачі його в запас села Соф. Борщагівка Києво-Сятошинського району, до якої додається висновок начальника відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації в якому значиться, «Висновок дійсний протягом терміну використання земельної ділянки без зміни власника та цільового
призначення ».
На зазначеному висновку є печатка Соф. Борщагівської сільської ради і підпис Кудрика Л.Т.. що підтверджує, що голові сільської ради Кремець СВ. було відомо про обмеження зазначеному у висновку (Іванюта) п. «е», ст. 110 Земельного кодексу України і що до цих порушень причетний Кудрик Л.Т.
Більш того, сільський голова Кремець СВ. в порушення п. «в» ч. 3 ст. 83; п. 1 ст. 150 Земельного кодексу України рішенням 34 сесії 5-го скликання від 04 лютого 2010р. № 4 п.1 затвердив техдокументацію щодо припинення права постійного користування ДП НДВА «Пуща-Водиця» земельною ділянкою площею 30,9027 га та п. 2 передати в запас у межи  села Соф. Борщагівка земельну ділянку площею 30,9027 га за рахунок земель ДП НДВА «Пуща-Водиця».
Звертаємо увагу сесії на те, що технічна документація інститутом випущена 9 лютого 2010р .. а рішення про затвердження технічної документації розробленої  проектним інститутом із землеустрою прийнято 4 лютого 2010р., тобто за 5-ть днів раніше до її випуску.
До зазначеної технічної документації є:
— Пояснювальна записка;
— Технічне завдання на складання документів, що засвідчують право на земельну ділянку; копії клопотань юридичних осіб:
— Відсутнє рішення органу виконавчої влади (тобто Мінагрополітики) про надання земельної ділянки у власність або надання у користування;
— Те ж акт прийому-передачі межових відміток на збереження
— Те ж перелік обмежень прав на земельну ділянку
— Мається кадастровий план земельної ділянки виданий Управлінням Держкомземом Києво-Святошинського району 15.02.2010г. або на 10 днів пізніше затвердження технічної документації.
Ці вимоги визначені ст.56 Закону України «Про землеустрій».
Рішення 34-ї сесії 5-го скликання від 04 лютого 2010р. № 4 сільський голова використовував як підстава для надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства Кривобок Оксані Юріївні рішення 35-ї сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010р. № 47 (в порушення ч.4 ст. 116 Земельного кодексу України) безкоштовно вдруге, площею 0.2236га в с. Соф. Борщагівка згідно схеми розміщення земельної ділянки.
Як зазначалося в тексті раніше Кривобок О.Ю, рішення 26-ої сесії 5-го скликання від 27 березня 2009р. № 78 виділено земельну ділянку площею 0,50 га, безоплатно у власність, для ведення особистого селянського господарства по вул. Київська, 46.
Інформуємо сесію про те, що ніяка схема розміщення земельної ділянки до заяви Кривобок О. Ю. не додається.
В архіві документів 35-ої сесії 5-го скликання від 22.02.2010г.  — схема розміщення земельної ділянки і мотив виділення земельної ділянки меншою площею як вказано в заяві Кривобок О.Ю. — відсутні.
Крім того, сільський голова Кремець СВ. посилаючись в рішені 35-ї сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010р. з № 8 по № 93 на розділ «X» Перехідні положення Земельного кодексу України цілеспрямовано й усвідомлено проігнорував вимогу п. 10 «Рішення про розмежування земель державної та комунальної власності у межах населених пунктів, приймають відповідні сільські ради за погодженням з органами виконавчої влади, а за межами населених пунктів органами виконавчої  влади за погодженням з відповідними органами »
Повноваження органів виконавчої влади в галузі земельних відносин визначено главою 3 Земельного кодексу України.
І такого рішення виконавчої влади Соф. Борщагівська сільська рада не могла мати, оскільки п. 2 ст. 173 «Межі .. села …. встановлюються і змінюються за проектом землеустрою, який розробляється відповідно до техніко — економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів розвитку населеного пункту ».
Згідно технічного завдання затвердженого головою сільської ради Кремець С.В. від 21.01.2010г. складання техдокументації землеустрою, щодо припинення права постійного користування земельною ділянкою ДП НДВА «Пуща-Водиця», площею 30,9027 га ,та в пояснювальній записці до завдання — не передбачалася розробка техніко-економічного обґрунтування розвитку села та складання (коригування) генерального плану села Соф. Борщагівка.
Наголошуємо, що у зазначеній пояснювальній записці перераховувалися всі законодавчі документи, вимоги яких необхідно було дотримуватися при вилученні з постійного користування земельною ділянкою ДП НДВА «Пуща Водиця» і віднесення його до запасів Соф. Борщагівської сільської ради площею 30,9027 га.
Це підтверджує, що голова сільради Кремець СВ. усвідомлено і цілеспрямовано здійснював перевищення своїх службових повноважень, приймаючи і підписуючи рішень 35-ї сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010. в тому числі № 47 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність, безкоштовно, (знову) для ведення особистого селянського господарства Кривобок Оксани Юріївни, площею 0,2236 га в межах села Соф.Борщагівка в порушення п.6 ст. 118 Земельного кодексу України.
Рішенням 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р. № 61 затверджено проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в с. Соф. Борщагівка площею 0,2236 га Кривобок Оксани Юріївни.
До рішення № 61 від 10 березня 2010р. додаються:
— висновки управління Держкомзему у Києво-Святошинському рн. від 25.02.2010г. № 4017, яким передбачено дотримання вимог ст. 91 Земельного кодексу України, в тому числі забезпечувати використання земельної ділянки за цільовим призначенням.
Аналогічні висновки виконувати вимогу ст. 91 Земельного кодексу України, дано відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 26 лютого 2010р. № 1580.
Цей же відділ видав висновок на використання земельної ділянки площею 0,2236 га Кривобок О.Ю. із зазначенням обмежень від 26.02.2010г. № 1581.
Державне управління охорони навколишнього середовища в Київській області у висновку погодження проекту землеустрою, щодо виділення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства 19-ти громадянам України в с. Соф. Борщагівка площею 4,2478 га, в тому числі Кривобок О.Ю.площею 0,2236 га передбачає: «зняття родючого шару ґрунту не заплановано»
«Погоджує матеріали проекту землеустрою, за умови виконання вимоги ст. 168 Земельного кодексу України », якою передбачається охорона ґрунту.
Звертаємо увагу сесії на те, що сільський голова Кремець С.В., затверджуючи проект землеустрою рішенням від 10 березня 2010р. № 61 Кривобок О.Ю.,  ігнорував передбачені висновки Держкомзему, відділу містобудування та архітектури та управління охорони навколишнього середовища — обмеження в рішенні № 61 від 10 березня 2010р. не вказав на їх наявність.
Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,2236 га. Кривобок О.Ю. до архівних документів 37, 38, 39-ої сесій 5-го скликання — не прикладений.
Ця обставина не дозволяє комісії розглянути питання наявності в державному акті на право власності на земельну ділянку площею 0,2236 га обмежень зазначених у висновку відповідних служб (зазначених раніше за текстом). Кадастровий номер земельної ділянки 3222486201:01:036:0087
У той же час, рішеннями 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № 166 та 167, сільський голова Кремець С.В., підписуючи їх власноруч, надає дозвіл на складання проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення на землі громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд) Кривобок Оксані Юріївні на земельній ділянці площею 0,3900 га, кадастровий номер земельної ділянки 3222486201:01:036:0120.
До рішення від 10 вересня 2010р. № 166 (архівний номер 191 матеріалів 40-ї сесії від 10.09.2010г) додані документи на ім’я Кривобок О.Ю., в тому числі:
— архівний № 192 — викопіювання із схеми розташування земельної ділянки …., затверджене головою Кремець С.В., без підпису землевпорядника Якімаха О.О. і без підпису начальника Києво-Святошинського районного відділу містобудування та архітектури Іванюта О.Н;
— архівний № 193-державний акт на право власності на земельну ділянку Кривобок Оксани Юріївни від 10 вересня 2010р., Серія ЯЛ № 391749, площею 0,6199 га, тоді як у рішенні від 10 вересня 2010. № 166 значиться земельна ділянка площею 0,3900 га.
Необхідно відзначити, що в доданому до рішення № 166  від 10 вересня 2010р. держакті, не вказана підстава, згідно якої Кривобок О.Ю. виділена земельна ділянка площею 0,6199 га, тоді як рішенням 35-ї сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010р. № 47 Кривобок О.Ю. надано земельну ділянку у власність, для ведення особистого селянського господарства, в межах села Соф. Борщагівка безкоштовно, площею 0,2236 га.
Аналогічно рішенням 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р.    № 61 затверджено проект землеустрою відведення земельної ділянки у власність Кривобок О.Ю., для ведення особистого селянського господарства в с. Соф.Борщагівка площею 0,2236 га. кадастровий номер якої -3222486201:036:0087;
— архівний № 194 погодження відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райгосадміністрапіі від 10 вересня 2010р. № ‘5665 Кривобок О.Ю.на зміну цільового призначення земельної ділянки площею 0,3900 га в с. Соф.Бощагівка із земель для ведення особистого селянського господарства під землі будівництва багатоквартирної житлової забудови, за умови затвердження генерального плану.
Комісія підтверджує, що жодна сесія Соф. Борщагівської сільради 5-го скликання не фінансувала розробку генерального плану села Соф. Борщагівка і не розглядала на засіданнях сесії сільради, затвердження генерального плану села Соф. Борщагівка.
Крім того, зазначений генеральний план села головою сільської ради Кремець С.В. не виносився на громадське обговорення, як цього вимагає ст.32 Закону України «Про планування і забудову територій»;
— архівний № 195 план меж земельної ділянки, кадастровий номер
3222486201:01:036:0120. площею 0,3900 га.
Доводимо до відома сесії, що в державному акті на право власності на земельну ділянку Кривобок О.Ю. серія ЯЛ № 391749. площею 0,6199 га зареєстрований у книзі записів     Соф Борщагівського сільради 10.09.2010р. 011094702252 відсутній договір куплі-продажу, на підставі яких Кривобок О.Ю. придбала ділянки в селі Соф. Борщагівка архівний № ‘193.
У цьому ж акті відсутні обмеження зазначені у висновку від 10 вересня 2010р. №5666 до державного акта зареєстрованому 10.09.2010г. № 011094702252, а також управління Держкомзему від 1 6.09.2010г. № 15070; Державного управління охорони навколишнього середовища від 29.09.2010 р № і-ц/11107/3.
Зазначені обмеження підлягають державній реєстрації згідно ч.2 ст. 111 Земельного кодексу України.
Архівний № 196 рішення 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № 167 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель і споруд) Кривобок Оксані Юріївні у с. Соф.Борщагівка, площею 0.3900 га.
Рішенням від 10 вересня 2010р. № 167 сільський голова Кремець С.В. перевищуючи свої повноваження порушив вимоги ст. 38, 39, 40 Земельного кодексу України.
Ці статті кодексу дають визначення земель, які належать:
— до земель житлової та громадської забудови;
— до земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку,
господарських будівель і гаражного будівництва.
— для житлової та громадської забудови (ст.39) — використовуються землі відповідно до генерального плану населеного пункту ….
Для громадян рішенням органів місцевого самоврядування передається безоплатно у власність земельну ділянку для будівництва обслуговування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом.
Ст. 121, ч.1 п «Г» передбачає — для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в селах — не більше 0,25 га.
Голова сільради Кремець СВ. не міг не знати статей закону, на який він посилається (ст. 121)
Зазначені в тексті порушення (рішення № 166, 167) — Кремець С.В. допустив усвідомлено в інтересах третіх осіб.
Комісія має рішення 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № 166 (у тексті раніше рішення від 10.09.2010г № 166 описано) в якому значиться земельна ділянка того ж призначення площею 0.6199 га Кривобок О.Ю. за архівними № 111, до якого ніякі передбачені законодавством та нормативно-правовими документами — додатки відсутні (постанова Кабінету міністрів України від 11.04.2002г № 502, п. 1).
Архівний номер 112 40-ї сесії від 10 вересня 2010р. № 167 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки …. Кривобок О.Ю » площею 0,3900 га в с. Соф. Борщагівка.
— архівний 113 план меж земельної ділянки, кадастровий номер 3222486211:01:036:0120,
на земельну площу 0,3900 га;
— архівний № 114 — державний акт на право власності на земельну ділянку, серія ЯЛ № 391748, Кривобок Оксани Юріївни, зареєстрований Соф. Борщагівською сільською радою 10.09.2010г. № 011094702251 на земельну ділянку площею 0,3900 га, в якому значиться два договори купівлі- продажу земельних ділянок від 03.03.2010г. № 1256; № 1252 (дивися архівний № 193);
— архівний № 115 — план меж земельної ділянки, кадастровий № 3222486201:01:036:0121 на земельну ділянку площею 0,6199 га;
— архівний № 116 — державний акт на право власності на земельну ділянку, серія ЯЛ № 391749, Кривобок Оксани Юріївни, зареєстрований Соф. Борщагівською сільською радою 10.09.2010 р № 011094702252, на земельну ділянку площею 0,6199 га, в якому значиться три договори купівлі-продажу від 03.03.2010г. № 1258, № 1254, № 1260 (дивись опис архівний № 193);
— архівний № 117 погодження відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 10 вересня 2010р. № 5666 зміни цільового призначення земельної ділянки, площею 0,6199 га в с. Соф. Борщагівка з земель для ведення особистого селянського господарства на землі під будівництво багатоквартирної житлової забудови, за умови затвердження генерального плану;
Як може змінюватися цільове призначення 10 вересня 2010р. № 5666, тоді як державний акт на право власності зареєстрований Соф. Борщагівською сільською радою 10 вересня 2010. цільовим призначенням — для ведення особистого селянського господарства;
— архівний № 118 — погодження відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 10 вересня 2010р. № 5665 зміни цільового призначення земельної ділянки, площею 0,3900 га в с. Соф. Борщагівка з земель для ведення особистого селянського господарства на землі під будівництво багатоквартирної житлової забудови, за умови затвердження генерального плану;
— архівний № 119 —  висновок управління Держкомзему Києво-Святошинського від 16 вересня 2010р. № 15070 «Про погодження проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки Кривобок О.К.), з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд) в с . Соф.Борщагівка, площею 0,6199 га (рілля). Як може бути земельна ділянка подвійного призначення, тоді як державний акт на право власності земельною ділянкою Кривобок О.Ю. серія ЯЛ № 391749, площею 0,6199 зареєстрований Соф.Борщагівською сільрадою 10 вересня 2010р. з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
Крім того, у зазначеному висновку (№ 15070 від 16.09.2010) є обмеження передбачене ст.91 Земельного кодексу України;
— архівний № 120 —  висновок від 16.09.2010г. аналогічне попередньому архівному номеру (119) Кривобок О.Ю., щодо земельної ділянки площею 0,3900 га в с. Соф.Борщагівка;
— архівний № 121 — висновок відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації «Про погодження проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки Кривобок Оксани Юріївни з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд) площею 0.6199 (рілля).
У зазначеному висновку земельна ділянка Кривобок О.Ю., площею 0,6199 га узгоджена використанням для двох різних призначень:
— використовувати землю для житлової та громадської забудови (ст. 39 Земельного кодексу України);
— земельна ділянка для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будівництва (ст. 40 Земельного кодексу України), що передбачає в сільській місцевості не більше 0,25 га площі;
— архівний № 122 — аналогічний висновок попередньому архівному (№ 121)
Кривобок Оксані Юріївні на земельну ділянку площею 0,3900 га.
Необхідно зазначити, що відділ містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадмінітраціі листами від 10 вересня 2010р. № 5666 та від 10 вересня 2010р. №5665 на ці ж земельні ділянки погодив зміну цільового призначення (0,6199 га,та 0,3900 га) під багатоквартирну житлову забудову за умови затвердження генерального плану (дивися опис архівних номерів № 117 і № 118).
Необхідно зазначити, що Києво-Святошинська санепідемстанція висновками від 21 вересня 2010р. № 1212 / 4 (0,6199 га архівний № 123) і від 21 вересня 2010р.№ 1212 / 5 (0,3900га, архівний № 124) погоджує зміну зазначених  земельних  ділянок Кривобок О.Ю. з земель для ведення особистого селянського господарства на  землі  (тільки!!!) для будівництва, та обслуговування житлового будинку,  господарських  будівель і споруд в межах с.Соф. Борщагівка.
Аналогічне узгодження надане висновками Державного управління охорони навколишнього середовища, від 29 вересня 2010р. № і-ц/11107/3 (архівний № 126-127 на площу 0,6199 га, та архівний № 128-129 на площу 0,3900 га Кривобок О.Ю.).
Таке ж  узгодження надане висновками Держкомзему Києво-Святошинського рн. від 16 вересня 2010р. № 15075 (архівний № 130 на земельну ділянку — 0,6199 га), від 16 вересня 2011р. № 15076 (архівний № .131 на земельну ділянку 0,3900 га) Кривобок О.Ю. в с. Соф. Борщагівка.
Доводимо до відома сесії про те, що голова сільради Кремець С.В. усвідомлено і грубо порушив статті Земельного кодексу України, на які він посилається в рішенні 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № 167, — в ст. 12 порушені:
1.  Пункт «а» — розпоряджатися землями тільки територіальної громади. Землі на період їх розподілу не були в запасі с. Соф. Борщагівка.
2.  Пункт «д» — організація землеустрою. Організація складання проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення використання земельної ділянки площею 0,3900 га суперечить вимогам ст.51; 56; 59 Закону України «Про землеустрій»
3. Пункт «і» передбачає, інформування населення, щодо вилучення (викупу) надання земельних ділянок;
— ст. 116 ніякого відношення до зміни цільового призначення земельних ділянок площею 0,3900 га та 0,6199 га із земель для ведення особистого селянського господарства на землі житлової та громадської забудови (будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд Кривобок О.Ю. — не має. ;
— ст. 121 — передбачає норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам у вказаному рішенні не дотримані норми під будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (0,25 га в сільській місцевості);
— ст. 118 регламентує порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянам і ніякого відношення до зміни цільового призначення Кривобок О.Ю. земельних ділянок площею 0,3900 га та 0,6199 га — не має.
— Розділ «X» перехідних положень п. 15 до вступу в силу законів України про державний земельний кадастр і про ринок землі, однак не раніше 1 січня 2012р. — не допускається:
а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності, крім вилучення для суспільних   потреб;
Крім того, порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб регулюється Постановою Кабміну України від 11 квітня 2002р. № 502.
Пунктом 7, якого передбачено «Сільська рада розглядає проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка знаходиться у межах населеного пункту
(« крім земель, визначених пунктом 11 цього Порядку »).
Пункт 11 передбачає «Зміна цільового призначення особливо цінних земель, що знаходяться в межах населеного пункту, проводиться після погодження з Верховною Радою України за рішенням сільської … ради ».
Проектні матеріали на погодження надаються до Верховної Ради, обласною та   сільською Радою.
Голова сільської ради Кремець СВ. приймаючи узгодження, та висновки на земельні ділянки Кривобок О.Ю. і підписуючи рішення 40-ї сесії 5-го скликання від 10   вересня 2010р. № 167 (архівний номер 112) не міг не знати, що він сфальсифікував  вимоги статей, що зазначені у рішенні від 10 вересня 2010. №167 на користь третіх  осіб.
Кремець СВ. не міг не знати, що всі заяви з питань, пов’язаних з узгодженням технічної документації із землеустрою розглядають з комісією (постанова Кабміну України від 23 грудня 2009р. № 1420), а не окремо взятими працівниками, що і призвело до різного визначенню в частині призначення земельних ділянок , що належать Кривобок О.Ю. (0,3980 га та 0,6199 га)
При наявності такої кількості протиправних висновків та погоджень по Кривобок Оксані Юріївні на земельні ділянки площею 0,3900 га та 0,6199 га голова сільської ради Кремець С. рішенням 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р.№ 71 і 72, як будь-то б, розглядаючи заяву Кривобок О.Ю.от 18 жовтня 2010р.(Прийняте виконавчим комітетом 20 жовтня 2010р., Вхід. № 2294). Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд), Кривобок О.Ю., відповідно площею 0.6199га і 0.3900га.
У заяві Кривобок О.Ю. вказано — Проект землеустрою додається.
Однак в архіві документів 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р. проект землеустрою на земельні ділянки Кривобок О.Ю. площею 0.6199 га і 0,3911 га-відсутні. (Дивися архівні номери № 103, 104, 105, 106. 107. 108, 109. 110, 111)
Необхідно звернути увагу сесії на те, що в рішеннях 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р. № 71 і № 72 голова сільської ради Кремець СВ. послався на ст. 20 Земельного кодексу України, затверджуючи проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки Кривобок О.Ю. з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства, на землі житлової та громадської забудови), для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель і споруд площею 0,6199 га та 0,3900 га).
Пункт 5 ст. 20 передбачає: «Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації з землеустрою.
Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками, або користувачами виключно в межах вимог, щодо використання певного виду використання встановлених статтями 31, 33 — • — 37 цього Кодексу!!
Голова сільради не міг не знати, що статті 31, 33 — 37 Кодексу — прямої дії і сільській раді не надано право змінювати визначення земель цільового призначення, зазначеної в цих статтях.
Звертаємо увагу сесії на те, що рішенням 36-ї сесії 5-го скликання (Кремець СВ.) затверджено проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в с. Соф. Борщагівка Кривобок Оксані Юріївні, площею 0,2236 га.
В архівних матеріалах 40-ї сесії 5-го скликання є державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,3900 га. зареєстрований 10 вересня 2010р. № 011094702251 (Кремець) в якому значиться два договори купівлі-продажу від 03 вересня 2010р. № 1256, 1252 (архівний номер 114) і державний акт зареєстрований 10 вересня 2010р. № 011094702252 (Кремець), на земельну ділянку площею 0,6199 га, в якому значаться договори купівлі — продажу від 03 березня 2010 р № 1258, №1254, № 1260. (архівний номер 116).
Маючими рішеннями 40-ї сесії 5-го скликання від 10  вересня 2010р. № 166 та № 167,так само рішеннями 41-ї сесії 5-го скликання не визначено в якій з площ (0,3900 га. або0,6199 га) входить земельна ділянка Кривобок О.Ю. виділена їй рішенням 35-ї сесії 5-го скликав від 22 лютого 2010 р. № 47 площею 0,2236 га.
Необхідно відзначити, що у висновку Києво-Сятошінской епідемстанциі від 21 вересня 2010р. № 1212 / 4 на земельну ділянку площею 0,6199 га та від 21 вересня 2010 р. № 1212 / 5 на земельну ділянку 0,3900 га Кривобок О.Ю. зазначені рішення 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № 166 (архівний номер 123 і 124).
Аналогічні посилання на одне рішення від 10 вересня 2010р. № 166 є в узгодженні Державного управління охорони навколишнього середовища від 29 вересня 2010р.  № і-ц / 11107 / 2 та від 29 вересня № і-ц / січень 1107 / 3 відповідно 0,3900 га та 0,6199 га (архівний номер 126, 127. 128, 129, матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання).
Ще раз нагадуємо сесії про те, що в матеріалах 40-ї сесії 5-го скликання є ксерокопії державного акту, на право власності на земельну ділянку Кривобок О.Ю. зареєстрованого 10 вересня 2010р. № 011094702251; площею 0.3900 га в якому відсутня підстава для оформлення земельної ділянки площею 0,3900 га (архівний номер 198, 40-й сесії 5-го скликання) і ксерокопія державного акту, тією ж датою та номером реєстрації, в якому значаться як підстава договору купівлі — продажу земельних ділянок площею 0.3900 га (архівний номер 112 — 114 — 40-й сесії 5го скликання від 10 вересня 2010 р. № 167).
Аналогічна ксерокопія державного акта на право власності на земельну ділянку Кривобок О.Ю. площею 0,6199 га датою реєстрації 10 вересня 2010. № 011094702252 без підстави на видачу (архівний номер 193 до матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № 166 та тією ж датою та номером реєстрації на земельну ділянку Кривобок Про . Ю.. в якому в основі значаться договору купівлі — продажу (архівний номер 116 до матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 1 0 вересня 2010 № 167).
Рішенням 35-ї сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010р. № 48 (Кремець) надано право на складання проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки у власність, безкоштовно, для ведення особистого селянського господарства, площею 0,2236 га Кривобок Тетяні Дорівні, мешканці м. Києва.
У порушення ч.6 ст.118 Земельного кодексу України до заяви Кривобок Т.Д. не включені графічні матеріали і не вказано місцезнаходження земельної ділянки, що  виділяється (дивись архівні матеріали 35-ї сесії 5-го скликання від 22.02.2010г.-номери 25, 26, 27, 28, 29).
Тим більше що, рішенням 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р. № 62 (Кремець С. В.) затверджує проект землеустрою, щодо виділення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в с. Соф.Борщагівка, площею 0,2236 га. Кривобок Т.Д.
У заяві Кривобок Т.Д., реєстраційний номер від 09 березня 2010р. № 596 вказано — копії висновків про погодження проекту землеустрою додаються.  Однак до заяви додаються тільки погодження: управління Держкомзему Києво-Святошинського р-ну. та відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністраціі, з обмеженнями передбаченими ст. 91 Земельного кодексу України, що не відповідає вимогам ст. 181- 1 Земельного кодексу України (архівні дані 36-ї сесії 5-го скликання від 10.03.2010г. З 1-го по 4-й аркуші).
Голова сільської ради Кремець СВ. не міг не знати (або цілеспрямовано ігнорував) вимоги ст .. 56 Закону України «Про землеустрій» — «Технічна документація із землеустрою, щодо складання документів, що засвідчують право на земельну ділянку, включає:
а) пояснювальну записку;
б) технічне завдання на складання документів, які свідчать про право на земельну ділянку;
в) копії заяв фізичних або юридичних осіб
г) матеріали польових геодезичних робіт і план земельної ділянки, складений
за результатами кадастрової зйомки;
д) рішення органу місцевого самоврядування про надання земельної ділянки у власність;
е) акт прийому-передачі межових знаків на зберігання;
е) акт перенесення в натуру на місцевості меж охоронних зон;
ж) кадастровий план земельної ділянки;
з) перелік обмежень прав на земельну ділянку ».
Відсутність зазначених документів підтверджує — голова сільської ради Кремець СВ.  усвідомлено підписував на користь та в інтересах третіх осіб рішення 36-ї сесії 5-го скликання від 10.03.2010г. № 62 «Про затвердження проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, в с. Соф. Борщагівка, за відсутності оформлених відповідно до чинного законодавства документів (ст. 56 «Закону України» «Про землеустрій», ст. 186-1 Земельного кодексу України).
У наданих висновках управління Держкомзему Києво-Святошинського р-ну. від 25.02.2010г. № 4014 (архівний номер 3) та відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 26.02.2010г. № 1582 зазначену — земельну ділянку у власність Кривобок Т.Д., площею 0,2236 га (рілля).
Голові Соф. Борщагівської сільради Кремець СВ. — достовірно було відомо про те, що станом на 10.09.2010г. діяла Постанова Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002р. № 502, яка видана відповідно до вимог ч. З.  ст. 20 Земельного кодексу України «Про затвердження порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб» — пунктом 7 якого передбачено «Сільська рада розглядає проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка розташована в межах населеного пункту (крім земель, визначених пунктом 11 цього Прядка »).
Пункт 11 зазначеного Порядку визначає «Зміна цільового призначення особливо цінних земель, розташованих у межах населеного пункту, здійснюється після погодження з Верховною Радою України, за рішенням місцевої ради. Проектні матеріали на погодження до Верховної Ради України подаються обласною радою.
Визначення особливо цінних земель регламентовано ст. 150 Земельного кодексу України, в т. ч. Землі дослідних полів науково-дослідних організацій (землі Державного підприємства Науково-дослідного виробничого комбінату «Пуща-Водиця» належать до цієї категорії земель).
Те, що ці землі віднесені до земель ДП НДВА «Пуща-Водиця» випливає з наказу Мінагрополітики № 193 виданого в 1999 році в період приєднання радгоспу «Совки» до агрокомбінату «Пуща-Водиця».
Ігноруючи вимоги перерахованих вище законів України і нормативно — правових актів, голова сільради Кремець СВ. усвідомлено підписує в інтересах третіх осіб, що суперечать чинному законодавству (у тексті раніше описані) рішення 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010г. № 163 і № 164 про надання дозволу на складання проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд) Кривобок Тетяні Дарівні в с. Соф. Борщагівка (без зазначення конкретного  місця розташування земельної ділянки), площею відповідно  0,2236 га і 6.4813 га  (архівний номер 177 і 182 матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від10.09.2010 р).
При цьому, голова сільради Кремець С.В.  у вказаних  рішеннях  посилається  на ст. 12, 20, 116, 121, 118 Земельного кодексу України, вимоги яких грубо порушив(Дивися порушення зазначених статтей в описі порушень допущених сільським головою Кремець С.В. у рішеннях, що відносяться до Кривобок Оксані Юріївні раніше за текстом).
У заяві Кривобок Т.Д. (Зареєстрованій 10.009.2010 р № 1933) вказано-надати згоду на зміну цільового призначення земельної ділянки, що належить мені на підставі державного акту на право власності з ЛКХ на цільове призначення під індивідуальне будівництво і господарські будівлі — узгодження інституту Укрцивільсільбуд — додається.
Площа земельної ділянки в заяві Кривобок Т.Д. не зазначена і голова сільради цього не міг не бачити й усвідомлено прийняв заяву Кривобок Т.Д. зазначеного змісту.
До цього рішення (163 від 10.09.2010г. Архівний номер 177) додається-викопіювання із схеми розташування земельної ділянки Кривобок Т.Д. цільове призначення якої змінюється з ведення ОСГ на будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Соф. Борщагівка за підписом голови сільради Кремець С.В., без підпису землевпорядника Якімаха О.О., без підпису начальника відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської рай держадмінітраціі Іванюта О.М. (Архівний номер 179).
Відповідно до зазначеного в даному викопіюванні масштабі (М1: 5000) — вона відноситься до земельної ділянки площею 0,2236 га.
— лист відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації від 10.09.2010г. № 5664 за підписом Іванюта О.І. в якому зазначено «Враховуючи те, що дана земельна ділянка знаходиться у межах населеного пункту і згідно з розробленим генеральним планом села передбачена багатоквартирних житлова забудова, відділ містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації не заперечує проти зміни цільового призначення вказаної земельної ділянки площею 6,4813 га, що суперечить  викопіюванню яке додається, (архівний номер 179) ст. Соф. Борщагівка з ведення особистого селянського господарства на землі під будівництво багатоквартирної житлової забудови за умови затвердження генерального плану », та суперечить мотиву зміни цільового призначення, зазначеного в заяві Кривобок Т.Д. (архівний номер 178).
До рішення 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010г. № 164 (архівний номер 182) додається:
-викопіювання із схеми розташування земельної ділянки Кривобок Тетяни Дарівни цільове призначення, якого змінюється з ведення ОСГ на будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Соф.Борщагівка, затверджена головою сільради Кремець С.В., без підпису землевпорядника Якімаха О.О.; та без підпису начальника відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації Іванюта О.М. (Архівний номер 183)
-кадастровий номер земельної ділянки 3222486201:01:036:0123. площею 6.4813 га (архівний номер 184)
— ксерокопія державного акта на право власності на земельну ділянку Кривобок Тетяни Дарівни, площею 6,4813 га, без підстави його видачі, який зареєстрований 10.09.2010г. № 011094702249 з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що суперечить п. »б» ч.1 ст. 121 ч.2 ст.126 Земельного кодексу України (архівний номер 185 матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010 р).
При цьому, у державному акті на право власності на земельну ділянку Кривобок Т.Д.  площею 6,4813 га № 011094702249 від 10.09.2010г. відсутнє обмеження зроблене начальником відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської
райдержадміністрації Іванютою О.М. «за умови затвердження генерального плану».
Наявність зазначених порушень земельного законодавства не дозволяла голові сільради Кремець СВ. видавати і підписувати рішення 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р. № 73 і № 74 «Про затвердження проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд) Кривобок Тетяни Дорівни» площею, відповідно 0,2236 га та 6,4813 га, при цьому посилаючись на ст. 12, 20,116, 118, 121, фактично фальсифікуючи вимоги цих статей Земельного кодексу України, (дивись порушення пунктів і частин, зазначених статей раніше по тексту, у тому числі при описі порушень допущених Кремцем СВ. при оформленні документів на земельні ділянки у власність Кривобок Оксані Юріївні).
У заяві Кривобок Т.Д., зареєстровані 20.10.2010 р № 2292 значиться «Прошу затвердити проект землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельних ділянок, які належать мені загальною площею 6,7049 га (тобто 6,4813 га та 0,2236 га разом) з земель сільськогосподарського призначення (для ведення (ОСГ) на землі житлової та громадської забудови в с. Соф. Борщагівка, що не відповідає мотивації вказаній в заяві Кривобок Т.Д. від 10.09.2010г., вхідний № 1933 (архівний номер 178 матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання).
Голова сільради Кремець С.В. не міг не знати, або свідомо не захотів знати, на користь третіх осіб, про різні мотиви у двох заявах Кривобок Т.Д. (Архівний номер 178 матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010г. та № 137 в матеріалах 41-ї сесії 5-го скликання від 20.09.2010 р).
В заяві вказано «Проект землеустрою додається», однак у матеріалах 41-ї сесії 5-го скликання проект землеустрою Кривобок Т.Д. площею 6,7049 га-відсутній.
До заяви додаються:
— умови відведення земельної ділянки, видані управлінням Держкомзему Києво-Святошинського рн. від 16.08.2010г. № 15073, на ім’я Кривобок Т.Д. на зміну цільового призначення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд) в с. Соф.Борщагівка площею 6,4813 га за умови дотримання вимов ст. 20, 118 Земельного кодексу України (другий абзац ч.5.ст.20 Земельного кодексу України передбачає «Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами
виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених статтями 31, 33 — 37 цього Кодексу », тобто, під будівництво вони не можуть бути використані, (архівний номер 138, матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання від 20.10.2010 р);
— аналогічні умови відведення земельної ділянки, видані управлінням Держкомзему Києво-Святошинського р-ну. від 16.09. 2010р. № 15074 на ім’я Кривобок Т.Д. на земельну площу 0,2236 га (архівний номер 139, матеріалів 41-ої сесії 5-го скликання від 20.10.2010г.);
— характеристика грунтового покриву, видана управлінням Держкомзему Києво Святошинського р-ну. від 27.09.2010г. № 15800 на ім’я Кривобок Т.Д. на земельну ділянку площею 6,7049 га характеризується:
— 29 г — Дерново — підзолисті, сірі підзолісні легкосуглинкові грунти;
— зазначені ґрунти не відносяться до особливо цінних (архівний номер 140 41-ї сесії 5-го скликання від 20.10.2010г), що суперечить висновку того ж держкомзему від 25 лютого 2010р. № 4014 (архівний номер 3 до матеріалів 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р.);
— у довідці, видані тим же Держкомземом від 16 вересня 2010р. № 15077 на ім’я Кривобок Т.Д., земельна ділянка площею 6.4813 га в с. Соф. Борщагівка значиться за графою 5 (рілля). У державній статистичній звітності форми № 6 – зем, землі 5-ї графи відносяться до сільськогосподарських угідь (рілля), що  голова сільської ради с. Соф. Борщагівка Кремець С.В. не міг не бачити, так як він підписував щорічно державну статистичну звітність Соф. Борщагівської сільради.
— не міг не знати (або свідомо не хотів знати в інтересах третіх осіб) архівний номер 141, матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р.)
— аналогічного змісту довідка управління держкомзему Києво-Святошинського р-ну. видана 16 вересня 2010р. № 15075 на ім’я Кривобок Т.Д. на земельну ділянку площею 0,2236 га (архівний номер 142, матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010 р).
Необхідно відзначити, що в матеріалах 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р. є висновок управління держкомзему Києво-Святошинського р-ну. «Про погодження проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки Кривобок Т.Д. з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд) с. Соф. Борщагівка «площею 6,4813 га. виданий 16 вересня 2010р. за номером 15075 (архівний номер 151, матеріалів 41-ї сесії від 20.10.2010г.). За цим же номером 15075 від 16 вересня 2010р. Держкомзем Києво-Святошинського р-ну. видав довідку Кривобок Т.Д. на земельну ділянку площею 0,2236 га (архівний номер 142 матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання від 20.10.2010 р).
Аналогічно Держкомзем Києво-Святошинського р-ну. за таким же номером 15075 від 16 вересня 2010р. видав погодження Кривобок Оксані Юріївні на земельну ділянку 0,6199 га. (архівний номер 130, матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010 р);
Голова сільської ради Кремець СВ. не міг не бачити, що видані управлінням Держкомзему Києво-Святошинського р-ну. на ім’я Кривобок Т.Д. щодо земельних ділянок площею 6,4813 га і 0.2236 га висновки, довідки, характеристики щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, кожний раз використовують різні статті Земельного кодексу України та суперечать одні іншим своїм змістом (дивись архівний помер 138, 139. 140, 141, 142 , 151. 152. 162, 163 до матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р.)
Аналогічно, суперечать погодження та висновки на ім’я Кривобок Т.Д. щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 6,4813 га та 0,2236 га відділом містобудування та архітектури Києво-Святощінскої рай держадміністрації, у тому числі:
— від 10 вересня 2010р. № 5664 на земельну ділянку площею 6,4813 га — за умови затвердження генерального плану;
— від 29 вересня 2010р. № 6142 на земельну ділянку площею 6,4813 га за умови дотримання обов’язків землевласником згідно ст.91 Земельного кодексу України;
— такого ж від 22 вересня 2010р. № 6143 на земельну ділянку площею 0,2236 га;
— від 22 вересня 2010р. № 6144 — за умови дотримання вимоги ст.35 Закону України «Про охорону земель» ця стаття зобов’язує використання земельної ділянки за цільовим призначенням — як сільськогосподарський об’єкт площею 6,4813 га;
— аналогічно від 22 вересня 2010р. № 6145, щодо земельної ділянки 0,2236 га (дивися архівні номери 150, 153, 154, 164, 165 матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання).
Голова сільради Кремець СВ. не міг не бачити (або свідомо, в інтересах третіх осіб не бачив) висновок Києво-Святошинської санепідемстанції від 21 вересня 2010р. № 1212 / 2 на ім’я Кривобок Т.Д., щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 6,4813 га тільки! для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та ніякої житлової та громадської забудови.     Аналогічне висновок від21вересня 2010р. № 1212 / 3 санепідемстанції, щодо земельної ділянки площею 0,2236 га (архівні номери 155, 156 матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010 р)
Не міг не бачити Кремець СВ. висновок Державного управління охорони навколишнього середовища в Київській обл. від 29 вересня 2010р. № і-ц/11107 на ім’я Кривобок Т.Д. щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 6,4813 га на використання під будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд і ніякої житлової та громадської забудови, при виконанні ст. 168 Земельного кодексу України.
— аналогічно погодження від 29 вересня 201 0г. № 11107 / 1 щодо земельної ділянки площею 0.2236 га.
Необхідно зазначити, що п. 12 висновку від 29 вересня 2010р. № і-ц / 11107, щодо земельної ділянки площею 6,4813 га передбачено, що обґрунтування розміру земельної ділянки з посиланням на ст. 121 Земельного кодексу України. Це посилання противоправне оскільки ст. 121 передбачає безкоштовну норму земельної ділянки під будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах не більше 0,25 га, а не 6,4813 га (див. архівні № 152. 159, 160, матеріалів 41 — ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010 р).
Всі зазначені суперечливі висновки, узгодження та довідки, видані Кривобок Тетяні Дорівні різними державними працівниками підтверджують-ніяка комісія з розгляду заяв Кривобок Т.Д., згідно вимог ст. 186-1 Земельного кодексу України — не працювала, та їх не роглядала.
Технічна документація із землеустрою на земельні ділянки Кривобок Т.Д. площею 6,4813 га та 0,2236 га відповідно до вимог ст. 56 Закону України «Про землеустрій» не готувались і не складалася.
На підставі вищевикладених фактів, в частині оформлення документів щодо земельних ділянок Кривобок Т.Д. площею 6,4813 га та 0.2236га підтверджуємо:
— голова Соф. Борщагівської сільради Кремець СВ. перевищив свої службові повноваження, підписуючи протиправні рішення 35-ї сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010р. № 48:
— рішення 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р № 62;
— рішення 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № 163, 164;
— рішення 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р. № 73.74.
у всіх вищевказаних рішеннях, щодо Кривобок Т.Д. голова сільради Кремець С.В., усвідомлено в інтересах третіх осіб спотворював вимоги п.п. »д», «і» ст. 12; ч.5 ст.20; п. «б» ч.1 ст81; ч.1 ст.116; чч.6, 7,8 ст.118; п. «г» ст.121; ч.2 ст .126; ст.150, ігнорував вимоги ст. 186-1 Земельного кодексу України.
В порушення вимог ст.49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 59 Закону України «Про землеустрій» підписував рішення вищевказаних сесій Соф. Борщагівської сільради про надання права на розробку проекту землеустрою і його затвердження щодо земельних ділянок площею 0.2236га і 6,4813 га Кривобок Т.Д. в с. Соф.Борщагівка.
Рішенням 35-ї сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010р. № 44 (Кремець) надано право на складання проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки у власність для ведення селянського господарства в с. Соф. Борщагівка Кривобок Василю Яковичу площею 0,2236 га з посиланням на ст.ст.12, 116. 121. 118 Земельного кодексу України. Порушуючи зазначені статті (дивися опис порушень до матеріалів перевірки земельних ділянок Кривобок О.Ю. і Кривобок Т.Д. (Архівний номер 11. 12, 13, 14 до матеріалів 35-ї сесії 5-го скликання від 22.02.2010г.).
Норма ст. 121 Земельного кодексу України визначає, що земельну ділянку площею 0,2236 га Кривобок В.Я. передбачається виділити безоплатно. Це здійснено вдруге, що суперечить п.4 ст. 116, так як, Кривобок Василю Якович рішенням 26-ї сесії 5-го скликання від 27 березня2009р. № 79 надано дозвіл на вибір місця розташування земельної ділянки площею 0,4995 га в с. Соф. Борщагівка, вул. І. Франка, уч.2 на підставі ст.121Земельного кодекс України
Рішенням 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010р. № 59 Кривобок В.Я. без дотримання вимог ст. 56 Закону України «Про землеустрій» — затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в с. Соф. Борщагівка, площею 0,2236 га.
Пункт «Г» ст.56 передбачає, однозначно, наявність рішення органу місцевого самоврядування про надання земельної ділянки у власність Кривобок В.Я.
Фактично до рішення Соф. Борщагівської сільської ради про виділення земельної ділянки Кривобок В.Я. відсутні (аналогічно такі рішення відсутні і за іншими фактами перевірки «розбазарювання» земельних ділянок особам, в порушення діючого законодавства (статті якого значаться в перерахованих матеріалах перевірки).
До рішень 36-ї сесії 5-го скликання від 10 березня 2010 р в порушення ст. 186-1 Земельного кодексу України, яка передбачає узгодження проекту землеустрою з постійно діючою комісією при райраді Києво-Святошинського р-ну. (П.1 ст. 186-1) відсутні узгоджувальні документи.
Крім того, ст.56 Закону України «Про землеустрій» передбачає обов’язковий перелік документів, які засвідчують право на земельну ділянку.
Передбачені вказаною статтею документи при матеріалах 36-ї сесії 5-го скликання — відсутні, (архівний номер 169, 170, 171, 172 матеріалів 36-ї сесії 5-го скликання від 10.03.2010 р)
Надалі, рішенням 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № 165 (Кремець) надав дозвіл на складання проекту землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд) Кривобок В.Я . в с. Соф. Борщагівка, площею 8,9390 га із зазначенням статті 12, 20. 116, 121, 118 Земельного кодексу України (архівний номер 185 до матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010 р)
При цьому голова сільради усвідомлено, в корисливих інтересах третіх осіб порушував вимоги: п.п. «Д», «і» ст. 12; ч.5 ст.20; чч.1, 4 ст.116; чч. 6,7, 8 ст.118; п «г» ст. 121, а так же ч.2 ст. 126; ст. 150; ігноруючи вимоги ст. 186-1 Земельного кодексу України.
Голова сільради Кремець СВ. знав (чи не хотів знати в корисливих інтересах третіх осіб), що Земельний кодекс України не передбачає:
— виділення (безкоштовно) земельної ділянки площею 8,9390 га для ведення особистого селянського господарства площею 8.9390га;
— те ж, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у селах площею більше 0,25 га;
— що ч.5 ст.20 не дозволяє використання сільськогосподарських земель для інших цілей, крім передбачених ст.ст.31, 33 — 37 Земельного кодексу України;
— що використання земель для житлової та громадської забудови регламентовано ст.39, а земель для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будівництва регламентовано ст. 40 Земельного кодексу України;
— що земельні ділянки для будівництва багатоквартирних житлових будинків регламентовані ст. 42 Земельного кодексу України.
Для виділення кожної з ділянок законодавством передбачені конкретні вимоги.
Тим більше, що голова сільради Кремець СВ. прийняв від Кривобок В.Я. заяву наступного змісту: «Прошу надати мені дозвіл на зміну цільового призначення моєї земельної ділянки, що належить мені на підставі державного акту на право власності, з ОСГ на цільове призначення — під будівництво багатоповерхових будинків і танхаузів. Згода інституту«Укрцивільсільбуд» додається» (архівний номер 186 до матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010г). Заява зареєстровано 10 вересня 2010., Вх. № I 931.
До зазначеної заяви (рішення від 10.09.2010г. № 165 40-ї сесії 5-го скликання) додаються:
— ксерокопія державного акта на право власності на земельну ділянку Кривобок Василя Яковича, площею 8,9390 га (без зазначення підстави видачі) для ведення особистого селянського господарства, який зареєстрований 10 вересня 2010р. № 011094702250 (Кремець) (архівний номер 187 до матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010г)
— ксерокопія викопіювання схеми розміщення земельних ділянок громадян цільове призначення яких змінюється з ведення ОСГ на будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Соф. Борщагівка Кривобок В.Я., в якій відповідно до масштабу 1:5000 визначена площа земельної ділянки 8,9390 га.
— ксерокопія зазначеного викопіювання Кривобок В.Я. затверджена головою Кремець   без підпису землевпорядника Якімаха О.О. та начальника відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації Іванюта О.М. (Архівний номер 188 до матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010 р)
— ксерокопія погодження відділу містобудування та архітектури на зміну цільового призначення земельної ділянки з ведення ОСГ під будівництво багатоквартирної забудови, за умови затвердження генерального плану від 10.09.2010г. № 5667 Кривобок В.Я. площею 8,9390 га (архівний номер 189 до матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010г)
— ксерокопія плану меж земельної ділянки, кадастровий номер земельної ділянки 3222486201:01:036:0122 площею 8,9390 га (архівний номер 190 до матеріалів 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010 р).
Узгодження постійно діючої районної комісії (ст. 181-1 Земельного кодексу України) проекту землеустрою зміни цільового призначення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (/ для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд Кривобок В.Я., площею 8,9390 га в матеріалах 40-ї сесії 5-го скликання-відсутні.
Рішенням 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010 р № 85 (Кремець) проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування будівель і споруд Кривобок В.Я., площею 8,9390 га в с. Соф. Бощагівка, керуючись ст.ст.12, 20, 81, 116. 118, 121 Земельного кодексу України — затверджений.
Порушення зазначених статтей викладені при описі рішень про погодження земельних ділянок Кривобок О.Ю. і Кривобок Т.Д. раніше за текстом матеріалів цієї перевірки.
Матеріали погодження, зазначеного проекту землеустрою затвердженого 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010 р постійно діючою комісією Києво-Святошинського р-ну. по земельній ділянці Кривобок В.Я., площею 8,9390 га відсутні.
При визначенні земель комунальної власності територіальної громади с. Соф.Борщагівка  Кремець СВ., усвідомлено, в інтересах третіх осіб, проігнорував ст.5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. 13, 14 ст.З перехідних положень Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності».
Голова Соф. Борщагівської сільради Кремець СВ. не міг не знати (усвідомлено, уникнув в корисливих інтересах третіх осіб і нанесенні збитку державному і сільському бюджетам) про наявність схеми планування території Соф-Борщагівської сільської ради, узгодженої протоколом від 09.02.2006г. № 218/06-п засідання містобудівної ради управління містобудування та архітектури Київської обласної держадміністрації, а також наявності проекту землеустрою щодо встановлення і зміни меж с. Соф.Борщагівка, Києво-Святошинського р-ну., Київської обл., розробленого ДП Київський НІ і проектний інститут землеустрою, узгодженого рішення 21-ї сесії 4-го скликання Соф. Борщагівської сільради від 09 січня 2006р. № 21; з ДП НДВА «Пуща-Водиця» від 01 березня 2006р № 165; з Києво-Святошинським райвідділом земельних ресурсів від 08.02.2006р № 3498 Києво-Святошинської райдержадміністрацією від 01 березня 2006р. № 07-28-756.
Зазначеною схемою планування території Соф. Борщагівської сільради та проектом землеустрою щодо встановлення і зміни меж с. Соф. Борщагівка. Києво-Святошинського р-ну. не було передбачено наявність, в межах села Соф.Борщагівка, земель для ведення особистого селянського господарства.
Це підтверджує, що голова сільради Кремець СВ. зловживав своїм службовим становищем, на власний розсуд у корисливих інтересах третіх осіб, придумав наявність в межах села землі для ведення особистого селянського господарства і розпорядився зазначеними землями без відома територіальної громади села Соф. Борщагівка в особливо великих площах 16.6538га. в тому числі:
— Кривобок Тетяні Дорівни, загальною площею 6,7049 га;
— Кривобок Василю Яковичу, загальною площею 8,9390 га;
— Кривобок Оксані Юріївні, загальною площею 1,0099 га, при цьому, не дотримуючись законодавчих актів, зазначених у матеріалах цієї перевірки.
Звертаємо увагу депутатів сесії на те, що рішенням 41-ї сесії 5 ~ го скликання № 9 (Кремець) в порушення Закону України «Про планування і забудову територій» затверджено «детальний план територій земельних ділянок Кривобок Т.Д., Кривобок О.Ю . Кривобок В.Я. в с. Соф. Борщагівка, Києво-Святошинського р-ну.(Архівний № 78 до матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання від 20.10.2010 р)
До рішення сесії від 20 жовтня 2010р. № 9 додаються:
— завдання на розробку детального плану території земельної ділянки в с. Соф.Борщагівка затвердженого головою сільради Кремець СВ. 14 вересня 2010р.
Зазначене завдання видано, як би. на підставі рішень 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № № 163, 164, 165. 166 (а де № 167. яким Кривобок Оксані Юріївні надано право на складання проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови).
Ні в якому  разі, із зазначених рішень 40-ї сесії 5-го скликання від 10.09.2010г.не була передбачена розробка детального плану території земельної ділянки в с.Соф. Борщагівка, що підтверджує — голова сільради Кремець С.В., усвідомлено фальсифікував нормативні документи у корисливих інтересах третіх осіб.
Крім того, площа земельної забудови вказана в завданні (16,4302 га) не кореспондує з площею зазначеної в рішеннях 40-ї сесії 5-го скликання від 10 вересня 2010р. № № 163, 164, 165, 166, 167, які в сумі складають площа 16,6538 га, що на 0,2236 га більше ніж зазначено в завданні на розробку детального плану території земельної ділянки в с. Соф. Борщагівка, затвердженого головою сільради особисто, без узгодження з управлінням містобудування та архітектури Київської обласної держадміністрації щодо:
— визначення земельних ділянок для розташування та будівництва об’єктів містобудування та іншого використання;
— визначення поверховості та інших параметрів забудови територій;
— розробки та затвердження місцевих правил забудови, проектів забудови
територій, проектів розподілу території мікрорайону (кварталу) ст. 13
зазначеного закону Проект розподілу території (ст. 16, зазначеного закону)
— це містобудівна документація, яка розробляється для мікрорайону
(Кварталу) чи його частини з метою розмежування земельних ділянок.
Проектом розподілу територій визначаються площі та межі;
— прибудинкових територій запроектованих житлових будинків;
— земельних ділянок, на яких розміщують громадські споруди та інші об’єкти містобудування;
— територій загального користування.
Рішення про розробку і затвердження проектів розподілу територій приймаються відповідними радами.
Проект розподілу територій є основою для визначення меж земельних ділянок на території існуючої забудови для розташування будинків і споруд, розробки землевпорядної документації та встановлення в установленому законодавством порядку правовстановлюючих документів власникам, співвласникам, а також встановлення меж земельної ділянки в натурі (а Кривобок Т.Д. , Кривобок В.Я., Кривобок О.Ю. є співвласниками розробленого детального плану територій земельної ділянки в с. Соф. Борщагівка).
Площі окремих земельних ділянок та територій при розробленні проекту розподілу територій визначаються з урахуванням державних будівельних норм і детального плану територій (проекту забудови територій).
Порядок розробки проектів територій встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури.
У Київській обл. таким центральним органом станом на вересень 2010р. було управління містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації.
Ніякими вимогами ст. 16 Закону України «Про планування і забудову територій», особисто затвердженим завданням на розробку детального плану території земельної ділянки (без зазначення його місця розташування) — не визначені.
Більше того, до зазначеного завдання додається не детальний план території земельних ділянок: Кривобок Т.Д., Кривобок В.Я., Кривобок 0.Ю., а генеральний план ділянки.
Ніяким нормативно-правовим актом схема генерального плану забудови ділянок житловими та господарськими будівлями і спорудами — не передбачена.
Більш того, ПП «Інтеграл — Плюс» кутовий штамп «придуманої схеми генерального плану забудови ділянок житловими та господарськими будівлями і спорудами» наклав на вже діючий проект забудови, без посилання на розробника, і на якій підставі ПП «Інтеграл-Плюс» використовував розроблений іншим розробником детальний план території.
В порушення статті 30 / 2 та статті 30 / 3 Закону України «Про планування і забудову територій» так названий головою Соф. Борщагівської сільради Кремець С.В.  «Детальний план територій до його затвердження (до 20 жовтня 2010 р) не виносився на громадське обговорення територіальної громади села Соф.Борщагівка.
Придумана і використана в практичній діяльності голови Соф. Борщагівської сільської ради Кремця С.В.- схема визначення в межах села Соф. Борщагівка, всупереч діючому Земельному кодексу України, земель для ведення особистого селянського господарства, використана ним у корисливих інтересах третіх осіб за допомогою:
— виділення земельних ділянок громадянам України, які не мають ніякого відношення до територіальної громади села Соф. Борщагівка та діючим в особистих інтересах, а не в інтересах територіальної громади Соф.Борщагівської сільської ради.
— в подальшому на підставі заяв цих громадян, всупереч частини 5 ст.20 Земельного кодексу України, земельні ділянки виділені для ведення особистих селянських господарств Кремець СВ. змінював їх цільове призначення під будівництво багатоквартирних житлових будинків для подальшої реалізації побудованих квартир за комерційними цінами (тобто земельні ділянки були перепродані і використані в комерційних цілях).
Придумана і використана на практиці головою Соф-Борщагівської сільради Кремець    схема розпродажу земель, що належать територіальній громаді Соф. Борщагівка, дозволила особам, протиправно змінив цільове призначення земельних ділянок, уникнути відшкодування збитків державі від вилучення сільськогосподарських угідь для потреб не пов’язаних із сільськогосподарським виробництвом.
Голова Соф. Борщагівської сільради Кремець СВ. протиправно
розподіляючи земельну ділянку площею 30,9 га, що прилягає до вул. Жулянська і Горького в с. Соф. Борщагівка не міг не знати, що частина 5 ст.20 Земельного кодексу України забороняє використовувати землі сільськогосподарського призначення  не для сільськогосподарських потреб.
Крім того, ч.1 ст. 134 Земельного кодексу України передбачає, що землі державної та комунальної власності, крім земель наданих громадянам у випадках передбачених ст.34, 36 та 121 Земельного кодексу України підлягають обов’язковому продажу на конкурентних підставах, тобто, за комерційними цінами.
Стаття 156 п. «а» Земельного кодексу передбачає відшкодування збитків власнику.
Всі перераховані вище протиправні зміни цільового призначення земель здійснювалися головою Соф. Борщагівської сільради в корисливих інтересах третіх осіб, що дозволило їм уникнути:
— відшкодування збитків власнику землі;
— викупу земель для несільськогосподарських цілей конкурентних торгах.
Сума збитків, нанесена власнику землі від застосування протизаконної схеми вилучення земельної ділянки із сільськогосподарського використання площею 30,9 га — головою сільради с. Соф. Бощагівка  Кремець С. В. склала по комерційній оцінці (582,01 грн за 1,0 кв.м) 179841090,0 (сто сімдесят дев’ять мільйонів вісімсот сорок одна тисяча дев’яносто гривень) .
Викладені порушення, допущені головою Соф. Борщагівської сільради Кремець С.В. при виданні протизаконних нормативно — правових актів, підтверджують, що він зловживав владою голови сільської ради в корисливих інтересах третіх осіб, всупереч інтересам села, що призвело до нанесення матеріальних збитків державному і сільському бюджетам в особливо великих розмірах у сумі 179841090,0 грн.
Зазначені дії голови Соф. Борщагівської ради кваліфікуються ч.2 ст.364 ККУ.
Комісія пропонує передати матеріали, що підтверджують зловживання владою головою Соф. Борщагівської сільської ради п’ятого скликання Кремець СВ. в правоохоронні органи для притягнення його за нанесення державному і сільському бюджетам збитків у сумі 179841090,0 грн.

04.08.2010 року 39 –ю сесією 5 скликання були роздані земельні ділянки для ведення ОСГ по вул. Бишівська, Тарасівська, Затишна, Петрівська, Білогородська.
Рішенням 38 сесії 5 скликання від 07.07.2010 року за №2 було припинено право постійного користування Державного підприємства НДВА «Пуща Водиця» загальною площею 61,85 га, з них 1 ділянка площею 3,65 га та 2-га ділянка площею 58,2 га, які знаходяться в Південно Західній частині села Соф. Борщагівка.
Рішенням №2 від 07.07.2010 року 38 сесія 5 скликання, сесія сільської ради вирішила припинити право користування НДВА «Пуща Водиця» та замовити технічну документацію 04.08.2010 року. Рішенням за №4 від 04.08.2010 року сесія сільської ради затвердила технічну документацію, що до припинення права постійного користування НДВА «Пуща Водиця» на земельну ділянку площею 61,85 га ріллі (з них 1 ділянка 3,65 га та 2-га ділянка 58,2 га) та передати до земель запасу в межах села Соф. Борщагівка вище згадану земельну ділянку.
Іногородні – 31 ділянка, Київ – 20 ділянок, жителі села – 116 ділянок, без реєстрації – 13 ділянок.
Інформуємо депутатів сесії про те. Що рішенням 38-ї сесії 5-го скликання від 07 липня 2010р. №2 прийнято:
1.    Зупинити право постійного користування, державного підприємства НДПА «Пуща-Водиця» на земельній ділянці загальною площею 61,85га, розташований в південно — західній частині с. Соф. Борщагівка на підставі ст..140, 141,142 Земельного кодексу України, беручи до аги добровільну відмову землекористувача.
Голова сільради Кремець.С.В. свідомо перекрутив  вимоги визначених статей.
Ст..140 п. «а» Земельного кодексу України передбачає – « Добровільна відмова власника від права на земельну ділянку». Власником в даному випадку є Мінагрополітики, а не ДП НДПА «Пуща-Водиця» — є тільки користувачем. Згоди Мінагрополітики про відмову від права власності на земельну ділянку площею 61,85га Соф. Борщагівській сільраді — не було.
Ст. 142 п.3 передбачає « зупинення права постійного користування земельною ділянкою в випадку добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки – до Мінагропромполітики, а не сільраді;
—    п.4 ст.142 передбачено «власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної адміністрації». Таке повідомлення в органах державної реєстрації на дату 07 липня 2010р. – відсутні.
Це підтверджує – голова Соф. Борщагівської сільради Кремець С.В. свідомо скоїв службовий підвог в інтересах третіх осіб підписує рішення 38-ї сесії 5-го скликання від 7 липня 2010р. №2.
2.    Заказати в землевпорядній організації, яка має ліцензію розробку технічної документації відносно припинення права постійного користування ДП НДПА «Пуща-Водиця» та встановлення меж в натурі даної земельної ділянки та передачі її  до земель запасу села.
Акт передачі — прийому в натурі на дату 1 серпня 2010р. – відсутні.
3.    Внести відповідні зміни до форми 6-зем. Такі зміни на 1 серпня 2010р. в Соф. Борщагівською сільрадою внесені – не були.
Більше того, рішенням 39-ї сесії 5-го скликання від 04 серпня 2010р. №4 (п.3) передбачено НД ПА «Пуща-Водиця» замовити в землевпорядній організації розробку технічної документації відносно внесення зміни в державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, площею 61,85га.
Разом з тим, рішенням 39-ї сесії 5-го скликання від 4 серпня 2010р №3 не забезпечив виконання вимог рішень 39-ї сесії 5+-го скликання від 4 серпня №4 в ч.п.(№3) затверджено
Витяг з протоколу від 2 серпня 2010р.№19, про засідання постійної депутатської комісії з питань інвестицій, підприємництва та контролю за використання земельних ресурсів, яким надано земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства в с. Соф. Борщагівка згідно доданого списку складом в 407 чоловік.
При цьому будь-якому реєстраційному документі не має такої кількості зареєстрованих заяв громадян, зазначених в додатку протоколу від 2 серпня 2010р. №19.
До цього часу секретар Соф. Борщагівської сільради Сиротюк Л.П. не забезпечила зберігання (п.9ч.3 ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та передачу офіційних документів зв’язаних з місцевим самоврядуванням ново вибраній сільраді.
Підтвердженням того, що список на 407 чоловік сфальсифіковано – являється  постанова прокуратури Києво-Святошинського рн. від 28 квітня 2011р. №63-3123, в якій маються свідчення про те, що 39-сесія 5-го скликання від 4 серпня 2010р.№4, розділила та виділила 236 земельних ділянок, а не 407 як в додатку до протоколу №19, із них 77 чол. Отримали державні акти на право власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, площею від 0,33га до 0,4998га.
На протязі з 2007 року по 2010 рік був розданий масив 9,8 га – 98 ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків та 30 земельних ділянок для ведення ОСГ, які були закладені в генеральному плані, як резерв для того, що коли буде розташовуватись по вул. Пушкіна, Шевченка, Ярова, (проект Великої Кільцевої дороги), надати ці землі їх жителям села, як компенсацію. Фактично дані земельні ділянки не озвучувалися на сесіях сільської ради, що до виділення їх громадянам, але були роздані громадянам України, які не являються жителями села       — невідомо за які заслуги, обходячи думку депутатів 5 скликання.
По вул. Райдужна  від №135 до №165, 167, 169, 171, 173, 175 були надані (у вересні місяці), на сесію не виносилося, вул.. Кошова від №106/20 – 124/14 від 105/18 – 119/12. Сагайдачного від 2 до 18, від 1 до 17. Гетьманська від 2 до 16, від 1 до 19.
Вище згадані земельні ділянки зазначені в генеральному плані були розроблені ДП УКРНДІПРОЦИВІЛЬСІЛЬБУД і наданий генплан 2008 році.
Сагайдачного, Дорошенка, Кошова, Райдужна, Козацька, пров. Оксамитовий, вул. Ягідна, Академіка Шалімова, Січова, Гетьманська, Пшенічна, Курінна, Янтарна, вул. Оксамитова, Зоряна, Петропавлівська.
Технічна документація що до припинення права постійного користування вище згаданої земельної ділянки ДП НДВА «Пуща Водиця» та містобудівна документація ВІДСУТНЯ.
Більша частина земельних ділянок рішення сесії від 15.06.2006 року №33 була роздана працівникам НДВА «Пуща Водиця» відділення «Совки, але згідно цього ж рішення  було встановлено так звану квоту сільського голови Кремця С.В., яку ніхто не контролював, тому із даного масиву всі зелені зони були роздані.
Кошова 38 – 0,10, 45 – 0,10; Райдужна 83 – 0,10, 32 – 0,10, 34 – 0,10, 36 – 0,10; Зоряна 69/55 – 0,10, 59\60 – 0,10, 57 – 0,10, 55 – 0,10, 53 – 0,10, 51 – 0,10, 49 – 0,10, 67 – 0,10, 65 – 0,10, 63 – 0,10, 53/38 – 0,10; Петропавлівська 51 – 0,10, 57 – 0,10, 59 – 0,10; Оксамитова від 2 до 16; пров. Оксамитовий від 1 до 11.
Роздавалась основна кількість  зем. ділянок мешканцям м. Київ не відомо за які заслуги, які не являються працівниками НДВА «Пуща Водиця» та «Совки».
Згідно Статті 19. Земельного кодексу України визначає землі України за основним цільовим призначенням, в тому числі п. д) землі історико-культурного призначення.
Стаття 20. Встановлення та зміна цільового призначення земель визначає в тому числі:
п. 2 Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об’єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.
п. З Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України № 502 від 11.04.2002р..
Доводимо до відому те, що землевпорядна документація по зміні цільового призначення земельної ділянки, по вул. Васнєцова (ставок № 10 річки Нивка) Софіївсько-Борщагівською сільською радою не розроблялася, і цей документ на сесії не затверджено, відсутнє техніко-економічне обґрунтування використання та охорони цих земель.
Стаття 21. Земельного кодексу України Наслідки порушення, порядку встановлення та зміни цільового призначення земель, в тому числі;
—    п. а) визнання недійсними рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок, громадянам та юридичним особам;
—    п. в) відмова в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною;
—    п. г) притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового призначення земель.
Стаття 80. Земельного кодексу України визначає Суб’єкти права власності на землю в тому числі:
—    п. б) територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, — на землі комунальної власності:
Стаття 83. Земельного кодексу України регулює право власності на землю територіальних громад, в тому числі:
ч. З — до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать:
—    п. в) землі під об’єктами природно-заповідного фонду, історико-культурного та оздоровчого призначення, що мають особливу екологічну, оздоровчу, наукову, естетичну та історико-культурну цінність, якщо інше не передбачено законом: з урахуванням ч. 2 ст. 54 Земельного кодексу України.
Стаття І50. Земельного кодексу України визначає особливо цінні землі та порядок їх вилучення, в тому числі:
ч. І — До особливо цінних земель відносяться: суглинкові грунти: темно-сірі опідзолені та чорноземи опідзолені на лісових породах; землі історико-культурного призначення. Вилучення особливо цінних земель для несільськогосподарських потреб не допускається, за винятком випадків, визначених частиною другою цієї статті.
ч. 2 — Земельні ділянки особливо цінних земель, що перебувають у державній або комунальній власності, можуть вилучатися (викуплятися) для будівництва об’єктів загальнодержавного значення, доріг, ліній електропередачі та зв’язку, трубопроводів. осушувальних і зрошувальних каналів, геодезичних пунктів, житла, об’єктів соціально-культурного призначення, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов’язаних з їх експлуатацією, за постановою Кабінету Міністрів України або за рішенням відповідної місцевої ради, якщо питання про вилучення (викуп) земельної ділянки погоджується Верховною Радою України.
Крім того сільський голова Кремець С.В. проігнорував вимогу Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» від 5 лютого 2004 року № 1457-ІY, з урахуванням останніх змін, у тому числі:
— ст. 5 «Суб’єкти права власності на землі державної та комунальної власності» ст. 6 «Землі державної власності» з урахуванням змін від 20.05.2005 р. №3235:
— ст. 7 «Землі комунальної власності»,
— ст. 9 «Повноваження органів місцевого самоврядування відносно розмежування земель державної та комунальної власності»,
— ст. 11 «Порядок розмежування земель державної та комунальної власності», та інших статей цього закону.
Сільському голові Кремцю С.В. достеменно було відомо, що землі прилеглі до ставка № 10 в районі річки Нивка села Софіївська Борщагівка загальною площею 2,8 га. відносяться до складу земель історико-культурного значення.
Генеральним планом села Софіївська Борщагівка, розробленим інститутом «УкрНДІпроцивільсільбуд» 1997 р. та проектом землеустрою погодженим 23 сесією 4 скликання Софіївсько-Борщагівської сільської ради від 9 лютого 2006 року № 21, а також Києво-Святошинською Райдержадміністрацією 1 березня 2006 року № 07-28-756, крім того, державним підприємство НДВА «Пуща-Водиця» 1 березня 2006 року № 165 земельна ділянка в районі річки Нивка, прилегла до ставка № 10 загальною площею 2,8 га. віднесено до категорії земель історико-культурного значення.
Більш того, згідно списку пам’яток археології Києво-Святошинського району. Київської області об’єкти археології села Софіївська Борщагівка біля кільцевої дороги (кургани) відносяться до другого — першого сторіччя до нової ери, а об’єкти на березі 10 ставка річки Нивка, вздовж кільцевої дороги, є пам’яткою поселення епохи Київської Русі, епохи бронзи та знаходяться під охороною держави з 1991 року.
Законом України «Про охорону культурної спадщини» від 8 червня 2000 року № 1805-ІІІ аб. 2, ст. 17 передбачено «Усі пам’ятки археології, в тому числі ті, що знаходяться під водою, включаючи пов’язані з ними рухомі предмети, є державною власністю)) і не можуть передаватися до приватної власності (п. в, ч. З, ст. 83 Земельного кодексу України).
Документальним підтвердженням того, що сільському голові Кремцю С.В. було достеменно відомо про наявність земельної ділянки площею 2,8 га. яка відноситься до категорії земель історико-культурного призначення, що підлягають дослідженню — є угода від 28 вересня 2007 року № 51-Пн-07 «Про співпрацю між Софіївсько-Борщагівською сільською радою та Інститутом археології НАН України».
Вищезазначеною угодою Софіївсько-Борщагівська сільська рада доручає Інституту археології пам’ятко — охоронні дослідження на території села, в районі ставка № 10 річки Нивка, метою яких є охоронні розкопки пам’яток різних епох, що знаходяться на зазначеній території, публікація отриманих матеріалів, оформлення спостережного посібника для популяризації культурно-історичного спадку.
Угода від 28 вересня 2007 року № 51-Пн-07 підписана власноруч сільським головою Кремцем С.В.
Всі вищезгадані закони і документи, що підтверджують наявність на території Софіївсько-Борщагівскої сільської ради «Охоронної археологічної території» (ст. 31 ЗУ «Про охорону культурної спадщини») підтверджує, голова сільської ради Кремець С.В. свідомо і цілеспрямовано порушував вимоги п. В, ч. З ст. 83 Земельного кодексу України,

абзац 2 ст. 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини», в частині передачі у власність приватним особам, земельної ділянки, що відноситься до культурної спадщини, є державною власністю, розташованої на території села Софіївська Борщагівка.
Особливо звертаємо увагу на те, що розподіл земельної ділянки, яка відноситься до культурної спадщини, проводився сільським головою Кремцем С.В. кулуарно — без інформування громади відносно вилучення (викупу) надання земельних ділянок, п. і, ст. 12 Земельного кодексу України, при тому, що голова сільської ради Кремець С.В. в рішеннях від 22 лютого 2010 року 35 сесії 5 скликання спирається на дію ст. 12 Земельного кодексу України, що підтверджує фальсифікацію його службових дій.
В рішеннях 35 сесії 5 скликання «Про надання проекту землеустрою відносно відводу земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства» сільський голова Кремець С.В. посилається на дії відповідно з вимогами ст. 116 Земельного кодексу України, тоді як ст. 116 Земельного кодексу України …. «по рішенню органів виконавчої влади в межах їх повноважень, визначених цим кодексом….» п. в), ч. З, ст. 83 такими повноваженнями в частині земель під об’єктами історико-культурної спадщини, землевпорядна організація, могла виготовити, проект землеустрою. Крім того, останній абзац п. 7 ст. 118 Земельного кодексу України визначає, що «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін», а не за дорученням Софіївсько-Борщагівскої сільської ради.
Пункт 8 ст. 118 визначає «Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою».
Порядок роботи комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою та її повноваження визначені ст. 186-1 Земельного кодексу України, вимоги якої сільський голова Кремець С.В. також навмисно проігнорував..
Посилаючись в рішеннях 35 сесії 5 скликання від 22 лютого 2010 року на. розділ «X» «Перехідні положення» Земельного кодексу України сільський голова Кремець С.В. свідомо викривив вимоги п. б) і останнього абзацу ч. 14 перехідних положень Земельного кодексу України. Софіївсько-Борщагівську сільську раду не наділяє.
В рішеннях 35 сесії 5 скликання «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою відносно відводу земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства» сільський голова Кремець С.В. посилаючись на ст. 118 Земельного кодексу України свідомо викривив вимоги п. 6 ст. 118 «…В клопотанні зазначається цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки….».
В усіх випадках сесія вирішує «Доручити землевпорядній організації …. Розробити проект землеустрою, відносно відведення даної земельної ділянки у власність, та погодити його у відповідності з чинним законодавством».
На підставі яких документів
Це підтверджує, що сільський голова Кремець С.В. бажав перевищити свої службові повноваження, і у корисливих цілях третіх осіб фальшував вище перелічені Закони України, що завдало шкоду територіальній громаді села Софіївська Борщагівка при протиправному виділенні земельних ділянок рішеннями 35 сесії 5 скликання від 22 лютого 2010 року іногороднім громадянам і родичам наближених до сільського голови осіб для ведення особистого селянського господарства, без розгляду заяв цих громадян на засіданнях постійної депутатської комісії з питань інвестицій, підприємництва і контролю за використанням земельних ресурсів Софіївсько-Борщагівської сільської ради, без розробки землевпорядної документації по протиправній зміні цільового призначення ділянки, прилеглої до вул. Васнєцова в районі 10 ставка річки Нивка, без рішення про вибір.

розташування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, у тому числі:
—    рішенням № 210 від 22 лютого 2010 року надано дозвіл на розробку проекту землеустрою відносно відводу земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства Давиденко Віктору Миколайовичу в селі Софіївська Борщагівка вул. Васнєцова 11 площею 0.10 га;
—    рішенням № 211 від 22 лютого 2010 року Громовому Олександру
Володимировичу по вул. Васнєцова 9 площею 0,10 га, котрий був депутатом Софіївсько-Борщагівської сільської ради 5 скликання.
—    рішенням № 212 від 22 лютого 2010 року Шевель Наталі Андріївні по вул. Васнєцова 13 площею О,1О га, котра була депутатом Софіївсько-Борщагівської сільської ради 5 скликання, відсутня дата реєстрації подачі заяви.
Доводимо до відому, що аналогічно рішенню від 22 лютого 2010 року № 212 земельна ділянка по вул. Васнєцова 13 виділена Харченко Тетяні Миколаївні, по вул. Васнєцова 13 площею 0,10 га, члену земельної комісії 5 скликання.
Будь які інші документи по Харченко Тетяні Миколаївні у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 215 від 22 лютого 2010 року Головко Олександру Яковичу по вул. Васнєцова 15 площею 0,10 га, будь які інші документи по Головко Олександру Яковичу у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 217 від 22 лютого 2010 року Ковінченко Юрію Анатолійовичу по вул. Васнєцова 14 площею 0,10 га, будь які інші документи по Ковінченко Юрію Анатольйовичу у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 230 від 22 лютого 2010 року Чернезі Юлії Вікторівні по вул. Васнєцова 4 площею 0,!0 га, будь які інші документи по Чернезі Юлії Вікторівні у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 23 від 22 лютого 2010 року Чежевському Олександру Павловичу по вул. Васнєцова 6 площею 0,10 га, будь які інші документи по Чежевському Олександру Павловичу у архіві 35 сесії 5 скликання відсутні;
—    рішенням № 244 від 22 лютого 2010 року Кондратюк Любові Савівні по вул. Васнєцова 1 площею 0,10 га, котра є родичкою землевпорядника села Софіївська Борщагівка Парфеничева С.В..
—    рішенням № 247 від 22 лютого 2010 року Продан Ніні Миколаївні по вул. Васнєцова 7 площею 0,10 га. В заяві вона просила ділянку розміром 0,23 га., але в рішенні 35 сесії 5 скликання причина відмови у наданні ділянки розміром 0,23 га. не висвітлена.
—    рішенням № 248 від 22 лютого 2010 року Пікалюк Миколі Єфремовичу по вул. Васнєцова 5 площею 0,10 га.. Заяву Пікалюк Миколи Єфремовича зареєстровано 22 лютого 2010 року, що підтверджує, ніяка комісія по земельним ресурсам матеріали 35 сесії 5 скликання не розглядала, і рішення приймались кулуарно сільським головою Кремцем С.В.;
—    рішенням № 249 від 22 лютого 2010 року Нестерук Світлані Володимирівні по вул. Васнєцова 8 площею 0,15 га.
—    рішенням 36 сесії 5 скликання від 10 березня 2010 року № 106 аналогічно рішенню 35 сесії 5 скликання від 22 лютого 2010 року Перегінцю Василю Миколайовичу по вул. Васнєцова 16 площею 0,10 га. архіві 36 сесії 5 скликання відсутні паспортні дані Перегінця Василя Миколайовича, ідентифікаційний код на заяві дата реєстрації подачі заяви.
Також мається в наявності рішення 41 сесії 5 скликання від 20 жовтня 2010 року № 42, котрим затверджено проект землеустрою Перегінцю Василю Миколайовичу по вул. Васнєцова 16 площею 0,10 га.

В архіві 41 сесії 5 скликання відсутні будь які документи, комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації з землеустрою (ст. 186-1 Земельного кодексу України).
Крім того, рішенням від 20 жовтня 2010 року № 42 (41 сесії 5 скликання) про затвердження проекту землеустрою, відносно відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства по вул. Васнєцова 16 площею 0,10 га. гр. Перегінцю Василю Миколайовичу.
Пунктом 2 в рішенні від 20 жовтня 2010 року № 42 передбачено «Надати безоплатно у приватну власність» Перегінцю Василю Миколайовичу, Лічман Ганні Василівні земельну ділянку по вул. Васнєцова 16 площею 0,10 га для ведення особистого селянського господарства.
У архіві 35-ої сесії 5-го скликання заява Лічман Г.В. з проханням виділити їй земельну ділянку у власність за адресою Васнєцова, 16, а також рішення сільської ради «Про вибір місця розташування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства Лічман Г.В. в с.Соф.Борщагівка» і «Про надання дозволу на укладання проекту землеустрою відносно виділення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства Лічман Г.В.», та інші документи , передбачені п.6 ст. 118 Земельного кодексу України — відсутні.
Звертаємо увагу сесії на те, що виділення земельної ділянки Перегінець В.М. та Лічман Г.В. згідно ст..89 Земельного кодексу України є спільною власністю. Зазначена стаття (89) не передбачає ведення особистого селянського господарства.
Особливо звертаємо увагу сесії на те, що існує рішення 41-ої сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010 р. № 41, яким затверджується проект землеустрою, відносно виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в с.Соф.Борщагівка по вул. Васнєцова, 9 загальною площею 0,0998 га Лічман Ганні Василівні, при відсутності ; заяви Лічман Г.В. з проханням виділити земельну ділянку у власність для ведення особистого селянського господарства по вул.Васнєцова 9, а так же рішення сільської ради «Про вибір місця розташування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства Лічман Г.В. по вул.Васнєцова 9 площею 0,0998 га » та « надання дозволу на складання проекту землеустрою, відносно відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства Лічман Г.В. по вул.Васнєцова 9 загальною площею 0,0998 га » та інші документи, передбачені п.6 ст.118 Земельного кодексу України.
Необхідно звернути увагу сесії на те, що П.2, рішення 41-ої 5-го скликання №41 передбачено «Надати безоплатно у приватну власність Лічман Ганні Василівні, Шевель Наталії Андріївні земельну ділянку площею 0,0998 га в с.Соф.Борщагівка, вул.Васнєцова,9 для ведення особистого селянського господарства»,а це спільна власність (ст.89 Земельного кодексу України).
Більш того, земельна ділянка в с.Соф.Борщагівка по вул.Васнєцова 9, рішенням від 22 лютого 2010р.№211 виділена в особисту власність площею 0,10 га Громовому Олександру Володимировичу. Яких — набудь змін у рішенні 35-ої сесії 5-го скликання від 22 лютого 2010р. №211 та в №212 наступними засіданнями сесій — не виносилося.
Підпис у заяві Перегінець В.М. до рішення від 20 жовтня 2010 р. №42 (41-ої сесії 5-го скликання) про затвердження проекту землеустрою за почерком і зразком не відповідає заяві Перегінець В.М. до рішення 36-ої сесії 5-го скликання від 10 березня 2010 р. № 106.
— рішенням від 10 березня 2010 р. №122 (36-ої сесії 5-го скликання) Левченко Оксані Миколаївні, по вул.Васнєцова, 10, площею 0,10 га. В заяві Левченко О.М. прохання про виділення 0,8 га. Причина виділення більшої площі, ніж просила Левченко О.М., в рішенні сесії №122 не освітлена, Левченко перебуває у родинних відносинах з членом земельної комісії — Левченко А.І. 5-го скликання.
Доводимо до відома сесії, що дата подачі заяви Левченко О.М. зареєстрована 10 березня 2010 р. Вказані дані (площа — 0,08га дата реєстрації подачі заяви різні рішення по Лічман А.В., Перегінець В.М., Шевель Н.А. підтверджують — ніяка постійна депутатська  •

комісія не готувала документи 36-ої сесії 5-го скликання та 41-ої сесії 5-го скликання до їх розглядання на засіданні 36-ої сесії 5-го скликання;
—    рішенням від 10 березня 2010 р. №123 (36-а сесія 5-го скликання)Шупик Максиму Валерійовичу, по вул.Васнєцова,12, площею 0,10 га, який перебуває у близьких родинних відносинах з головою постійної депутатської комісії з питань інвестицій, підприємництва і контролю по використанням земельних ресурсів 5-го скликання Соф.Борщагівської сільської ради — Шупик В.М.
—    рішенням 37-ої сесії 5-го скликання Соф.Борщагівської ради від 18 травня 2010 р.  №9  Денисюк Олександру  Олексійовичу даний дозвіл на розробку проекту землеустрою   відносно  відведення  земельної  ділянки  у  власність  для   будівництва  і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по вул.Васнєцова,3, площею 0,1048 га .В архіві 37-ої сесії 5-го скликання які-небудь документи по Денисюк О.О. відсутні;
— рішенням 38-ої сесії 5-го скликання від 07 липня 2010р. №17 Пахнюк Володимиру Васильовичу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою, відносно відведення земельної ділянки у власність, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по вул. Васнєцова,! 1, площею 0,1014 га .
До даного рішення відсутні: заява Пахнюк В.В., його паспортні дані і ідентифікаційний код.
Вказані документи Пахнюк В.В., відсутні у архіві 38-ої* сесії 5-го скликання Соф.Борщагівської сільської ради.
До рішення від 07 липня 2010р. №17 додаються висновки не комісії (ст. 186-1 Земельного кодексу України), а висновки окремих службових осіб, в тому числі:
-в висновку держкомзему в Києво -Святошинському районі від 29 липня 2010р.№12238(Литвин В.В.), вказано «До освоєння земельної ділянки приступити після оформлення документів згідно законодавства».
Це означає, що при виділенні і оформленні земельної ділянки Пахнюку В.В. в с. Соф.Борщагівка, вул.Васнєцова, 11 згідно п. «в», ч.З, ст.83 Земельного кодексу України «землі під об’єктами ……історико-культурного значення ……. а також п.13 ст.6 першого і останнього абзацу ст.17 Закону України « Про охорону культурної спадщини», виділення земельної ділянки в його власність — такого рішення не могло бути прийнято, так як рішення про виділення земельної ділянки Пахнюк В.В. по вул.Васнєцова, 11, в його власність суперечити діючому законодавству;
—    в висновку відділу містобудування І архітектури Києво –Святошинської райдержадміністрації від 16 вересня 2010 р. №5966 вказано «До освоєння земельної ділянки приступити після оформлення документів згідно діючого законодавства, за умовою коригування генерального плану».
Вказані до попереднього висновку (держкомзему від 29.07.10р. №12238) статті законів сільськім головою Кремець С.В. навмисно не виконані, крім того, ні одна з сесій Соф.Борщагівської сільської ради не вносила коригування в генплан села Соф.Борщагівка, відносно земель Історико-культурного призначення розташованих в районі ставка №10 річки Нивка (в усіх рішеннях про виділення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства та інших цілей безпідставно використана назва вул.Васнєцова).
Отже обмеження відділу містобудування і архітектури Києво -Святошинського району від 16 вересня 20101 р. №5966, «за умови коригування генерального плану » не дозволяло виділити земельну ділянку Пахнюк В.В. у власність по вул.Васнєцова ,11, площею 0,1014 га;
—    санітарно-епідеміологічна станція Києво -Святошинського району в висновку від 15 вересня 2010р.№1143 вказала відведення земельної ділянки здійснити в відповідності з діючим законодавством, що зовсім не дозволяло здійснити відведення земельної ділянки.

Пахнюк В.В. у власність по вул. Васнєцова 11, площею 0,1414 га, так як це суперечить українському законодавству (вище вказаним законам);
—    у висновку держуправління охорони навколишнього природного середовища в Київській області від 04 серпня 2010 р. №11-13/8919/3 обумовлено обмеження «дане погодження не надає права на вирубку зелених насаджень»;
—    висновок управління культури і туризму в Київській області від 31 серпня 2010р. №11 а/2175/02 погоджує проект землеустрою відносно діючого законодавства, відведення земельної ділянки по вул. Васнєцова 11, площею 0,1000 га (рілля) в с.Соф.Борщагівка.
Звертаємо увагу сесії, що висновком Управління культури і туризму від 31 вересня 2010р. №11 а/2175/02 погоджене відведення площею 0,1000 га відповідно наданих замовником матеріалів і в цьому висновку немає констатації факту, що земельна ділянка за адресою с.Соф.Борщагівка, вул.Васнєцова11 відноситься до земель історико-культурного призначення та є державною власністю, яка відповідно п.«г» ч.4 ст.84 Земельного кодексу України не може бути передана в приватну власність. Нема посилання на п.13, а також на перший та четвертий абзаци, відповідно ст..6 і ст.17 Закону України « Про охорону культурної спадщини».
Доводимо до відома сесії про те, що сільський голова Кремець С.В. в порушення діючого законодавства виділив земельні ділянки на об’єкті,що відноситься до пам’яток археології, рішеннями 35-ої і 36-ої сесії 5-го скликання, відповідно, від 22 лютого 2010 р., п’ятнадцяти особам безоплатно, за адресою: вул.Васнєцова, с. Соф.Борщагівка, а після цих дат, платіжним дорученням від 07 квітня 2010р. №799 із коштів сільського бюджету (поточний рахунок №.35416049001261 МФО 820018 в ГУДКУ в Київській області ) перерахував суму 25000.00грн.Інституту археології НАН України за польові та камеральні роботи по проведенню досліджень пам’яток археології на території села Соф.Борщагівка в районі ставка №10, річки Нивка, на підставі акта прийому -передачі від 04 грудня 2009 р, №1.
Звертаємо увагу сесії на те, що в акті виконаних польових та камеральних робіт від 04 грудня 2009 р. №1 вказано адресу — по вул.Скіфська.
В рішеннях 35-ої сесії 5-го скликання 22 лютого і 10 березня 2010р. про виділення земельних ділянок громадянам для ведення особистого сільського господарства — вказана вул.Васнєцова, тоді як. згідно генерального плану Соф.Борщагівської сільської ради 1997 р. землевпорядної документації в с.Соф.Борщагівка мова йде про одну й ту ж земельну ділянку і її місце розташування.
Рішення сесії Соф.Борщагівської сільської ради про перейменування вулиці Скіфська в вул. Васнєцова в архівних матеріалах засідання сесій 5-го скликання -відсутні, що суперечить ст.37 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Це підтверджує що попередня команда (Кремець С.В., Кудрик Л.Т., Сиротюк Л.П., Шупик В.М,)- діяли усвідомлено, перевищували свої повноваження, перекручуючи вимоги діючого законодавства (Земельний кодекс України; «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону археологічної спадщини»; «Про охорону культурної спадщини»,інші нормативно -правові акти).
Звертаємо увагу сесії на те, що ст. 43 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачає передачу повноважень сільським головою в частині подання територіальної громади, підписання договорів, інших розпорядницьких функцій іншим особам.
Однак додаткове погодження №1 від 21 жовтня 2009р. до договору від 28 вересня 2007 року №51-Пн-07 на суму 25000,00 грн. підписав Кудрик Л.Т., аналогічно кошторис витрат, протокол погодження договірної ціни і акт прийому -передачі виконаних робіт від 04 грудня 2009 р. №1 вартістю 25000,00 грн.
Вказані усвідомлені дії голови Соф.Борщагівської сільської ради Кремець С.В. по протизаконному розподілу    і передачі земельних ділянок, що відносяться до об’єктів

пам’яток археології, в особисту власність — підтверджують, що вони скоєні посадовою особою з використанням службового становища на користь третіх осіб, у багатьох випадках при наявності фальсифікацій статей діючого законодавства, обману територіальної громади села і нанесенні соціально — значущої шкоди громаді села Соф.Борщагівка — залишивши громаду села створення на цій земельній ділянці (в районі ставка №1 річки Нивка) культурного центру відпочину, передбаченого генеральним планом села Соф.Борщагівка, розробленим інститутом «Укр НІПроцивільсільбуд» в 1997р.
Комісія має лист інституту археології НАН України від 27.01.2011р. №125/01-8-42 у якому повідомляється, що в районі ставка №10, річки Нивка, с.Соф.Борщагівка проведені археологічні дослідження тільки на площі 980 м2 з 28000 м2 через відсутність фінансування з боку Соф.Борщагівської сільської ради  5-го скликання.
Комісії достовірно відомо, що земельні ділянки Перегінець В.М., Левченко О.М., Шупик М.В., Шевель Н.А., Кондратюк Л.С., Лічман А.В., на землях культурної спадщини надані, в порушення ст.17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» у власність -оформили.
Це визначає мотив цих громадян чому вони чинять опір роботі нашої комісії по розкриттю порушення .
Вказані рішення 35-ої, 36-ої, 37-ої, 38-ої, 41-ої сесій 5-го скликання Соф.Борщагівської сільської ради, в частині розподілу і виділення громадянам в приватну власність земельних ділянок, що відносяться до об’єктів пам’яток археології, суперечать:Конституції України; Земельному кодексу України; Закону України «Про охорону археологічної спадщини»; постанові Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002р.№502 та іншим нормативно-правовим актам.
Комісія рекомендує сесії, в зв’язку з допущеним порушенням порядку встановлення та зміни цільового призначення земель, що знаходяться на об’єкті археологічної спадщини, на основі п. «а» ст.21 Земельного кодексу України — признати рішення 35-ої, 36-ої, 37-ої, 38-ої, 41-ої сесій 5-го скликання в частині виділення земельних ділянок по вул.Васнєцова (в районі ставка №10, річки Нивка вул. Скіфська ) вищевказаним громадянам в приватну власність — недійсними.
В тих випадках:
—    коли громадяни встигли зареєструвати право власності на ці земельні ділянки вирішити це питання на основі ч.10 ст.59 Земельному кодексу України про визнання реєстрації — недійсною;
—    коли громадяни не встигли зареєструвати право власності на ці земельні ділянки згідно п. «в» відмовити їм в реєстрації вищевказаних земельних ділянок.
В зв’язку з тим, що сільський голова Кремець С.В, зловживаючи своїм службовим становищем заподіяв матеріальну шкоду державі (усвідомлено, протизаконно, безоплатно, в інтересах третіх особа виділив і передав земельну ділянку площею 1,7062 га — об’єкт археологічної спадщини, що є державною власністю), по діючій нормативній оцінці зелі (117,65 грн, за 1,0 м2 ) вартістю 2007344,3 гри. (два мільйони сім тисяч триста сорок чотири грн.) — направити дані матеріали комісії в прокуратуру для порушення карної справи проти голови Соф.Борщагівської сільської ради 5-го скликання Кремець С.В. по ч.2 ст.364 ККУ.
Також була роздана прибережна природоохоронна зона гр. Оверченко Марії Іванівні, рішення №42 від 23.12.2008 року, 24 сесія 5 скликання, площею 0,0438 га, напроти №5. Надано рішення гр. Покидьку Анатолію Івановичу 0,04 га, рішення №25 від 15.06.2006 року, напроти №7. Гірнік Марії Семенівні рішення №8/4 від 18.11.2006 року, 0,0450 га., набережна напроти №9, Калюжному Миколі Миколайовичу рішення №125/1 від 15.06.2006 року, 0,03 га, Палієнко Ларисі Іванівні по вул. Скіфська 27, надали 0,04 га.
Мова йшла про оренду рішення №10 від 07.06.2007 10 сесія 5 скликання по факту 0,14 обгороджено та забудовано будівлями та спорудами.
Іржаненко Ганна Карпівна по вулиці Скіфська 33
Тищук Ірина Василівна вулиця Набережна 0,2122 рішення №23/2 від 18.11.2006 року, була приватизація та подарована Каменеву Генадію Вілтаров рішення №4053 від 11.05.2003 року.
Скалько Ярослав Ілліч по вулиці Скіфська 51 рішення №92 23.12.2008 р. 24сесія 5 скликання 0,1176га рішення №55 від 18.09.2009 року.
Давлетукаєв Тахір Алвадінович в переулку Київський 4а 0,438га+
Михайленко Євгенія Ілларіонівна по вулиці Берегова 27, напроти надана земельна ділянка площею 0,0317га для ведення ОСГ  на підставі рішення №16 від 17.01.2007 року 7 сесія 5 скликання .
Також  ТОВ «Ковчег» знаходиться в природоохоронній зоні річки «Нивка» пронумеровано вулиця Набережна. А саме ТОВ «Ковчег» директор Михальчук Людмила Сергіївна вулиця Леніна 15а, площа 0,08га договір оренди за №4946 від 29.07.2003 доповнення до договору оренди від 29.07.2003 р від 01.01.2009 року.
Якубова Ганна Авксентьївна вулиця Озерна 10 затверджена 18.11.2006 року 0,05га рішення №28 від 26.05.2009 року.
Був лист від 21.09.2006 року за №259 директору ДП Київський лісгосп  Кравець П.В.  від Кремця С.В. що до передачі до земель запасу, квартал 54виділ 4 земельну ділянку 0,29га та лист «258 від 21.09.2006 року про передачу до земель запасу, квартал 54 земельна ділянка площею 0.98га.
Загальна сума збитків становить 142127 гривень, але не відомо чи було сплачено на рахунок і використано за цільовим призначенням.
Рішенням №20 08.11.2007 року підписане Кремцем С. В., Новіковій Олені Анатоліївні  надано дозвіл на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки площею 0,3616га по вулиці Лісова для ведення ОСТ. Дана земельна ділянка продана Троїцькій Оксані Віталіївні договір купівлі продажу 16; 17;18; від 21.01.2008 року.
Рішенням №20 від 18.11.2006 року надано дозвіл на розробку проекту Коваленко Миколі Григоровичу площею 0,1029га  для ведення ОСГ.
Рішенням №24/6 від 09.01.2006 року надано дозвіл на розробку проекту гр. Іванець В.Г. площею 0,2066га.
Рішенням 24/9 від 09.01.2006 року надано дозвіл на розробку проекту гр. Берестинецькому  О. В. площею 0,1931га.
Рішенням 24/10 від 09.01.2006 року надано дозвіл на розробку проекту гр. Тішечку П. С. площею 0,2101га.
Наявність правових підстав для зміни цільового призначення земельних ділянок.
Підставою зміни цільового призначення є висновки ДП УКРДНІПРОЦИВІЛЬСІМБУД та містобудівне обґрунтування, що до зміни планування території населеного пункту містобудівна документація.
Згідно з закону України про планування і забудову ст. 23; 24. Згідно з ст. 23 у разі прийняття органом місцевого врядування рішення про передачу земельних ділянок із земель державної і або комунальної власності, визначених в земельному кодексі, зазначене рішення надає право на здійснення проектно-вишукованих робіт ст. 24.
Право забудови земельної ділянки реалізується її власником або користувачем  за умови використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно земельного кодексу України. Замовник, який має бажання будувати звертається до відповідного органу з заявою, що до наміру забудови земельної ділянки, в якій зазначаються споруди (проект).
У разі, якщо наміри забудовника не відповідають вимогам містобудівної документації, то органи місцевого самоврядування надають забудовнику висновок про невідповідність.
Добір земельних ділянок здійснюється на підставі затвердженої містобудівної документації та документації землеустрою, або місцевими правилами забудови, тобто виконком може виносити рішення щодо встановлення місцевих правил/висота паркану, ширина проїзної частини, висота будівлі, щільність забудови земельної ділянки, відстань між ними тощо.
Орган виконавчої влади може відправляти звернення з матеріалами обґрунтування на розгляд органом містобудування та архітектури, який за участь органів земельних ресурсів, охорони культури спадщини, природо охорони, та санітарно – епідемічних органів, дані пропозиції погоджують і надають висновок, дані висновки повинні постати на обговорення громади, після обговорення самоврядування приймає відповідне рішення і ці рішення є підставою для отримання інших вихідних даних для проектування об’єкта.
Викуп земель не сільськогосподарського призначення.
Згідно рішення №130від 10.03.2010 року 36 сесія 5 скликання  надала дозвіл на викуп земельної ділянки несільськогосподарського призначення ЗАТ «Будівельне Управління №7» директор Черноусько М. В. площею 2,1792га по вулиці Леніна 118. Державний акт на право постійного користування 159/11 від 20.03.1998 року. Дане питання на сесії не розглядалось. Технічну документацію і звіту що до нормативно грошової та експертної оцінки і Сільську Раду не було подано.
Згідно земельного кодексу України ст. 80 громадяни та фізичні особи мають право на землю приватної власності згідно ст.81 громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі пункту, а придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, чи інших правових угод згідно прийнятого цивільного кодексу України ст. 435-15 Верховна Рада вносить зміни до законодавчих актів України до статті 102-1 Земельного Кодексу України.
Право користування чужою земельною ділянкою – емфітевзис (для ОСГ) і право користування земельною ділянкою для забудови – суперфікція.
Пункт б) безоплатна передача із державної та комунальної права власності на землі.
Згідно статті 120 перехід права власності на земельну ділянку, при переході права на житловий будинок, будівлю або споруди. Особа яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, до неї переходить право власності на земельну ділянку на якій вони розміщені без зміни її цільового призначення у розмірі, які встановлені договором, якщо не зазначено, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, або будівлею або спорудою та на частину земельної ділянки яка необхідна  для їх обслуговування.
Не сільське призначення
Згідно ст. 124 про порядок передачі земельної ділянки в оренду, рішення надає орган місцевого самоврядування, чи договір купівлі-продажу, права оренди.
Згідно ст. 127 продаж земельних ділянок державної або комунальної власності, або права на них, здійснюється відповідно до повноважень органів місцевого самоврядування на підставі встановлених цим кодексом.
а) Продаж громадянам та юридичним особам (крім ділянок на яких розташовані об’єкти) проводиться місцевими органами. Громадяни та юридичні особи, які зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву до органу сільської ради в якій зазначають розміри та площу, а також згоду укладення договору на оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
До заяви додається документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою (у разі його наявності). Розміщення нерухомого майна на земельній ділянці.
б) Копія установчих документів та свідоцтв реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності. Сума авансового внеску зараховується до ціни продажу земельної ділянки, в разі відмови, сума авансу не повертається.
Розрахунки за придбання земельної ділянки можуть здійснюватись розстроченням платежу при згоді сторін але не більше ніж 5 років.
Кошти отримані від продажу земельних ділянок державної або комунальної власності, зараховуються до місцевих бюджетів в порядку визначеному законом ст. 136 Підготовка лотів для продажу на земельних торгах АУКЦІОН.
Органи місцевого самоврядування уповноважені приймати рішення про відчуження земельних ділянок державної чи комунальної власності, у тому числі, розташованих на них об’єктами нерухомого майна, державної та комунальної власності.
Добір земельних ділянок здійснюється на підставі затвердженої містобудівної документації та документації  із землеустрою, також повинні бути визначені межі земельної ділянки в натурі та закріплені межовими знаками, початкова вартість лота повинна дорівнювати нормативно грошовій оцінці.
Коли є забудова, обов’язково повинен бути технічний паспорт будівлі, також природний та господарський етапи земельної ділянки, вказується цільове призначення земельної ділянки, містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок.
Претензії зі сторони третіх осіб.
Документація землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які виставляються на аукціон, виготовляються на замовлення органів виконавчої влади. Офіційна інформація про об’єкт продажу повинен містити відомості про розмір земельної ділянки, цільове призначення, умови продажу та стартову ціну, місце, час і проведення торгів, містобудівні умови і обмеження, найменування та адреса установи, прізвище та посаду, в якої можна ознайомитись з технічним паспортом об’єкта продажу.
Рішення про продаж
Договір купівлі продажу за №2 – 4019 від30.11.2006 року площа 0,27га вулиця Дімітрова 51 рішення 5 сесії 5 скликання від 18.11.2006 року за №16 Кремець ТОВ «Глобус 2» продано 228015 гр. нормативна грошова оцінка 73153 гр.
Договір купівлі продажу за 3795 від 22.10.2010 року рішення 41 сесії 5 скликання за №4 від 20.10.2010 року площа 0,6999га Мала Кільцева продаж 953792 гр. нормативна грошова оцінка 2051995,87 гр. Кремець «Транс Експрес»
Договір купівлі продажу за №8588 від 15.12.2006 року вулиця Микільська Борщагівська 1 рішення №27 від 26.07.2006 року 3 сесія 5 скликання площа 0,2969га продаж за 149681 гр. нормативно грошова 143681 гр. Кремець – Об’єднана зернова компанія.
Договір купівлі продажу за №4028 від 06.11.2010 року підписано Кремцем С. В. хоча на той момент вибори відбулися 31.10.2010 року і повноваження голови з нього були зняті, а на договорі стоїть його підпис і печать.
Рішення за №228 від 27.10.2010 року 41 сесія 5 скликання площа 0,50га вулиця Промислова 23 Кремець – ТОВ Софія ЛТД Черноусько М. В. продаж 1350354 гр. нормативно грошова оцінка 3170292 гр.
Договір купівлі продажу за №715 від 09.10.2007 року вулиця Леніна 15б рішення №19 13 сесія 5 скликання 20.09.2007 року площа 0,1853га Кремець С. В. – П. П. Нікос  (Садовська Жанна Миколаївна) продаж 361520 гр. нормативна грошова оцінка 90982 гр.
Договір купівлі продажу за №8519 від 14.12.2007 року вулиця Озерна 29 площа 2,8776га; сесія 16 – 5 скликання рішення №10 від 13.12.2007 року
Кремець – ЗАТ «АВТОР» (Джуринський В. О.) продаж за 3779152 гр. нормативна грошова оцінка 1630448 гр.
Договір купівлі продажу за №1 – 1105 від 17.06.2009 року Журба Л. М. ТОВ «Пантао» рішення №30 від 26.08.2008 року 22 сесія 5 скликання продаж 269620 гр. нормативна грошова оцінка 709746 гр. вулиця Дімітрова 8а площа 0,1773га. Дана земельна ділянка обмежена правами 3 – х сторін.
Договір купівлі продажу за №2119 від 09.10.2010 року площа 1,001га вулиця Травнева 2а рішення №6 від 10.09.2010 року 40 сесія 5 скликання Кремець С. В. – Добровольська Оксана Михайлівна продаж 705096 гр. нормативна грошова оцінка 2422552 гр.
Договір купівлі продажу за №1 – 5145 від 26.12.2006 року площа 0,9967га вулиця Горького 1а рішення №16/1 від 18.11.2006 року 5 сесія 5 скликання Кремець – ТОВ «Цукор Енерго Монтаж» продаж 483798 гр. нормативна грошова оцінка 152752 гр.
Договір купівлі продажу за №495 від 10.02.2005 року рішення №15від 19.01.2005 року 17 сесія 4 скликання Ковінченко А. Л. – Коржанівського В. К.  Вулиця Горького 1 ТОВ «КОЛВІ» площа 1,0га продаж 256863 гр. нормативна грошова оцінка 149116 гр.
Договір купівлі продажу за №1740 від 15.03.2005 року вулиця Шевченко 57а 17 сесія 4 скликання від 13.01.2005 року площа 0,07 га Ковінченко А. Л. – Смірнов О. О. продаж 13037 гр. нормативна грошова оцінка 19465 гр.
Договір купівлі продажу за №8712 від 20.10.2005 року вулиця Київська 2 площа 0,92га рішення №14 від 20.08.2005 року 20 сесія 4 скликання Ковінченко А. Л. – Автобан Сервіс (Чернявський Ігор Євгеньович ) продаж 599815 гр. нормативна грошова оцінка 274919 гр.
Договір купівлі продажу за №6322 від 04.11.2003 року вулиця Толстого 1а площа 0,1499 рішення №12 від 04.10.2003 року 13 сесія 24 скликання Ковінченко А. Л. – Кама ЛТД (Мамедов Апескара Мамед Гасана) продаж 112020 гр. нормативна грошова оцінка 44793 гр.
Договір купівлі продажу за №1 – 729 від 01.04.2003 року вулиця Велика Кільцева площа 4,2га рішення №8 від 25.01.2003 року 5 сесія 24 скликання Ковінченко А. Л. Зат концерн Укр Автопром, Автор, Віді, Автострада (Калініченко О. Г.) продаж 392659 гр. нормативна грошова оцінка 1259442 гр.
Договір купівлі продажу за №10735 від 28.12.2005 року вулиця Леніна 114 площа 4,6815га рішення №10 від 24.12.2005 року 22сесія 4 скликання Ковінченко А. Л. ТОВ СНВК ЮПІТЕР директор (Авралов Олександр Мих.) продаж 1777565 гр. нормативна грошова оцінка 1287848 гр.
Договір купівлі продажу за №4765 від 17.09.2002 року вулиця Леніна 118 площа 0,0543га рішення №8 від 13.07.2002 року 3 сесія 24 скликання Ковінченко А. Л. – Елістратов Олег Ген. АЗС «Софієвська» продаж 19738 гр. нормативна грошова оцінка 16934 гр.
Договір купівлі продажу за №12450 від 01.10.2004 року вулиця Велика Кільчева площа 0,4649га рішення №14/1 від 07.07.2004 року 13 сесія 24 скликання Ковінченко – ТОВ Науково виробнича фірма Укр Спец Сервіс (АВТОР, Віді) директор Кравченко В. В.  продаж 327104 гр. нормативна грошова оцінка 147176 гр.
Договір купівлі продажу за №1 – 1710 від 31.07.2007 року площа 1,0га Загреба Микола Іванович (заст. ком. Рай.  держ. адміністрації) – ТОВ «Розмарин» розпорядження К – Святошинської рай держ адміністрації №363 від 05.06.2007 року продаж 530500 гр. нормативна грошова оцінка 694765 гр.

За межами населеного пункту

Фінансове планування отриманих коштів від продажу земельних ділянок на комерційній основі (коли на сесії затверджено дата і номер протоколу).
Хто оплачував, на якій підставі, куди йшли кошти, дата оплати, сума оплати.
Фактичний звіт про отримання фінансових коштів.
11. Використання і надходження грошових коштів. Від втрат використання земель ОСГ призначення:
1. Фінансове планування отриманих засобів від втрат.
2. фактичне отримання засобів від втрат використовуваних земель ОСГ та ліс. фонду.
12. Звіт і реєстрація надання земельної ділянки під будівництво житлового будинку жителям:
1. села Соф. Борщагівки – кількість земельних ділянок, площа земельної ділянки, загальна площа розданих земель.
2. жителям  міста Києва — кількість земельних ділянок, площа земельної ділянки, загальна площа розданих земель.
3. Інших регіонів – кількість ділянок і загальна площа.
4. Відповідність наданих земельних ділянок під будівництво, ген. плану села, схеми планування території 2006р., розробленим детально планування території.

Виділення спортивних майданчиків під забудову.
В порушення вимог ст. 186-1 Земельного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009р. № 1420 рішення 41-ої сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р. № 105 за підписом голови Соф. Борщагівської сільської ради Кремець С. В. затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у власність, на безоплатній основі, для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель в селі Соф. Борщагівка, вул. Січова, 4-А, площею 0,2291 га, своєму рідному синові Кремець Ярославу Сергійовичу.
Необхідно зазначити, що технічна документація про землеустрій, щодо складання документів, які свідчать про право власності на земельну ділянку, площею 0,2291 га, що виділяється у власність за адресою: с. Соф. Борщагівка, вул. Січова, 4-А, Кремець Ярослава Сергійовича передбачена ст. 56 Закону Україна «Про землеустрій», сесіями 5-го скликання Соф. Борщагівської сільради — не
розглядалася, зокрема, відсутнє рішення, будь-якої сесії 5-го скликання, про виділення земельної ділянки, площею 0,2291 га, в с. Соф. Борщагівка, вул. Січова,  4-А  на підставі документів, передбачених ч.6 ст. 118 (до клопотання надаються графічні матеріали, на яких позначено бажане місце розташування земельної ділянки).
Голова сільської ради Кремець СВ. не міг не знати (не захотів у корисливих інтересах рідного сина Кремець Я.С.) те, що рішенням 2-ї сесії 5 — го скликання Соф.Борщагівської сільради від 15 червня 2006р. № 37 (Кремець) розглянуто питання послідовності освоєння території, передбаченої під житлову забудову в західній частині села, яка межує з дорогою що веде до села Білогородка та Петропавлівська Борщагівка і сесія вирішила — розділити на 1-чергу, 2-чергу, 3-чергу освоєння територій , яка передбачена розробленим проектом детального планування під будівництво індивідуальної житлової забудови села Соф. Борщагівка в західній частині села на земельній ділянці площею 110,84 га.
Черговість забудови масиву відобразити на графічних матеріалах, розроблених інститутом «УкрНІІПроцивільсільбуд».
Рішенням 10-ї сесії 5-го скликання 3-е пленарне засідання Соф. Борщагівської сільської ради від 07 червня 2007р. № 21 «Про затвердження ділянок під особисте селянське господарство, передбачене проектом детального планування житлового масиву, передбачено:
1. Затвердити проект детального планування житлового масиву індивідуальної            забудови в західній частині села Соф. Борщагівка, розроблений інститутом   «УкрНІІПроцивільсільбуд» з передбаченими земельними ділянками для будівництва індивідуальних житлових будинків і господарських будівель, а так само для ведення особистого селянського господарства в 50-и метрової зоні від проектної магістралі вільної від забудови території.
Затвердженим рішенням 10-ї сесії 5-го скликання 3-е пленарне засідання проектом детального планування житлового масиву на земельній ділянці по вулиці Січова. 4-А передбачено будівництво спортивного майданчика для мешканців житлового масиву.
Нагадуємо депутатам сесії, зазначений житловий масив був передбачений, виключно, для задоволення потреб у забезпеченні житлом малозабезпечених працівників ДП НДВА «Пуща-Водиця» та працівників соціальної сфери села Соф.Борщагівка.
Голові сільської ради Кремець СВ. про наявність проекту детального планування території, зазначеного житлового масиву було достовірно відомо, так як, землі зазначеного житлового масиву Кремець СВ. були розподілені з посиланням на діючий проект детального планування території.
Разом з тим, голова сільради с. Соф. Борщагівка Кремець СВ. перевищив свої посадові повноваження, діючи в корисливих цілях свого рідного сина:

— не виносячи на обговорення територіальної громади села, в частині зміни плану забудови масиву;
— не вносячи коректувальних рішень до проекту детального планування території зазначеного житлового масиву;
— при відсутності документів необхідних ч.6, ст. 118 і ст. 1 186-1 Земельного кодексу України та документів, передбачених ст. 56 Закону України »« Про землеустрій »;
— не виносячи на обговорення 41-ї сесії 5-го скликання Соф. Борщагівської сільради від 20 жовтня 2010р. голова сільради Кремець СВ. особисто підписав рішення 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р .. № 105 «Про затвердження» проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель в с. Соф. Борщагівка, вул. Січова, 4-А, площею 0,2291 га своєму рідному синові — Кремець Ярославу Сергійовичу.
Тобто, вказана земельна ділянка в с. Соф. Борщагівка, вул. Січова, 4-А передбачена, раніше затвердженим проектом детального планування територій (10-ю сесією 5-го скликання 3-го пленарного засідання від 07 червня 2007р. № 21) — для будівництва спортивного майданчика та організації масового відпочинку жителів, зазначеного житлового масиву, за відсутності обгрунтованих нормативно — правових актів Соф. Борщагівської сільської ради 5-го скликання перетворена, особисто головою сільради Кремець СВ., у власність рідного сина Кремець Я.С.(Дивись архівний номер 199 матеріалів 41-ї сесії 5-го скликання від 20 жовтня 2010р. № 105).
Земельну ділянка площею 0,2291 га в. Соф. Борщагівка, вул. Січова, 4-А, голова Соф. Борщагівської сільради Кремець СВ. виділив своєму синові Кремець Я.С безкоштовно, завідомо злочинним шляхом, в корисливих цілях рідного сина, перевищуючи свої посадові повноваження.
Зазначені дії голови Соф. Борщагівської сільської ради Кремець СВ. кваліфікуються за ч.1 ст.209 як здійснення операцій з іншим майном, придбаним свідомо злочинним шляхом, в корисливих інтересах власного сина Кремець Я.С. і ч. 2 ст. 364, перевищення своїх посадових повноважень у корисливих цілях рідного сина, якими голова Соф. Борщагівської сільської ради Кремець СВ. заподіяв шкоду охоронюваним правам та інтересам держави і жителям зазначеного житлового масиву.

ПІДСУМОК:

Аналізуючи проведену роботу тимчасової депутатської комісії по розгляду питань законності та доцільності рішень сільської ради за період 2006 – 2010 роки. Комісія дійшл до висновку, особливо по 39, 40 та 41 сесіях 5 скликання. Та заяву депутатів 5 скликання, про те, що на останніх сесіях 39, 40 та 41, 5 скликання питання про виділення земель, громадянам не виносилося та не розглядалося, нехтувалися законні права громади, що до отримання земельної ділянки, а в цей час роздавалася земля по 0,20 до 0,50 га, не жителям села (основна кількість м. Київ та інші регіони України).
Кошти які були отримані від купівлі-продажу земель не сільськогосподарського призначення в 3 рази менші за нормативно грошову оцінку.
Невідомо куди використані кошти. Дороги не ремонтувались, або частково, борги по житлово-комунальним послугам. Все це, що залишила нам попередня влада.
Ще були  виявлені факти, що одну і ту ж саму земельну ділянку в різних роках роздавали різним людям. Вул. Миру 52/25.
Також є громадяни які не знають про те, що їм надали земельну ділянку, але квитанцію про сплату земельного податку вони від податкової отримали (вул. Академіка Амосова 18)
Також виявлені випадки, що земельні ділянки які роздавалися при Ковінченку А.Л. повторно були роздані Кремцем С.В., іншим громадянам, не жителям села (вул. Волошкова 34,36,22).
Комісія пропонує дані матеріали направити до відповідних органів для розслідування.

Список «щасливих власників», яким Кудрик Олесь Тимофійович, Кремець Сергій Володимирович та Сиротюк Лариса Петрівна роздали землю громади села Софіївська Борщагівка, за певні «заслуги».
Кривобок Василь Якович    8.9390    м.Київ, пр. Героїв Сталінграду,6-б,1,24
Кривобок Тетяна Доріївна    6.4813    м Київ, пр Героїв Сталінграда,8,3,28
Кривобок Оксана Юрiївна    0.6199    м.Київ, пр.Героїв Сталінграду,6-б,1,24
Кривобок Оксана Юрiївна    0.3900    м.Київ, пр.Героїв Сталінграду, 6-б,1,24
Верес Людмила Іванівна    0.2493 вул.Павла Чубинського, 9    с. Ч. Мотовилівка, вул. Шкільна 9
Верес Людмила Іванівна    0.2495 вул.Павла Чубинського,11    с. Ч. Мотовилівка, вул. Шкільна 9
Боярчук Максим Сергійович    0.2347 вул.Павла Чубинського,13,    Київська,Фастівський,с. В.Мотовилівка, вул. Садова,36,-,-
Верес Людмила Іванівна    0.2363 вул.Павла Чубинського,15    с. Ч. Мотовилівка, вул. Шкільна 9
Верес Людмила Іванівна    0.2391 вул. Павла Чубинського,17    с. Ч. Мотовилівка, вул. Шкільна 9
Верес Людмила Іванівна    0.1100 вул. Павла Чубинського,19,-    с. Ч. Мотовилівка, вул. Шкільна 9
Верес Людмила Іванівна    0.4872 вул.Пiвденна,дiл.4    с. Ч. Мотовилівка, вул. Шкільна 9
Верес Людмила Іванівна    0.4816 вул.Київська,дiл.30    с. Ч. Мотовилівка, вул. Шкільна 9
Кожан Оксана Валентинівна    0.2251 ул.Київська,28    м.Київ, вул. Харківське шосе,51,-,74
Рубан Ірина Василівна    0.4354 вул.Київська,3    м. Київ, вул. Л. Гавро 96, кв. 29
Рубан Ірина Василівна    0.2728 вул.Пiвденна,6    м. Київ, вул. Л. Гавро 96, кв. 29
Чекайда Олена Петрiвна    0.3348  вул.Південна,8    м.Київ, вул. Героїв Сталінграду,24,-,147
Чорна Валентина Вiкторiвна    0.4899 вул.Київська,34    м.Київ,вул.Жмеринська,16,-,270
Талюто Людмила Миколаївна    0.4875
вул.Київська,дiл.36,-    м. Київ, пр.Правди,19/3,-,148
Чепiль Анатолiй Миколайович    0.5025 вул. Пiвденна, дiл. 10    м. Київ, пр. Леся Курбаса,9-б,-,28
Калiнчук Сергiй Григорович    0.4856 вул.Київська,дiл.38    Вінницька, Липовецький, с. Зозів, вул  Леніна,
Микитенко Леся Євгенiївна    0.4967
вул.Пiвденна,дiл.12    м. Київ, вул. Героїв Сталінграду,11-а,-,145
Онойченко Євген Володимирович    0.4823
вул.Київська,дiл.40    м. Кіровоград, вул. Металургів,28,,62
Чекайда Віталій Сергійович    0.3104 вул.Південна,14,    м. Київ, вул. Гер.Сталінграду,24,-,147
Чекайда Віталій Сергійович    0.1909 вул.Південна,14    м. Київ, вул. Гер.Сталінграду,24,-,147
Талюто Вiктор Васильович    0.4768 вул.Київська,дiл.42,    м.Київ,пр.Правди,19/3,-,148
Калiнчук Жанна Сергiївна    0.4660
Вул. Південна,16,    Київська обл.. ,Васильківський р-н,
с. Здорівка, пров. Зелений,25-а,
Мурашко Людмила Борисiвна    0.4714 вул.Київська,дiл.44    м.Київ,вул.Тимошенка,2-б,-,29
Кривобок Василь Якович    0.5053
вул.Iв.Франка,дiл.2    м.Київ, пр. Героїв Сталінграду,6-б,1,24
Кривобок Оксана Юрiївна    0.4750 вул.Київська,дiл.46,    м.Київ, пр.Героїв Сталінграду, 6-б,1,24
Дядечко Ольга Миколаївна    0.4852 вул.Київська,дiл.48,    м.Донецьк
пр.25 річчя РККА
Дядечко Сергій Володимирович    0.5282
вул.Київська,дiл.50,    м. Донецьк, пр. Ленінський 7-а, кв.44
Логачов Олександр Васильович    0.3408
вул.Боголюбова,дiл.1    м.Київ, пр. Героїв Сталінграду,37,-,163
Пономаренко Лариса Миколаївна    0.4900
вул.Боголюбова,дiл.2,    м.Київ,пр.Героїв Стал_нграду,8,2,7
Кулак Валентина Сергіївна    0.5010
вул.Iв.Франка,дiл.4,-    м. Суми, вул. Харківська, 25, кв. 126
Кулак Валентина Сергіївна    0.4901
вул.Боголюбова,дiл.3,    м. Суми, вул. Харківська, 25, кв. 126
Кулак Валентина Сергіївна    0.4987
вул.Iв.Франка,дiл.6    м. Суми, вул. Харківська, 25, кв. 126
Кулак Валентина Сергіївна    0.4900
вул.Боголюбова,дiл.4    м. Суми, вул. Харківська, 25, кв. 126
Овчіннікова Марія Іванівна    0.1000 вул.Ів.Франка,10,-    м.Київ,пр.Маяковського,14/13
236
Іваніщева Галина Юхимівна    0.1000
вул.Ів.Франка,12,-    Київська обл.., Києво-Святошинський р-н, м.Вишневе, вул.Жовтнева,24а,-,80
Кулак Валентина Сергіївна    0.2994
вул.Iв.Франка,дiл.8    м. Суми, вул. Харківська, 25, кв. 126
Кулак Валентина Сергіївна    0.4913
вул.Боголюбова,дiл.5    м. Суми, вул. Харківська, 25, кв. 126
Майстренко Катерина Василівна    0.4016
вул. Івана Франка,14    Київська обл., Києво-Святошинський р-н с. Соф_ївська Борщагівка, вул.Берегова,25,
Пономаренко Олександра Федорівна    0.5873
вул.Боголюбова,5-А,    м. Київ, вул.Стражеско 3, кв.85
Кулак Валентина Сергіївна    0.4342 вул. Івана Франка,8-Б    м. Суми, вул. Харківська, 25, кв. 126
Сазонова Марія Олексіївна    0.4468 вул.Боголюбова,5-Б,    м. Київ, вул. Стражеско 3, кв.88
Мартинов Валерій     0.0800
вул.Ак.Амосова,52    с. Борова, вул. Пушкіна 49
Журба Григорій Андрійович    0.0700
вул. Івана Франка,16,    м.Київ, вул.Метробудівська,10/11,-,47
Верес Андрій Вікторович    0.0702 вул. Боголюбова,. № 19,-    Фастівський район  с. Борова вул. .Г.Сковороди, 42
Крамаренко Анна Володимирівна    2.0000
м.Київ,вул.Закревського,27/2,-,52
Дворецька Тетяна Вікторівна    1.4500    м.Київ,вул.Закревського,27/2,-,52
Цюрупа Микола Васильович    1.4500    Київська обл. ,м.Бориспіль пров.Бабк_на,12,-,237
Латишев Андрій Володимирович    1.2000    Львівська обл. м. Львів, вул.Дж.Вашингтона,21,-,30
Бондаренко Тамара Федотівна    0.1200    Чернігівська обл. м. Чернігів, вул.Горького,84,-,78
Бржестовський Ігор Валентинович    0.1200    М Київ, вул. Ів.Клименко,19/2,-,26
Недоїдок Тарас Олександрович    2.0000    Черкаська обл. смт. Лисянка вул.Гоголя,9,
Байбуз Євген Ігоревич    2.0000    Київська обл. , Богуславський р-н м. Богуслав, вул.Польова,46-а,-,4
Конихов Олександр Вікторович    9.5838    м Київ, ,пр Перемоги,127,-,205
Конихов Олександр Вікторович    8.1854    м Київ, ,пр Перемоги,127,-,205
Завертаний Вадим Григорович    2.9396    Черкаська обл. м.Жашків, вул. Будьонного, 4а,
Косовець Тетяна Василiвна    8.7000    м. Київ, б-р. Л.Українки,30-б,-,51
Василець Юрій Михайлович    0.3928    Київська область, Бориспільський район,
с Голвурів, вул Леніна,47
Василець Сергій Михайлович    0.3928    Київська область, Бориспільський район,
с Головурів, вул Леніна, 58
Грунська Наталія Сергіївна    0.4708    м Київ,,-,вул Флоренц_ї,1/11,-,75
Грунська Марина Сергіївна    0.4751    м Київ, вул Русанівська Набережна,8,-,81
Грунська Кіра Йосипівна    0.4422    м Київ, ,вул Русанівська Набережна,8,-,81
Конихов Олександр Вікторович    0.4751    м Київ, пр Перемоги,127,205
Новоселець Олена Іванівна    0.5000 вул. Петрівська, 23    м. Васильків, вул.Луначарського,53-а
Лисенко Тамара Михайлівна    0.5000
вул.Петрівська,21,    с. Калинівка, вул. Леніна, 61, кв. 12-В
Проценко Мавра Йосипівна    0.5000
вул. Петрівська, 19,    Чернігівська обл. , Бортнянський р-н, с. Тростянка, вул.Садова,14
Таран Парасковія Юхиміна    0.5000
вул. Петрівська, 17    м. Київ, вул. Чорнобильська, 4/56, кв. 56
Лежненко Людмила Iгорiвна    0.5000
вул. Петрівська, 15    м Київ, вул Саперне поле,26,-,24
Залогін Вячеслав Вікторович    0.5000
вул. Петрівська, 13    м. Київ вул. П.Тичини,9-б кв.38
Лутак Антон Васильович    0.3500
вул. Петрівська, 11    Київська обл., Києво-Святошинський район м.Вишневе, вул. Чорновола,42-в,-,1
Петренко Тетяна Іванівна    0.3500
вул. Петрівська,9    м. Київ, вул.Вірменська,9,кв. 76
Завадська Катерина Василівна    0.3500
вул. Петрівська,7    Рівненська обл, Корецький р-н , с. Н.Корець
Осипчук Ірина Борисівна    0.3500
вул. Петрівська, 5    Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Новосілки, вул. Садова,5а, кв 79

Бугера Тетяна Дмитрівна    0.3500
вул. Петрівська, 3    Київська обл, Києво-Святошинський р-н, с.Соф_ївська Борщагівка, вул.Пролетарська,52,
Овчарова Лілія Миколаївна    0.3500
вул. Петрівська, 1    м Донецьк пр Київський,18,-кв. 49
Кулєш Тетяна Федорівна    0.2000
вул. Білогородська, 1,    м. Київ, Харківське Шосе,51,-,74
Білан Олена Володимирівна    0.2200
вул.Бишівська, 2    Черкаська обл, смт.Маньківка, вул.Жовтнева,31
Кузук Микола Федорович    0.0800
вул. Бишівська,12    Одеська обл. Тарутинський р-н, с. Євгеновка, вул. Леніна, 112
Комiссарова Iрина Iванiвна    0.0800
вул.Білогородська, 9,    м. Чугуїв, вул. Горишного, 130,-,33
Линник Лариса Іванівна    0.0800
вул. Бишівська, 20    м.Київ,вул.Житкова,5,-,34
Достатня Валерія Андріївна    0.0800
вул. Білогородська,24    м. Київ, вул. Якуба Коласа,23-а, 87
Федоренко Сергій Валентинович    0.0800
вул. Білогородська,22,    м. Боярка, вул. Б. Хмельницького,82,кв. 49
Семененко Вікторія Олексіївна    0.0800
вул. Білогородська,8,    с. Софіївська Борщаг_вка,вул.Берегова,3
Краснянський Анатолій Григорович    0.0800
вул. Бишівська, 19    м.Київ,вул.Маяковського,79,-,161
Пасічник Ірина Андріївна    0.1000
вул.Райдужна,161    м.Київ,вул.Срібнокільська,22-а,-,91
Кияниця Ярослава Вікторівна    0.1000
вул.Райдужна,171    Київська обл, Ставищанський р-н, с.Розкішна пров.Радянський,12,-,-
Яблонська Ольга Григорівна    0.1000
вул.Райдужна,169    м.Київ,вул.Бурмистенко,6,1,1
Польова Тетяна Олександрівна    0.1000
вул.Райдужна,167    Київська обл. Києво-Святошинський р-н м.Вишневе, вул.Червоноармійська,3,-,51
Бойчунь Олександр Григорович    0.1000
вул.Райдужна,165    Київська область, Києво-Святошинський р-н,
м.Вишневе, вул.Червоноармійська,3,-,51
Бойчунь Галина Василівна    0.1000
вул.Райдужна,163    804,-,Київська,Києво-Святошинський р-н , м. Вишневе,
вул.Червоноармійська,3,-,51

Серед даних осіб мабуть є і державні посадові особи, або родичі держслужбовців, ось чому Києво-Святошинська райдержадміністрація, Києво-Святошинська района рада, Київська обласна держадміністрація, Київська обласна рада, Києво-Святошинська прокуратура, Прокуратура Київської області, Києво-Святошинське РВ ГУ МВС України в Київській області закриває очі на події які сталися 05.07.2011 року при захваті приміщення Софіївсько-Борщагівської сільскої ради 0 3.00 год групою депутатів.

Ось чому Києво-Святошинське РВ ГУ МВС України та Прокуратура Києво-Святошинського району не вбачає складу злочину в заволодіні приміщенням Софіївсько-Борщагівської сільскої ради та печаток і іншої атрибутики групою депутатів, які напряму вже зранку виборів 2010 року хвасталися що вони депутати, бо вони заплатили 3 тис доларів Голові сільської виборчої комісії Гарницькій.

Ось чому на останній сесії 5 скликання на вулиці Леніна зробили 6 (шість) виборчих округів, та вели окрему » розовий » будинок по вул. Леніна, 46, де пройшов Перегінець Василь Миколайович, за якого проголосували 4 (чотири) чоловіка (а точніше його родина), який і очолив бандитське угрупування по захвату Софіївсько-Борщагівської сільської ради  5 липня 2011 року.

Ось чому на заяви громади села Софіївська Борщагівка Прокуратура Київської області відповідає, що все законно і землі, які громадяни мають від 0,5 до 9 га є законною власністю.

Ось чому УБОЗ закриває очі, бо працівники які перевіряли законність рішеннь в 2010 році отримали на себе або родину земельні ділянки по вул. Райдужна, від 115-119 номера.

Пасічник Ірина Андріївна

с.Софіївська Борщагівка,вул.Райдужна,161,-

0.1000

для будівництва і обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд

РС,20.10.2010,№ 98 / 41 сесія 5 скликання,Софіївсько-Борщагівська сільська рада

П,04.11.2010,ТОВ»НВФ»Азімут»,Бєлова К.П.

804,ПВ,СН 134057

2362604765

804,-,-,-,м.Київ,вул.Срібнокільська,22-а,-,91

Кияниця Ярослава Вікторівна

с.Софіївська Борщагівка,вул.Райдужна,171,-

0.1000

для будівництва і обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд

РС,20.10.2010,№ 99 / 41 сесія 5 скликання,Софіївсько-Борщагівська сільська рада

П,04.11.2010,ТОВ»НВФ»Азімут»,Бєлова К.П.

804,ПВ,СМ 737765

3243315407

804,-,Київська,Ставищенський,с.Розкішна,пров.Радянський,12,-,-

Яблонська Ольга Григорівна

с.Софіївська Борщагівка,вул.Райдужна,169,-

0.1000

для будівництва і обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд

РС,20.10.2010,№ 96 / 41 сесія 5 скликання,Софіївсько-Борщагівська сільська рада

П,04.11.2010,ТОВ»НВФ»Азімут»,Бєлова К.П.

804,ПВ,СН 025084

2229216808

804,-,-,-,м.Київ,вул.Бурмистенко,6,1,1

1.1,З,-,26.08.2010,13862,2229216808

Польова Тетяна Олександрівна

с.Софіївська Борщагівка,вул.Райдужна,167,-

0.1000

для будівництва і обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд

РС,20.10.2010,№100 / 41 сесія 5 скликання,Софіївсько-Борщагівська сільська рада

П,04.11.2010,ТОВ»НВФ»Азімут»,Бєлова К.П.

804,ПВ,СМ 797795

3091415044

804,-,Київська,Києво-Святошинський,м.Вишневе,вул.Червоноармійська,3,-,51

1.1,З,-,27.08.2010,13867,3091415044

Бойчунь Олександр Григорович

с.Софіївська Борщагівка,вул.Райдужна,165,-

0.1000

для будівництва і обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд

РС,20.10.2010,№101  / 41 сесія 5 скликання ,Софіївсько-Борщагівська сільська рада

П,04.11.2010,ТОВ»НВФ»Азімут»,Бєлова К.П.

804,ПВ,СМ 353578

2055115936

804,-,Київська,Києво-Святошинський,м.Вишневе,вул.Червоноармійська,3,-,51

Бойчунь Галина Василівна

с.Софіївська Борщагівка,вул.Райдужна,163,-

0.1000

для будівництва і обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд

РС,20.10.2010,№97 / 41 сесія 5 скликання,Софіївсько-Борщагівська сільська рада

П,04.11.2010,ТОВ»НВФ»Азімут»,Бєлова К.П.

804,ПВ,СМ 353577

2086415507

804,-,Київська,Києво-Святошинський,м.Вишневе,вул.Червоноармійська,3,-,51

До речі Бойчунь знайома з Холодницьким Назаром Івановичем, який теж повязаний з корупційними схемами.

яблонська убоз райдужна софіївська борщагівка кудрик

яблонська убоз райдужна софіївська борщагівка кудрик

Ось чому Києво-Святош9инський суд, (в особі Дубас Т. яка отримала взятку у вигляді двох кімнатних квартир на масиві де будує Мартинов А.) виніс постанову про відхилення заяви-протесту сільського голови Денисенка Ю.М. про визнання незаконним рішення про відкликання його від виконання обов’язків сільського  голови