Подивитися відеоматерілали можна на сайті

Софіївська Борщагівка videos

08.07.2011 о 04:05 З авто яке на великій швидкості підїхало до приміщення
сільської ради села Софіївська Борщагівка вибігли невідомі з пакунками в руках і

bluesplayer.co.uk/Софіївська+Борщагівка/
 
Софіївська Борщагівка — депутати сільської ради —
Софіївська Борщагівка — депутати сільської ради, Videos Related To ‘
Софіївська Борщагівка · Виступ Голови сільської ради

 

У Софіївській Борщагівці депутати захопили сільську раду

5 июл 2011 18 сен.11 Категория видео: ТВ Новости, Автор: ТЕЛЕКАНАЛ_24 >> Голова
Юрій Денисенко приїхав до місця роботи після того,

video.bigmir.net/show/230518/

Голова РДА в Софіївській Борщагівці — YouTube

7 лип. 2011 Голова Києво-Святошинської РДА спілкується з жителями села Софіївська
Борщагівка.

 
 Далі проглянемо статті, які є.

1.

Ми не віримо вам, пане прокуроре!

Відкритий лист мешканців села Софіївська Борщагівка до прокурора
Києво-Святошинського району Василя Федоренка

Пане прокуроре!
Громада с. Софіївська Борщагівка  висловлює  Вам  недовіру!
Черговий раз переконуємось у тому, що Ваша прокурорська діяльність спрямована на порушення Конституції України, прав та свобод людини і громадянина. Ви є слугою злочинців, які ховаються від людей під дахом районної прокуратури – у Вашому кабінеті.
Районна прокуратура недієва! Тут заморожуються справи, які потребують негайного вирішення. Підтвердженням цьому є резонансні події у с. Софіївська Борщагівка. Ці події – земельні, і пов‘язані вони зі злочинною діяльністю попередньої корумпованої влади в особі колишнього сільського голови С. В. Кремця, його заступника – О. Т. Кудрика, секретаря сільради – Л. П. Сиротюк, які сьогодні ховаються від односельців у стінах ввіреної Вам установи та намагаються разом з Вами, шановний пане прокуроре, підкорити своїй волі Києво-Святошинський районний суд, щоб незаконне стало законним.
Ці особи рік тому відкрито заявляли: «У нас все схоплено! А чим більше будете писати, тим більше землі піде із села». Сьогодні ці слова знайшли своє підтвердження, але прокуратура не поспішає і не бажає порушувати кримінальні справи проти названих осіб, бо також причетна до земельних справ.
Ви з усмішкою спостерігаєте за тим, що сьогодні відбувається у нашому селі. Ситуація, яка склалася, має ознаки війни між корумпованою владою та громадою. У цій війні є потерпілим від замаху на його життя законно обраний громадою сільський голова Ю. М. Денисенко. До цього часу злочин не розкрито, і ніколи злочинці, які посягнули на життя сільського голови, не будуть покарані. Ми більш ніж упевнені, що цей злочин проти Ю. М. Денисенка сплановано і не виключено, що знаходиться під прикриттям районної   прокуратури.
Продовженням цього злочину були події 16.03.11 р., про які Вам відомо з письмових заяв мешканців села, бо пов‘язані вони з нападом групи сільських депутатів (В. Шупіка, В. Перегінця, О. Левченка, О. Кривопишина, В. Гарніцького, Ю. Гладкої) на чолі з колишнім заступником голови сільради О. Т. Кудриком на будівлю сільської ради з метою заволодіти печаткою сільради та журналом реєстрації державних актів на право приватної власності на землю. Названі особи вчинили бійку з громадянами, які на той час були у приміщенні сільської ради. Депутат Юлія Гладка травмувала Вікторію Семененко. На цю подію прокуратура ніяким чином не відреагувала.
У злочині проти голови сільської ради Ю. М. Денисенка, який стався 07.02.11 р., злочинці невідомі. Але є справи, у яких вони давно відомі і прокуратура проти яких не порушує кримінальних справ, а, навпаки, їхні діяння визнає законними. Це стосується вищезазначеної події 16.03.11 р., справи С. М. Кучерука та  Л. О. Кучерук (пров. Шкільний, 1-А, кв.20), які постраждали від рук, від ножа депутатів-злочинців Левченка Олександра, Шупіка Валерія та його сина – Шупіка Максима. Щодо цього злочину Києво-Святошинське РУ ГУ МВС винесло безглузду постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за відсутністю в діянні складу злочину, а прокурор І. О. Пастух у судовому засіданні заявив, що постанова про відмову в порушенні кримінальної справи є законною. Коментар відсутній! Нам зрозуміло, хто працює в районній прокуратурі. Говорити про законність та мораль – немає підстав!
06.04.11 р. районним судом було скасовано вищеназвану постанову від 09.05.10 р., матеріали надіслано районному прокурору для організації додаткової перевірки, яка до цього часу не організовується і не проводиться.
Також нічого невідомо про результати вирішення справи С. І. Страшенка та його півторарічного онука – Пижова Максима, 2010 р. н. (вул. Пролетарська, 113). Дитина  згідно з постановою працівника міліції на момент ДТП була тверезою. Та завдяки Вашому заступникові Н. Ціцуашвілі таку постанову про відмову в порушенні кримінальної справи скасовано 29.03.11 р. і, мабуть, «похоронено», тому що адвокат ні за однією, ні за іншою справами не може до Вас достукатись. Прокуратура разом з працівниками Києво-Святошинського РВ навмисно  перешкоджає адвокату у його професійній діяльності.
Ваш заступник І. О. Пастух в присутності свідків вимагав у адвоката, з яким був у процесі, доручення, за яким адвокат може отримати відповідь у справі Кучеруків. Однак лист-відповідь станом на 19.05.11 р. не був зареєстрований у журналі вихідної документації, тому вимога доручення – це пряме затягування справи, небажання дати відповідь, якою цікавиться громада села Софіївська Борщагівка.
Щодо справи Страшенка є реагування  Генеральної та обласної прокуратури.
Своїм листом від 25.04.11 р. № 04/2-259-11 обласна прокуратура просить Вас, шановний пане прокуроре, повідомити адвоката про результати перевірки та вжиті заходи прокурорського реагування. На превеликий жаль, Вашого реагування  немає.
Так, немає прокурорського реагування на неодноразові звернення гр. Н. К.  Мироненко, інваліда ІІ групи (вул. Леніна, 46, кв. 62, остання скарга р. №346-с-11 від 10.03.11 р.), яка вже без малого два роки, з вини голови правління СТ «Петрушків Яр» М. Х. Владімірова, не має електропостачання до свого дачного будинку № 62, який знаходиться по вул. Південній в с. Петрушки. Є рішення суду від 08.04.10 р., яке зобов‘язує  Владімірова  відновити електропостачання до будинку. Та воно не виконується. Прокуратура у діяннях голови правління М. Х. Владімірова не вбачає злочину. Це як???
Цей перелік можна доповнити ще десятками справ. І кожна справа була відфутболена районною прокуратурою. І так завжди!!!
Прокуратура, яка не вбачає у злочинних діяннях злочинів, яка не захищає законних прав громадян, яка порушує Конституцію України, Закон України «Про прокуратуру», Міжнародну конвенцію про захист основних прав і свобод людини, не має права на існування у демократичній державі.

Просимо вас добровільно залишити посаду районного прокурора!!!
З вимогою громада села Софіївська Борщагівка: К. М. Шехоніна, К. М. Страшенко, О. П. Мигаль, Л. В. Тоноян, О. П. Терновецька, М. М. Молодець, Т. А. Усик, Г. Д. Хвостенко, М. В. Терновецький, Т. В. Давиденко, Т. В. Коваль, Т. І. Іскра, М. П. Даниленко, Л. П. Зінченко, В. В. Скок, К. П. Жицька, А. Д. Радецька та інші. Всього 168 підписів.

 Посилання на сайт

Ми не віримо вам, пане прокуроре!

Відкритий лист мешканців села Софіївська Борщагівка до прокурора
Софіївська Борщагівка. Ці події – земельні, і пов’язані вони зі злочинною

v-k.org.ua/pages/view/595
 
 2.
№1(21) 6 квiтня 2011
У Києво-Святошинському районі головний бізнес — торгівля землею
Не маєш грошей — ставай на коліна
 
Ставок у Софіївській Борщагівці вже також
проданий
 

…З кожним роком круті особняки просуваються все далі і далі углиб села. Будівлі вже давно досягли розташованого в якомусь кілометрі від траси ставка на річечці Нивці, який у пріснопам’ятні радянські часи був улюбленим місцем відпочинку не тільки мешканців Софіївської Борщагівки, а й багатьох киян. Кришталево чиста вода, соковитий зелений моріжок пляжу, зручні місця для риболовлі приваблювали сюди відпочивальників з усіх усюд.

Сьогодні від того ставу залишилася заросла очеретом рукотворна стічна канава, майже впритул оточена новенькими котеджами. Незабудованим залишився хіба що власне беріг та Скіфський мис, на якому ще наприкінці ХХ століття археологи виявили цінні історичні знахідки часів кам’яної доби, трипільської культури, періоду бронзи та раннього заліза, слов’ян другої половини І тисячоліття, часів Київської Русі, українського козацтва тощо. Та й той, за словами члена виконкому сільради Анатолія Дідковського, вже поділили. Серед щасливців, яким дістались наділи в історичному місці, депутати сільради 5 скликання та їхні домочадці. Всього 15 чоловік.

Друзям — землю, всім іншим — відписки
Ще в перші роки незалежності в Софіївській Борщагівці виникла досить пікантна ситуація. Село входило до радгоспу «Совки». Тож, коли у 1996 році почалося розпаювання землі, селяни наділів не отримали. Адже земельна приватизація поширювалася лише на ті села, де були колгоспи. Попри протести працівників радгоспу, «Совки» силовим рішенням приєднали до агрокомбінату «Пуща Водицький». Тож усі господарські споруди, а також радгоспні угіддя, а це не багато не мало: 1556 га ріллі, 134 га саду і 554 га земель іншого призначення, були передані агрокомбінату. Дещицю землі, щоправда, залишили у запасі Софіївсько-Борщагівської сільської ради, яка, як і раніше, час від часу в порядку черги виділяла селянам ділянки під забудову.Але вже тоді земля перепадала далеко не всім. Якими критеріями керувалися тодішні члени земельної комісії, сказати важко.

 

Можна тільки здогадуватись, наскільки ощадливо ділили тут землю, якщо, як стверджує депутат сільради 5 скликання Лідія Зінченко, після виборів 2006 року, новообраній сільській раді дісталося у спадок 300 гектарів. А ще ж протягом чотирьох років агрокомбінат «Пуща-Водицький» кілька разів передавав сільській громаді значні площі для надання селянам під забудову.

Зокрема, навесні 2009 року, з метою зменшення соціальної напруги в селі та покращення житлових умов працівників агрокомбінату «Пуща-Водицький», малозабезпечених жителів села та працівників соціальної сфери, сільраді було передано 8,2 га землі. Знаючи про це, 19 ветеранів агрокомбінату, а саме: Володимир Сушко, Володимир Мельник, Тетяна Ященко, Олексій Кравченко та інші, які мають 30 і більше років стажу, подали до сільради заяви про виділення їм по 10 соток під забудову. Але з тих 8,2 га земля дісталася лише двом: Аллі Китинській та Надії Дідик. Решта 17 — упіймали облизня.

У грудні того ж року керівництво агрокомбінату «Пуща-Водиця» передало сільській раді з тією ж благородною метою 30,9 га землі у межах Софіївської Борщагівки в районі вулиць Жулянської та Горького. І знову ж таки, за словами мешканців села, ту землю як корова язиком злизала.

Отаке в селі було ставлення до людей. Ось так знімалася соціальна напруга.

В той час коли потрібні люди, часто навіть іногородні, цілими сім’ями отримували наділи, корінним жителям села, як правило, надсилали відписки такого змісту: «гр. Борсук О. А. (Хвостенко Г. Д., Іскра Н. В., Семенчук О. Я., Духній П. В. тощо) Шановний (П.І.Б.)! Ваша заява стосовно виділення земельної ділянки під індивідуальну забудову буде розглянута при наявності земель в запасі сільської ради, які на сьогодні відсутні. Сільський голова С. В. Кремець».

Саме на каденцію сільради п’ятого скликання — із 2006 по 2010 рр. припадає період найінтенсивнішого будівництва котеджів і багатоповерхівок на землях Софіївської Борщагівки. А що більшості корінних жителів села так і не пощастило дочекатися наділу, то, на їхню думку, це лише тому, що земельна комісія сільської ради п’ятого скликання на чолі з своїм головою Валерієм Шупиком, разом з сільським головою Сергієм Кремцем діяла за переінакшеним на місцевий копил наполеонівським гаслом: «Друзям землю, а іншим — чортма!».

Куди ж зникала земля? — запитаєте ви. І будете далеко не першими, хто шукає відповіді на це далеко не риторичне запитання.

А відповідь досить проста — її віддали, (а, може, продали?) забудовникам. Кому конкретно, спробуємо розібратися разом із теперішнім сільським головою Юрієм Денисенком і депутатами сільради, які його підтримують.

Коли послуги Trout Cacheris, PLLC не по кишені
Під час минулих місцевих виборів, не тільки кандидат на сільського голову Юрій Денисенко, а й багато хто із кандидатів у депутати обіцяли своїм виборцям навести лад у виділенні земельних ділянок і відновити справедливість у цьому питанні.

Однак щойно народні обранці взялися виконувати обіцяне, як відчули шалений спротив значної частини своїх колег, які були причетні до розподілу земельки у сільраді попереднього, п’ятого скликання. Одні, як члени земельної комісії, ту землю ділили, інші — отримували у власність. Але й ті, й інші були зовсім не зацікавленими в тому, щоб правда випливла на поверхню. Протистояння було настільки великим, що рішення про перевірку законності виділення земельних ділянок сесія ухвалила з перевагою лише в один голос — 16 проти 15-ти.

Оскільки сільський бюджет шикувати не дозволяє, про те, щоб за прикладом українського уряду, наймати для аудиту американську юридичну фірму Trout Cacheris, PLLC, годі було й мріяти. Тож вирішили створити тимчасову слідчу комісію і здійснювати перевірку своїми силами.

Вже в перші дні було виявлено грубі порушення земельного законодавства. Зокрема, в той час як одним мешканцям села, у тому числі й ветеранам праці та малоімущим, відмовляли через відсутність у сільради земель запасу, своїм людям землю виділяли. Та ще й не поодинці, а цілим родинам.

— У нас в селі, — розповідає мешканка Софіївської Борщагівки Вікторія Семененко, — є такий собі Андрій Достатній. Після оприлюднення фактів, що на ньому і його родині числиться 11 земельних ділянок, Андрій Федорович подав проти голови земельної комісії позов з метою стягнення 10 тисяч гривень моральних збитків за брехню. А потім ми знайшли у його сімейства аж 17 ділянок. Тільки за рішенням 39-ї сесії 5 скликання від 04.08.2010 р. земельні наділи отримали: сам Андрій Достатній — 0,08 га, зять Геннадій Коротков — 0,08 га, внучка Діана Короткова  — 0,08 га, мати Євгенія Достатня ÿ 0,08 га, сват Володимир Коротков — 0,08 га, дочка Валерія Достатня — 0,08 га, дружина Жанна Садовська — 0,08 га, Оксана Короткова — 0,08 га, та інші родичі по стільки ж. До речі, тій самій Валерії Достатній на 40-й сесії сільрада виділила ще 0,08 га.

Кому ж іще, крім Валерії Достатньої, дісталися наділи за рішенням вже згаданої 40-ї сесії, що відбулася 10 вересня 2010 року? Киянці Тетяні Кривобок — 0,2236 га, їй же — 6,4813 га, киянці Оксані Кривобок — 0,39 га, киянину Василю Кривобоку — 8, 939 га. І це в той час, як своїм односельцям навіть по 8 соток не перепадало!

Або інший факт. Рішенням 35 сесії № 84 від 22 лютого 2010 року сільрада виділяє 0,2234 га мешканці міста Буринь, Сумської обл. Людмилі Фуркаловій. Нібито все законно. Але невже міщанка з Сумщини має більше прав на землю в Софіївській Борщагівці, ніж місцеві селяни? І як тоді бути з гарантованим Житловим кодексом мешканцям даного неселеного пункту переважним правом на отримання наділу?

Вже згаданий Анатолій Дідковський переконаний, що секрети 39-ї сесії ще чекають на розгадку і правову оцінку.

— По-перше, — розповідає він, — нікому з депутатів, крім своїх прибічників, голова і секретар не повідомили, що саме на цій сесії ділитимуть землю. По-друге, ділили її досить оригінально. Спочатку представник земельної комісії зачитала протокол засідання, де значилося 145 прізвищ щасливців, яким виділятиметься земля. Потім заступник сільського голови Олесь Кудрик зачитав листа, нібито від Києво-Святошинської районної ради про виділення для їхніх, здається, 84 працівників 40 га. (Кажу, нібито, бо того листа нам так і не вдалося розшукати). Решту 20 га ділили на 145 жителів Софійської Борщагівки.

Оскільки нас, простих депутатів, ніколи не допускали ні до протоколів, ні до рішень сесії, я зробив запис цього засідання на мобільний телефон. А пізніше мені потрапив до рук протокол 39-ї сесії, який підготувала земельна комісія. Але в ньому вже значилися аж 407  чоловік. І люди зовсім інші. Здебільшого не з нашого села. Деякі цілими родинами отримували. І навіть окремі теперішні депутати отримали тоді землю.

У багатьох із того списку запитую, чи вони отримували землю? Відповідають: «Ні!». Люди не знають, що їм була виділена земля. А хто знає, куди вона поділася? Не якісь там підставні особи, а реальні сільські мешканці. Є реальні адреси. Наприклад, Павло Жицький, який 22 роки пропрацював у радгоспі. Має троє дітей. А його ділянку без нього продали.

На окрузі, від якого я був депутатом, на сім’ю Віталія Бугери виділили аж три ділянки. Але жодного морга «щасливим землевласникам» так і не дісталось. Ще двом сім’ям виділили по ділянці. А люди про це навіть не здогадувались.

— Нашій сім’ї тричі виділяли землю, — ділиться Наталія Іскра. — Але жодного разу вона нам не дісталася.

— А мій товариш Андрій Бондаренко з Києва отримав платіжне повідомлення з вимогою розрахуватися за землю (податки там і таке інше), — розповідає депутат Софіївсько-Борщагівської сільради першого скликання Микола Жигинас. — Зателефонував мені й попросив з’ясувати, за що мусить платити, якщо землю не отримував. Я перевірив у сільраді. Дійсно, рішенням сесії № 15/22 від 28.07.2006 р. йому виділено земельну ділянку.

 

Диво тай годі! Чоловік вже п’ятий рік як землевласник, а й досі не здогадувався про це.

— Я навіть не знаю, як про таке розказати, — ридаючи, видушила з себе Валентина Очеретян. — Прийшла на земельну комісію, а депутат Давиденко й каже: «Хочеш землю — ставай на коліна!» Йому ніхто не заперечив. І я таки стала перед ними на коліна. Дали… город під високовольтною лінією, де навіть нічого росте.

Земельні війни немісцевого значення
7 лютого, тобто вже через день після оприлюднення на зборах села деяких фактів земельних махінацій, двоє невідомих жорстоко побили сільського голову Юрія Денисенка, який пізно увечері повертався з роботи. Йому проломили череп, перебили руку завдали численних тілесних ушкоджень. Міліція нападників так і не знайшла.

9 лютого 2011 року група селян звернулася у обласний та районний відділи внутрішніх справ із заявою про те, що колишній сільський голова Сергій Кремець, його заступник Олесь Кудрик та екс-секретар сільради Лариса Сиротюк викрали з сільської ради і знищили оргтехніку з носіями інформації, яка містила відомості про земельні оборудки. І знову тиша.

Після замаху на сільського голову і викрадення носіїв інформації, мешканці села вирішили по черзі охороняти приміщення сільської ради і самого голову. Тож коли 16.03.2011 р., до приміщення сільради вдерлася група чоловіків на чолі з колишнім заступником сільського голови Олесем Кудриком, які мали намір заволодіти ще й печаткою та журналом реєстрації Державних актів на право власності на земельні ділянки, саме завдяки добровільним охоронцям вдалося протистояти нападникам.

На місце події селяни викликали три наряди міліції. Написали заяву начальнику райвідділу, вказавши імена усіх нападників. Тепер чекають на реакцію правоохоронців. А ті, схоже, не поспішають притягувати до відповідальності винуватців інциденту. Навпаки, вже почали викликати на допити одну із захисниць сільського будинку влади Вікторію Семененко, якій під час сутички на пальці руки відірвали ніготь.

Зневірившись у можливості захистити свої права і відновити справедливість у правоохоронних органах районного і навіть обласного масштабу, селяни зверталися навіть до Генеральної прокуратури. А коли їхню заяву, за традиційною радянською схемою спустили по інстанціях на район, вирішили шукати захисту у самого Президента держави.

Театр абсурду, або чи почує своїх виборців гарант?
Як пишуть селяни у своєму зверненні до Президента, робота сільської ради наразі паралізована. На грунті земельного протистояння, депутатський корпус розколовся на дві майже однакові частини — 17 проти 15. Менша — на чолі з законно обраним головою — збирається на сесії у приміщенні сільради. Однак, через відсутність кворуму, жодна з її ухвал не є правочинною.

Інші ж депутати, ті, чиє рильце в землі і які вперто не визнають законно обраного голову, засідають у приміщенні Софіївсько-Борщагівської церкви.

Бунтівники обрали своїм керманичем колишнього голову сільради Сергія Кремця, який навіть не є депутатом сільради, заступником — також вже колишнього депутата Олеся Кудрика, а секретарем — новообраного депутата — Василя Перегінця. Хоч церква у нас і відділена від держави, усі прийняті рішення благословляє отець Володимир, а затверджує — голова райдержадміністрації М. В. Заславський.

Державний високопосадовець районного масштабу, який мав би не тільки сам шанувати і поважати чинні закони України, а й вимагати цього від інших, вперто не рахується з ухвалою Апеляційного суду про відновлення у депутатських правах законно обраної Тетяни Ященко. Натомість він визнає депутатом Василя Гарницького, який отримав мандат внаслідок фальсифікації результатів голосування його дружиною — головою сільської виборчої комісії Ольгою Гарницькою.

Зокрема, 28.03.2011 р. пан Заславський М. В., не допустив Тетяну Ященко до участі в засіданні сесії сільради.

Ігноруючи волевиявлення сільської громади, — йдеться у зверненні до Президента, — тов. Заславський М. В. вимагає від сільського голови та депутатів протягом місяця розв’язати протистояння шляхом заміни секретаря сільської ради Фоміної Е. Б. на Перегінця В. В., а заступника голови Василенка С. Л. — на О. Т. Кудрика. У разі невиконання цієї вказівки, пан Заславський погрожує призначити нові вибори голови та депутатів, які співпрацюють з Юрієм Денисенком.

Цікаво, пан голова районної державної адміністрації у своїй табелі про ранги скочив вище парламенту, що вже й п. 3. ст. 14, Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», йому не указ? Адже там сказано чітко і однозначно, що «позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою».

Коли слухаєш розповіді селян і читаєш їхнє звернення до Президента, довколишній світ постає перед тобою театром абсурду, де все навиворіт: протиправні дії посадовців зведені в ранг закону, а судові рішення, які повинні неухильно виконуватись — ніщо. І дуже дивно, що, за словами тих же авторів звернення, районна прокуратура у такому безладі не вбачає порушення Закону. Навпаки, вона підтримує тих, хто тисне на сільського голову Юрія Денисенка, вимагаючи, щоб той підписав виготовлені нашвидкуруч акти на землю, роздану його попередником. Він же відмовляється ставити підпис, вимагаючи почекати, поки завершиться перевірка законності відведення наділів.

«Ми, громада села Софіївська Борщагівка, — пишуть далі селяни, — зневірились у всіх владних структурах. Нас нікому підтримати та захистити від свавілля злочинної влади, яке нависло над нашим селом. Ми готові до кінця боротись з несправедливістю, яку створила невелика група осіб. Ми не дозволимо бандитам забрати у нас останнє, а також не дозволимо знищити сільську раду, яка сьогодні для нас є рідним домом».

Але чи достукаються селяни зі своїми бідами до гаранта, який до обрання Президентом, обіцяв почути кожного? Це питання залишається відкритим.

Зневірені люди звернулися й до народного депутата від політичної сили «Батьківщина» Костянтина Бондарєва і сподіваються, що він їм таки допоможе.

Далі буде…
Іван Силка
Посилання на сайт 

У Києво-Святошинському районі головний бізнес — торгівля

Ще в перші роки незалежності в Софіївській Борщагівці виникла досить
пікантна ситуація. Село входило до радгоспу «Совки». Тож, коли у 1996 році

v-k.org.ua/pages/view/528
 
 3.
 
СОФІВСЬКА БОРЩАГІВКА – ГІПЕРМАРКЕТ З РОЗДАЧІ ЗЕМЛІ

Конфлікт жителів с. Софіївська Борщагівка та депутатського корпусу сільради триває вже кілька місяців… Причина – масове «дарування» десятків гектарів земель поза чергою людям, які не стояли у черзі та навіть ніколи не проживали у селі… Тих, кому набридло мовчати, хто активно виступає за справедливість не лише  залякують, а й «направляють» до лікарні з важкими травмами…

 

«Люди, які сьогодні відважно вступили в боротьбу з депутатами минулого та цього скликань, заслуговують на велику повагу. Викрито факти, які кілька років поспіль ретельно приховувались від жителів, а тих, хто їх оприлюднив почали переслідувати. Тут земля належить не людям і не селу, а родичам і знайомим купки депутатів. І ми спробуємо в цьому розібратись…», — каже голова Київської обласної «Батьківщини» Костянтин БОНДАРЄВ. Жителі с. Софіївська Борщагівка сьогодні звернулись до нього, як до головного опозиціонера Київської області за допомогою, адже кількамісячна боротьба зайшла у глухий кут  і терпіти знущання у людей уже немає сил…  

Києво-Святошинський район завжди був ласим шматком землі, минулого року землі одного з найближчих сіл до Києва – Софіївської Борщагівки — просто роздарували…

Під час останніх виборів головою сільської ради с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, обрано Юрія Денисенко. Саме він з новим складом депутатського корпусу сільської ради сформував виконком та створив земельну комісію, яка в стислі терміни провела інвентаризацію рішень попередньої влади в питаннях виділення та розподілу земельних ресурсів.
6 лютого ці результати оприлюднили на загальних зборах села. Резонансні факти про незаконні виділення земельних ділянок попередньою владою особливо за останні місяці її роботи, а це сотні гектарів. Вже через кілька днів членів земельної комісії почали залякувати та погрожувати, а внаслідок нападу голову сільради Юрія Денисенко було госпіталізовано до лікарні.
В цей же час голова Софіївсько-Борщагівської сільської виборчої комісії розпочала процес відкликання депутатів сільської ради, які є членами земельної комісії і які розповіли людям, чому вони не отримують землю, натомість гектари дарувались родичам та друзям.
Після виходу з лікарня голова сільської ради неодноразово викликався до керівництва району та голови Київської ОДА пана Присяжнюка, де йому в наполегливій формі запропонували вступити до партії Регіонів і створити в селі потужний осередок партії, адже партійна організація партії Регіонів в с. Софіївска Борщагівка після виборів до органів місцевого самоврядування розпалась. Крім цього запропонували скликати сесію сільської ради, на якій розглянути питання переобрання заступника голови та секретаря сільської ради, а також переформування земельної комісії. Зрозуміло, що кандидатури на ці посади були рекомендовані «зверху». Цікаво, що на посаду заступника голови сільської ради було висунуто кандидатуру Кудрика Олеся Тимофійовича, який обіймав цю посаду в період до  місцевих виборів 31 жовтня 2010 року і який був замішаний в усіх земельних махінаціях.
15 березня відбулася сесія Софіївсько-Борщагівської сільської ради, на якій були присутні керівники обласної та районної організацій Партії Регіонів. За їх ініціативою було прийнято рішення про проведення сесії в закритому режимі. Громаду вигнали, і в цей час спробували переобрати заступника голову сільської ради та секретаря. Люди виламали двері ввірвалися в сесійну залу і виштовхали в шию все керівництво Партії Регіонів та депутатів, які їх підтримують, тим самим зірвавши сесію. Депутатський корпус сільради розколовся навпіл, але з невеликою перевагою 17 на 15. При цьому більшість виявилася представниками Партії регіонів, яка негайно вдалася до переформатування складу сільської ради.
 Наступного дня в приміщенні церкви депутати сільради від Партії регіонів проводять засідання і переобирають заступника та секретаря, але і тут на перешкоді стали люди, які заблокували сільську раду і не пустили їх до приміщення.
Чергове засідання сесії заплановано на 22.03.2011 року, на якій представники громади планують внести свої пропозиції та умови і в разі не підтримки їх з боку депутатського корпусу планують в цей же день провести загальні збори села, на яких буде розглянуто питання про вимогу проведення перевиборів частини депутатського корпусу.

Далі буде…

Посилання на сайт.

СОФІВСЬКА БОРЩАГІВКА – ГІПЕРМАРКЕТ З РОЗДАЧІ ЗЕМЛІ

Софіївська Борщагівка та депутатського корпусу сільради триває вже кілька
місяців… Причина – масове «дарування» десятків гектарів земель поза

kobatkivschyna.kiev.ua/news/1568
 
4.

Києво-Святошинська Варта

12.07.2011
Відкритий лист громади с. Софіївська Борщагівка

Несправедлива й неймовірно напружена, а на сьогоднішній день навіть критична ситуація, що склалася в нашій територіальній громаді, змушує нас, мешканців села Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, звернутися до Вас із закликом про допомогу і підтримку.

Після піврічного поневіряння по владних кабінетах, наполегливих спроб достукатися до влади ми зрозуміли, що добитися справедливості ми можемо, лише об’єднавши наші зусилля.

Дозвольте коротко пояснити вам суть проблеми, яка є яскравим прикладом відсутності рівноправного діалогу між народом та владою, прикладом зухвалого нехтування правами і інтересами простих людей і, на превеликий жаль, є властивою для багатьох населених пунктів Київської області.

Завдяки принциповій та сміливій позиції новообраного незалежного голови сільської ради та частини дійсно обраних народом депутатів нам стали відомі кричущі факти цинічного розбазарювання земель нашої територіальної громади. На загальних зборах мешканців нашого села голова сільської ради оприлюднив звіт земельної комісії, в якому були детально викладені факти виділення колишньою владою всупереч чинному законодавству України великих ділянок безцінної землі різним «потрібним» людям, які ніякого відношення до територіальної громади села Софіївська Борщагівка не мали і не мають.

Цинізм ситуації полягає в тому, що багато з цих резонансних рішень приймалися не тільки без обговорення громадою, але й іноді навіть без розгляду на сесіях сільської ради. Земля – це національне багатство, і її основним володарем, власником та користувачем згідно з Конституцією України є народ, а стосовно нашого села – це ми, представники Софіївсько-Борщагівської територіальної громади. Але в дійсності все не так. Виходить, ми ніхто, просто робоче «бидло», над яким можна безкарно знущатися, якому можна цинічно брехати.

Всі ці факти були викладені у зверненнях до Генеральної прокуратури України, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, голови Київської обласної державної адміністрації та голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації. З моменту звернення пройшло майже півроку, але досі ніякої реальної реакції і реальних дій щодо розслідування цих фактів немає.

Хоча «своєрідна» реакція на наші вимоги відбулася миттєво, а саме:

Було скоєно злочинний напад на голову сільської ради, якого вночі біля приміщення сільської ради було по-звірячому побито. Залізною палицею йому пробито голову та скалічено руку, якою він намагався захищатися. Цей злочин правоохоронними органами досі не розкрито та й, напевно, не буде розкрито ніколи.

Відбувається систематичне залякування мешканців села, які ведуть боротьбу за свої права.

Майже півроку заблокована робота сільської ради завдяки деструктивній позиції депутатів, підконтрольних Партії регіонів. Замість того щоб працювати на інтереси громади та виконувати свої безпосередні депутатські обов’язки, вони всі свої зусилля спрямовують лише на одне – будь-якими методами усунути всенародно обраного голову сільської ради, бо він незручний для влади.

Така поведінка цих депутатів нас не дивує. Бо більша частина з них отримала депутатський мандат не за результатами чесних та демократичних виборів, не в результаті відкритої боротьби, а за рахунок тотальної фальсифікації виборів. Ми всі стали свідками того, що 31 жовтня 2010 року під час виборів до місцевих рад фальшування набуло такого апогею, якого не було навіть у 2004 році.

Ми стверджуємо, що 31 жовтня в багатьох округах відбувалися не вибори, а цинічне призначення окремих депутатів шляхом освячення їх через різноманітні шахрайські схеми, які реалізовувались в Київській області. Починаючи від формування територіальних виборчих комісій і закінчуючи спотворенням волевиявлення виборців під час підрахунку і так званого перерахунку голосів.

Зараз ми часто згадуємо слова з виступу Президента України перед депутатами Верховної Ради: «Незабаром – 31 жовтня – місцеві вибори. Я як ніхто зацікавлений, щоб вони пройшли прозоро і чесно. І я вважаю, що якщо ми з вами це спільно зробимо, то цим самим ми спільно зробимо черговий крок у розбудові демократичної держави, яка буде в подальшому розвиватися і яку будуть поважати у світі».

Які красиві і правильні слова! Як пафосно і переконливо вони звучать, особливо з вуст Президента України. Вчитуєшся в ці слова, а всередині все кричить від обурення і болю, болю за Державу, за нещасний народ, життя якого обіцяли покращити ще вчора. Правда, представники влади з біло-голубими партійними квитками намагаються переконати нас, що «жити нам стало легше, жити нам стало веселіше».

Але скільки б вони не говорили, все менше і менше людей вірять цим солодким, красивим і правильним словам, бо дійсність настільки далека від цих слів, як Земля від Сонця. Люди зрозуміли антинародну сутність влади, відчули натиск диктатури, згортання свободи слова, зрозуміли, що «Нова країна» Януковича будується не для громадян України.

Ми не хочемо і не будемо мовчати, як би цього не намагалася добитися влада. Бо кінець для тих, хто тихо мовчить, – завжди один. Згадайте історію, політичну історію України, чи УНР, чи СРСР, чи гітлерівської Німеччини.

Ми не дозволимо перетворити себе на рабів. Ми повинні змусити владу працювати на інтереси України і на інтереси кожного громадянина. Ми повинні взяти діяльність влади під контроль. Представники влади повинні стати справжніми слугами Народу, для цього ми їх і обираємо. Але для того щоб дійсно контролювати владу та мати можливість впливати на неї, народ повинен не лише мати право демократично і прозоро обирати депутатів, але й можливість демократично та прозоро відкликати тих, які не виконують своїх обов’язків, використовують свої мандати виключно для власного збагачення і згадують про своїх виборців тільки перед виборами.

У своїй боротьбі ми зіштовхнулися з тим, що згідно з чинними законами виборець практично позбавлений можливості відкликати депутата, який зрадив інтереси людей. І ці псевдодепутати, прекрасно знаючи про це, відверто сміються над нами. Вони відчувають свою повну безкарність.

Враховуючи вищевикладене, ми, жителі села Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, звертаємося до всіх небайдужих представників Київщини підтримати наші вимоги до Верховної Ради України про негайне внесення змін та доповнень до чинних законів України з метою унеможливлення подальших фальсифікацій під час виборів, а також з метою надання дійсних прав громадам з відкликання депутатів місцевих рад та контролю за діяльністю влади на місцях.

З повагою, жителі села Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області:

Всього 136 підписів

Посилання на сайт

Відкритий лист громади с. Софіївська Борщагівка — ВАРТА
12 лип. 2011 … Ольга, 2011-07-14 14:29:56. Жителі села Софіївська Борщагівка підтримують
депутатів, які достроково припинили повноваження голови. …

vartainfo.com.ua/…/vidkritij_list_groma_8612.html

5.

раду
У Софіївській Борщагівці депутати захопили сільську раду
05.07.2011, Администратор
У Софіївській Борщагівці депутати захопили сільську раду
Голова Юрій Денисенко приїхав до місця роботи після того, як спрацювала сигналізація. Каже, одразу звернувся до правоохоронців. Однак…“Ніхто не затриманий, двері з середини заблоковані, коли пробувала міліція взламувати двері, бризкали з балончика через двері, замість цього стоять і нікого не пускають і щось там відбувається в сільській раді, я не знаю що”, — каже голова сільської ради Софіївської Борщагівки Юрій Денисенко.Прийшли захистити очільника села місцеві мешканці. Мовляв, він не дає приватизувати землі, тому депутати сільради, до речі, усі, як один — регіонали, не дають йому працювати.“Вони надіялися, що до влади прийде їхня людина і цю землю, яку вони перед самими виборами роздали, вони далі начнуть оформлять, отримувати там державні акти і таке інше. Но громада сільської ради обрала не ту людину, на яку вони ставили ставку”, — каже жителька с.Софія Борщагівська Тамара Давиденко.“Все куплено, і прокуратура куплена і районна і обласна, всі понабирали землі, скільки їм треба було”, — каже мешканка с. Софія Борщагівська Галина Мотрич.“Завдяки Партії Регіонів, завдяки територіально-виборчій комісії, вони прийшли до влади, вони стали депутатами”, — каже мешканка с. Софія Борщагівська Лідія Зінченко.Вікторія Семиненко, депутат сільради — захищає своїх однопартійців. Каже, сільський голова сам винний.“Всі питання він збирався вирішувати зі своїм заступником і своїм виконкомом, депутати не згодні з його позицією, так як депутати представники від народу”, — каже депутат сільської ради с.Софіївська Борщагівка Вікторія Семиненко.Однак, селяни іншої думки: вони не отримали обіцяних земельних паїв і почуваються ошуканими.“Сьогодні і дійсно в Київській області відпрацьований алгоритм захвату місцевої влади рейдерським шляхом. Це Плісецьке, це місто Вмшневе, це Софіївська Борщагівка”, — каже колишній міський голова м.Вишневе Микола Ляшенко.Депутати зачинилися у приміщенні сільради і до вечора так і не вийшли. Вхід охороняють бійці Беркуту. Мешканці теж не розходяться. Кажуть, чергуватимуть тут до ночі.24tv.ua Посилання на сайт

У Софіївській Борщагівці депутати захопили сільську раду 05.07

У Софіївській Борщагівці депутати

 
 
та

У Софіївській Борщагівці депутати захопили сільську раду

5 лип. 2011 У Софіївській Борщагівці депутати захопили сільську раду — Україна — Новини
— Телеканал новин 24::

24tv.ua/home/showSingleNews.do?u…deputati
Вікна-Новини / Новини
повернутися до списку

6.

У селі під Києвом депутати не поділили приміщення сільради

 
5 липня, 18:39
Конфлікт, кажуть — через дорогу землю під Києвом

Вікна 18:00

За владу з вогнегасниками і «Беркутом». У селі Софіївська Борщагівка місцеві депутати не поділили приміщення сільради. Кілька тижнів тому «Вікна» вже розповідали про земельні війни у цьому селі під Києвом. Тоді районна прокуратура звітувала, що розслідує кілька десятків справ про незаконне виділення землі. З місця події — Євгенія Мотрич.

В облозі сільрада Софіївської Борщагівки від 4-ї ранку, і тільки о 12-й люди з боєм пустили до дверей міліціонерів.

Вночі у сільраду зайшли невідомі молодики і частина селищних депутатів, розказують місцеві. Після цього приміщення забарикадували із середини і з вулиці.

Як двері вибили, всередину потрапили слідчі та голова райради.

За кілька хвилин ті, хто пробилися крізь барикади, вийшли і розказали, що там побачили.

Михайло Заславський, голова Києво-Святошинської райдержадміністрації:

Один или два человека — это депутаты. А в целом 20 где-то человек.

А що вони роблять?

Говорять, що прийшли на роботу.

На площі перед установою — два гурти людей. Одні підтримують сільського голову, інші — ні. Конфлікт, кажуть — через дорогу землю під Києвом.

Люди:

Наш голова, ми вибирали всім селом. А вони — то просто банда. Пообіцяли велику землю, і дуже багато депутатів одізвалося на їхню сторону, тому що за дуже великі гроші запропонували їм.

Ми голосуємо проти Денисенка, бо мені жити тут потрібно.

Депутати теж розділилися на два табори. Більшість зібралася у школі кілька днів тому і оголосила селищному голові недовіру. Чому — не пояснюють.

Микола Шевель, депутат сільради Софіївської Борщагівки:

Ніхто не захоплює сільраду, хто це захоплює?

Юрій Денисенко, голова села Софіївська Борщагівка:

О 4-й ранку люди на робоче місце не приходять. Якщо у тої групи людей є законні підстави, то у нас розклад до роботи з 9 до 18. Якщо так, то заходьте о 9-й.

У районній прокуратурі й міліції конфлікт селян з депутатами коментують так.

Надар Ціцуашвілі, заступник прокурора Києво-Святошинського району:

Сотрудники милиции сейчас проводят проверку, оперативно-следственная группа… Обратитесь к нам в установленном порядке — мы вам дадим информацию.

Про конфлікт у селищі під Києвом вже дізналися у парламенті. Народні депутати в четвер вирішуватимуть, чи призначати дострокові вибори у сільраду Софіївської Борщагівки.

 Посилання на сайт

У селі під Києвом депутати не поділили приміщення сільради

5 лип. 2011 Вікна 18:00. За владу з вогнегасниками і «Беркутом». У селі Софіївська
Борщагівка місцеві депутати не поділили приміщення сільради.

vikna.stb.ua/ua/news/2011/7/5/66505/

 

 7.

Софіївська Борщагівка як ознака національної революції, що наближається

Святослав Ханенко
Святослав Ханенко
8 серпня 2011

Поділитись

Правовий та адміністративний безлад у країні наростає шаленими темпами, на-ближаючи час неминучої національної революції. Свідчень тому немало і одними з найяск-равіших є події у Софійській Борщагівці під Києвом, де місцева громада повстала проти сва-вілля чинної влади. Обурившись кричущими порушеннями законодавства при розподіленні земельних ділянок під забудову, сільська громада почала «ворушити старе», домагаючись відновлення справедливості. Натомість зіштовхнулася із шаленим спротивом групи депута-тів провладної більшості, яких покриває Києво-Святошинська райдержадміністрація. Зреш-тою, зневірені селяни звернулися за підтримкою до голови Київської обласної організації ВО «Свобода», депутата Київської обласної ради Святослава Ханенка.

Отже, мова знову про події у Софійській Борщагівці під Києвом, які вже набули неаби-якого розголосу. Назовні вони виглядають таким чином, що народного обранця, чинного голову місцевої сільради Юрія Денисенка, з причини, що він бореться за відновлення справедливості у вирішенні земельних питань, провладна депутатська більшість Софійсько-Борщагівської сільради намагається усунути з посади, вдаючись при цьому до відверто злочинних засобів. У їхньому ар-сеналі і побиття опонентів, і їх залякування, і силові захоплення приміщень сільської ради, і фа-льшування її документів тощо. Усе це відбувається на тлі абсолютної бездіяльності так званих правоохоронних органів і місцевої Києво-Святошинської райдержадміністрації, очолюваної «регі-оналом» Михайлом Заславським.

Раніш ми вже повідомляли про події у Софійській Борщагівці (http://www.kyiv.svoboda.org.ua/dopysy/dopysy/023081/). Кількість правопорушень, що мають усі ознаки кримінальних, з боку депутатів провладної більшості у сільраді та їхніх прибічників вра-жає. Як вражає й абсолютне їх ігнорування так званими правоохоронними органами. Ось їх далеко неповний перелік:

— 7 лютого група невідомих завдала тяжких тілесних ушкоджень чинному сільському голові Юрієві Денисенку;

— 9 лютого група осіб на чолі з колишнім заступником сільського голови Олесем Кудриком забрали з сільради оргтехніку з носіями інформації, на яких містилися відомості про операції з земельними ділянками;

— 16 березня група депутатів сільради на чолі з тим самим Олесем Кудриком вдерлися до приміщення сільської ради з метою заволодіти печаткою та журналом реєстрації Державних актів на право власності на земельні ділянки;

— 16 березня депутати провладної більшості Олександр Левченко й Валерій Шупик («Сильна Україна»), а також син останнього Максим побили подружжя Сергія та Людмилу Кучеруків, не зважаючи на те, що остання була вагітною. Сергій Кучерук отримав при цьому, крім іншого, ножове поранення; — — 28 березня голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Михайло Заславський не допустив до участі у засіданні сесії сільської ради депутата Тетяну Ященко, яку було визнано законно обраним депутатом ухвалою колегії суддів Київського апеля-ційного суду від 24.12.2010;

— вночі проти 5 липня депутати провладної більшості вдерлися до будинку сільської ради та захопили його.

Діяльність депутатів провладної більшості у захоплених ними приміщеннях забезпечує біля двох десятків осіб, які їх охороняють. Проте показати ліцензію на право здійснення охоронної діяльності вони не змогли.

Неодноразові звернення сільської громади з приводу цих та інших подій до так званих правоохоронних органів не мали жодних наслідків, як і пікетування 20 липня Києво-Святошинської райдержадміністрації, як і колективне звернення до Президента.

Зате неабияку прудкість продемонстрував Києво-Святошинський райвідділ МВС у спро-бі прибрати з-під будинку сільради намета протестувальників, що стоїть там від 5 липня. 5 серпня він прислав до Софійської Борщагівки наряд, у складі якого було біля двох десятків осіб на чолі з заступником начальника райвідділу МВС, як він назвався, Олексієм Парфіловим. Разом з ним під’їхала вантажівка, що мала, вочевидь, вивезти геть розібраного намета. Цей наряд мав забезпе-чити виконання постанови суду про заборону такому собі Андрієві Достатньому проводити будь-які протестні акції біля Софійсько-Борщагівської сільради. І це при тому, що Достатнього серед протестувальників ніколи не було. Пояснення представників сільської громади, що наряд прийшов не за адресою і порада йому пошукати цю особу в іншому місці не справила враження. Наряд ру-шив до намета, а разом з ним на протестувальників (в основному літніх жінок) з кулаками й матю-ками накинулися всюдисущі депутати Олександр Левченко й Валерій Шупик (хороші ж кадри у пана Тігіпка!). Намета їм вдалося завалити, але люди таки не розійшлися і після відбуття міліції намета було відновлено.

Позиція Київської обласної організації ВО «Свобода» та її голови, депутата Київської обласної ради Святослава Ханенка, однозначна. Не вдаючись до втручання у відстоювання прива-тних інтересів осіб, що входять до різних сторін конфлікту у Софійській Борщагівці (а такі інтере-си напевно є, оскільки йдеться про землю), «Свобода» не може стояти осторонь фактів наруги над громадянськими правами українців, якими супроводжується конфлікт. Вивчивши ситуацію на мі-сці та поспілкувавшись з представниками сторін конфлікту, Святослав Ханенко 4 серпня звернув-ся до Київського обласного прокурора та начальника Головного управління МВС у Київській об-ласті з вимогою забезпечити конституційні права громадян України у Софійській Борщагівці.

— Наша організація, яка послідовно відстоює законні права українців, — говорить Святослав Ханенко, — ніколи не стояла і не стоятиме осторонь у випадках, подібних до того, що відбувається зараз у Софійській Борщагівці. В разі, якщо не вдасться розв’язати конфлікту у правовий спосіб, ми вдамося до політичних. Так, якщо не бу-де адекватної реакції на мої звернення до обласної прокуратори та обласного управ-ління МВС, обласна організація «Свободи» влаштує мітинг протесту під стінами Ки-ївської обласної ради у день проведення її сесії 23 серпня. Ми не дамо заховати від української та світової громадськості тих фактів, які свідчать про фронтальний на-ступ чинної влади на права та свободи українців. Події у Софійській Борщагівці – це для нас своєрідна школа політичної боротьби з виходом на позапартійне середовище, на широкі народні верстви. Апогеєм цієї боротьби має стати національна революція в Україні.

Сергій Коваленко
голова Боярської міської організації
 Посилання на сайт

Софіївська Борщагівка як ознака національної революції, що

8 сер. 2011 Софіївська Борщагівка як ознака національної революції, що Київської
обласної організації ВО «Свобода», депутата Київської обласної

 
8.
 
 

СОФІЇВСЬКА БОРЩАГІВКА: ПРОТИСТОЯННЯ ТРИВАЄ

СОФІЇВСЬКА БОРЩАГІВКА: ПРОТИСТОЯННЯ ТРИВАЄ

Додав Сергей Серков 5 липня 19:05

Про ситуацію, що склалася в Софіївській Борщагівці, вже неодноразово писала наша газета. Протистояння між депутатською більшістю та сільським головою Юрієм Денисенком набирало обертів. Зрештою, минулого тижня 23 із 32 обраних депутатів сільської ради проголосували за позбавлення повноважень сільського голови. Новий виток у розвитку подій відбувся 5 липня. Цього разу епіцентром подій стала Софіївсько-Борщагівська сільська рада. Повідомлення про її нібито захоплення надійшло ще з самого ранку. Відтак на місце подій поспішили представники районної влади – голова Києво-Святошинської РДА Михайло Заславський, заступник голови райради Віктор Костина та правоохоронних органів.

Біля сільської ради вже було людно. Як пояснив начальник Вишнівського ВМВ Сергій Меньшиков, який був в епіцентрі подій, мешканці зібралися тут ще з 4-ої години ранку. За словами мітингуючих, у сільській раді забарикадувалися депутати. Як і чому вони туди потрапили так рано, власне, і намагаються з’ясувати правоохоронці та представники районної прокуратури, які також приїхали на місце подій.

Юрій Денисенко під’їхав до сільської ради близько 10-ої години. Він так прокоментував ситуацію: «Навіть не знаю, хто знаходиться в приміщенні сільської ради, що там роблять ці люди і хто їх туди впустив. Які в них наміри – також не знаю. Тому ми тут. І хто вам сказав, що мені депутати виявили недовіру? У мене, наприклад, такої інформації немає. Так, остання сесія була 29-го червня. Це питання стояло в порядку денному, але не було кворуму і сесія не відбулася».

В той же час голова райдержадміністрації Михайло Заславський намагався вгамувати скандуючих. Перше, з чим він звернувся до людей, було прохання заспокоїтися:

— Давайте відразу домовимося не влаштовувати безладу, а дамо міліції та представникам прокуратури зайти до приміщення сільської ради. Без цього ми не зможемо розібратися в тому, що ж відбувається, та вчинити по закону… А відповідати за помилки колишньої влади я апріорі не можу — я працюю в Києво-Святошинському районі лише 4 місяці. А конфлікт зародився значно раніше.

Я не є представником прокуратури чи судового органу, тому не можу давати правову оцінку всіх подій, які відбуваються в Софіївській Борщагівці. Але ті документи, які передані мені, свідчать, що сесія 29-го червня відбулася, на ній були присутні 23 депутати. У порядку денному було питання про висловлення недовіри сільському голові. Всі присутні депутати проголосували «за » та призначили секретаря ради виконуючим обов’язки голови. Зараз ці документи вивчаються прокуратурою. Залежно від того, яке рішення прийме суд, стане зрозумілим, наскільки легітимним було рішення депутатської більшості. А ось, для того, щоб зрозуміти, що відбувається в стінах сільської ради, нам потрібно потрапити всередину.

Та люди протестували і не хотіли чути жодних конструктивних пропозицій, перебивали на кожному слові. Мітингуючі перешкоджали працівникам «Беркуту», прокуратури, міліції виконувати свої обов’язки, хоча одночасно вимагали, щоб представники влади розібралися в усьому. Згадували помилки та недоліки попереднього сільського голови, не розуміючи, що помилки попередників автоматично проектують на нову владу.

Та все ж здоровий глузд переміг. Представники органів правопорядку, голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Михайло Заславський разом із представником преси змогли потрапити до заблокованої сільської ради. У той же час позбавлений повноважень сільський голова Юрій Денисенко зайти всередину відмовився без жодних пояснень. Як з’ясувалося, в приміщенні знаходилися секретар сільради Василь Перегинець і 9 депутатів, які надали представникам правоохоронних органів документи по сесії, що відбулася 29 червня з фото та відеоматеріалами. З кожним із присутніх депутатів переговорили слідчі. Пакети документів передано в прокуратуру та експертам й слідчим. Потому відбувся огляд
кабінетів на виявлення зломів.

— Мені зателефонував один із депутатів нашої сільської ради і повідомив, що сільська рада з невідомої причини відчинена, з неї виносять якісь речі та документи. — Так пояснив ситуацію секретар сільради Василь Перегинець — Я зателефонував, у свою чергу, до міліції, ми під’їхали сюди і переконалися, що справді – вхідні двері відкриті. Піднялися на другий поверх – там двері теж були відчинені. Коли ж підходили до сільради, побачили, що десь чоловік пять виходять звідти. Було темно, хто це був – не розгледіли.

Ми змушені були забарикадуватися, бо нам взагалі не дають працювати. Вже о 4-ій ранку тут стояло повно людей, які не лише заважали нам вийти, а й намагалися силою взяти сільську раду – у нас не залишилося вибору. Мітинтуючі повністю паралізували роботу сільської ради.

Свою думку з приводу подій в Софіївській Борщагівці висловив і заступник голови районної ради Віктор Костина:

— Ми намагалися примирити і депутатський корпус, і сільського голову. Був навіть певний період, коли настало деяке «потепління». Але якби було досягнуто хоч якесь порозуміння між сільським головою та депутатами, впевнений, що ми не були б свідками подібних подій. Ми – за цивілізоване вирішення цього конфлікту. Адже село має жити та працювати, мають функціонувати всі установи й організації. І сільська рада
повинна виконувати свої функції. – Таку оцінку подій дав заступник голови Києво-Святошинської райради Віктор Костина.

 
Додаткові матеріали
 
Фото
Посилання на сайт
 

СОФІЇВСЬКА БОРЩАГІВКА: ПРОТИСТОЯННЯ ТРИВАЄ — Головна

5 лип. 2011 СОФІЇВСЬКА БОРЩАГІВКА: ПРОТИСТОЯННЯ ТРИВАЄ Зрештою, минулого
тижня 23 із 32 обраних депутатів сільської ради

 
9.
 
Жителі села С.Борщагівка просять владу розблокувати сільську раду
09.07.2011, Администратор
Жителі села С.Борщагівка просять владу розблокувати сільську раду
Жителі села Софіївська Борщагівка просять владу втрутитись у ситуацію. З вівторка сільську раду заблокували місцеві депутати — приміщення закрите та охороняється приватною структурою. Весь цей час мешканці чергують біля будівлі та кажуть — на їх адресу лунають погрози, а влада ніяк не реагує.»Розвезені заяви і в СБУ, і в УБОЗ, і в МВС, і по всім інстанціях, і силових структурах заяви, ніякої реакції не поступало», — каже заступник сільського голови Анатолій Дідьковський.Сільську раду охороняє міліція. Кажуть — жодних конфліктів немає. Найбільше жителів хвилюють документи, які зачинені разом з депутатами у сільраді. Там — земельна документація, яка, на думку селян, і стала причиною конфлікту. Блокувальники кажуть — залишать будівлю, коли люди розійдуться. Та місцеві мешканці й надалі блокуватимуть сільраду – ззовні»Я вийшов, я звернувся, звертався декілька раз вчора до людей, але це, ви знаєте, я людьми не керую, це їх особисте бажання, ініціатива», — каже голова сільради Юрій Денисенко.Нагадаємо, заблокували сільську раду, що на Київщині, вночі 5 липня. Наразі більшість установ у селі, зокрема паспортний стіл, дитячий садок та бухгалтерія не працюють.
 
Посилання на сайт
 

Жителі села С.Борщагівка просять владу розблокувати сільську

9 лип. 2011 09.07.2011 Жителі села Софіївська Борщагівка просять владу втрутитись у
ситуацію. З вівторка …

 
10.

Пане депутате сільради, а навіщо вам Силка?

Нас бояться. Правда багатьом очі коле. Особливо тим,  чиї «честь», «гідність» та «ділова репутація» замурзані аж по саме нікуди. У Нових Петрівцях газеті погрожують судом, у Гореничах «арештовують» частину тиражу саме того номера, в якому розповідається про тамтешні негаразди, після публікації матеріалів про розбазарювання землі у Софіївській Борщагівці голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Михайло Заславський викликає редакцію до себе на килим і намагається вишикувати нас під загальноприйнятий регіональний ранжир… Зате прості люди звертаються до редакції все частіше й частіше, бо, крім нас, їх ніхто не чує і не хоче чути.

Відповідь панові Шупику
На жаль, на ваше депутатське звернення відповісти не можемо, бо ваші повноваження поширюються лише в межах сільради, так само як не можемо виконати і ваше побажання, бо це той випадок, коли навіть вам, депутатові сільради, не дозволено безкарно порушувати вами ж згаданий Закон «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні». Згідно з його ст. 26 журналіст має право: …поширювати підготовлені ним повідомлення і матеріали за власним підписом, під умовним ім’ям (псевдонімом) або без підпису (анонімно); а також… на збереження таємниці авторства та джерел інформації…
Тож забудьмо про Івана Силку та перейдімо до можливого варіанту відновлення «принижених честі, гідності та ділової репутації жителів села Софіївська Борщагівка». Редакція готова опублікувати правдиві, документально підтверджені аргументи жителів вашого села, чиї честь, гідність та ділову репутацію, на вашу думку, принижує автор статей, що спростовують звинувачення на їхню адресу. Якщо такі будуть, ясна річ. Хоча відразу зауважимо, що зробити це «ображеним» буде ой як нелегко. Бо під час нашого приїзду до Софіївської Борщагівки на початку квітня цього року близько сотні жителів села стояли у черзі до журналістів, прагнучи, аби ми вислухали їх і хоч чимось допомогли. Саме з розповідей звичайних мешканців, ображених старим сільським головою Сергієм Кремцем та вами, Валерію Михайловичу, як тодішнім головою земельної комісії сільради, ми й довідалися про те, що насправді діялось у вашому селі впродовж каденції сільської ради п’ятого скликання. Повірте, ну аж ніяк не може бути так, щоб ви з Сергієм Кремцем ішли в ногу, а все село – не в ногу! У тій публікації, як, до  речі, і в усіх наступних, ми керувалися не тільки розповідями ображених і обділених вами простих селян, але величезним обсягом документального матеріалу. Це і звернення громади до Президента України та до прем’єр-міністра України, і листи до Генеральної прокуратури та прокурора Київської області, до прокурорів Київської області та Києво-Святошинського району, заяви до міліції й прокуратури з приводу замаху на життя сільського голови Юрія Денисенка та з приводу нападу на сільраду з метою заволодіти печаткою й книгою реєстрації земельних актів та багато інших документів, включаючи матеріали аудиторської перевірки вашої діяльності на посаді голови земельної комісії, копій рішень сесії про виділення землі «варягам» тощо. Майже у кожному зі згаданих документів фігурує ваше прізвище. І далеко не в ролі захисника законності й правопорядку. Повірте, всі ці документи добуті цілком законним шляхом. А це означає, що той же закон звільняє журналіста від будь-якої відповідальності за поширення такої інформації.
Нам дуже хочеться дізнатися, що таке законність і правопорядок у вашому, пане Валерію, розумінні. Коли односельці обрали вас депутатом сільради, а ви вже понад три місяці прогулюєте сесії, то це порядно й законно? Гадаємо, що ні. Адже своїм бойкотом ви і вам подібні перешкоджаєте депутатському корпусові сільради вирішувати нагальні проблеми села. А от матеріали перевірки законності роздачі земель у попередньому скликанні своїм бойкотом ви аж ніяк не приховаєте. Бо їхні примірники вже давно є і в нашій редакції, і в багатьох інших засобах масової інформації, а також у владних структурах, включаючи парламент, Генпрокуратуру і Адміністрацію Президента.
А скажіть, пане заступнику голови комісії законності і правопорядку, як ви поясните те, що після ухвали колегії суддів Київського апеляційного суду від 24 грудня 2010 року про визнання законно обраною депутатом Софіївсько-Борщагівської сільської ради Тетяни Ященко вона й досі не відновлена в законних правах? І чому депутатствує В. Гарницький, якщо суд скасував рішення №1 протоколу №9 від
05 листопада 2010 року Софіївсько-Борщагівської сільської виборчої комісії щодо обрання його депутатом по округу №22? Чи, може, розв’язання цих питань не входить до обов’язків комісії законності і правопорядку і у ваші як її члена?
Нарешті, давайте розберемося ще в одному епізоді, про який вже писала наша газета у матеріалі «Гіпермаркет з продажу землі. Погляд із «підсобки». Тоді ми лише навели розповідь адвоката Світлани Побережець про те, що «в селі у всіх на слуху історія побиття 02.05.10 р. депутатами сільради – членами комісії законності і правопорядку у теперішньому скликанні – жителів села Сергія Кучерука та його вагітної дружини Людмили. Незважаючи на те що це відбувалося в громадському місці у присутності свідків, і дільничний міліціонер, і районне міліцейське начальство, і прокурор не знайшли у діях нападників підстав для порушення проти них кримінальної справи». Сьогодні ж, послуговуючись матеріалами справи №4-108/11, що розглядалася Києво-Святошинським районним судом 06 квітня 2011 року, який скасував постанову дільничного інспектора міліції Києво-Святошинського РВ ГУ МВС України в Київській області від 09.05.10 р. про відмову в порушенні кримінальної справи, можемо назвати назвати імена «героїв» побоїща. Це депутат сільради Олександр Левченко, ви, пане Валерію, та ваш син Максим Шупик. Нагадаємо. Увечері 02.05.10 р. Людмила Кучерук разом зі своїм чоловіком Сергієм та сестрою Яною Дмитренко пішли прогулятися до сільського парку, розташованого по вул. Леніна. На той час пані Людмила перебувала на сьомому місяці вагітності. Біля парку зустрілися з подругою Анною Снітко. Зважаючи на те, що вже було досить пізно, а саме 23:45, сиділи на лавочці, тихо перемовляючись, громадського порядку не порушували, спиртних напоїв не вживали. В цей час по вул. Леніна в напрямку с. Петрівського їхав мікроавтобус білого кольору, державний номер АІ 8741, який раптом зупинився. З цього авто вийшли шестеро чоловіків. По невпевнених рухах було видно, що вони добряче п’яні. Побачивши відпочивальників на лавочці, троє з новоприбулих, яких пані Людмила упізнала, почали голосно допитуватися, хто це сидить і що робить. Трьох чоловіків Людмила Кучерук упізнала. Це були Олександр Левченко, ви, Валерію Михайловичу, та ваш син Максим Шупик. Побачивши, що компанія почала збиратися додому, ви з Левченком без будь-яких причин стали бити Сергія Кучерука. Дружина почала заступатися за нього, але Олександр Левченко спочатку відштовхнув Людмилу, а потім вдарив її в груди, після чого вагітна жінка упала. А ви з Левченком продовжували бити її чоловіка. За Людмилу  вступилися її сестра Яна Дмитренко та подруга Анна Снітко. Ви ж, пане майбутній заступник голови депутатської комісії законності і правопорядку, сильно вдарили Яну Дмитренко, а Левченко тим часом кинув Анну Снітко під колеса автомобіля. Коли  Сергій Кучерук вирвався й почав тікати, ви, пане Шупик, наказали синові зупинити втікача. І синок не підкачав – наздогнав Кучерука, звалив з ніг і продовжив бити. Побоїще тривало, аж поки до місця події не почали підходити люди із сусідніх будинків. Побачивши це, ви, пане заступник голови комісії законності і правопорядку, разом з сином і товаришами на мікроавтобусі дали драла в напрямку села Петрівського. Швидка доставила Сергія Кучерука в Боярку у  Центральну районну лікарню, де його госпіталізували з діагнозом ЗЧМТ, струс головного мозку, забій грудної клітини, різана рана передньої черевної стінки, гематома правого стегна… Висновок нарколога: на момент госпіталізації Кучерук С. М. був у тверезому стані».
Так от, редакцію та, мабуть, і всіх наших читачів цікавить не тільки, як вам вдалося зам’яти справу і в міліції, і в прокуратурі? Нам цікаво також, чи має справа про побиття родини Кучеруків судову перспективу після скасування Києво-Святошинським районним судом відмови в порушенні кримінальної справи і призначення додаткової прокурорської перевірки? А ще, чи правда це, що, як кажуть в селі, до комісії, заступником голови якої ви є, треба здавати іспит з кулачної майстерності? Якщо так, то тоді, напевне, ви виявилися кращим бійцем, ніж Олександр Левченко. Адже йому дісталася тільки посада члена комісії законності і правопорядку.
Наперед застерігаємо: газета – не суд. Тож навіть якщо вам удасться вмовити потерпілих забрати заяву, факт залишається фактом. А оприлюднення фактів і є одним із найголовніших завдань журналістики. Цитуючи згадану судову ухвалу, ми лише констатуємо факти і запитуємо про те, що може бути цікаве нашим читачам. Тож годі балачок про обпльовані честь, гідність і ділову репутацію!!!
А хочете поспілкуватися з Іваном Силкою, читайте «Вісті Київщини». І того вам вистачить. Тож до чергової зустрічі на сторінках газети.


Щиро ваші, «Вісті Київщини»

 

Посилання на сайт

 

11.

У боротьбі за печатку сільради всі засоби хороші

12Ось уже п’ятий місяць жителі Софіївської Борщагівки по черзі охороняють сільську раду. Ніхто їх до цього не змушує. Люди самі добровільно приходять, щоб захистити законно обраного сільського голову і не допустити до влади самозванців із так званої опозиційної більшості.

Софіївсько-Борщагівська народна самооборона береже останній бастіон свободи
Останнім часом, коли над сільською радою нависла реальна загроза рейдерського захоплення, місцева самооборона збільшила число охоронниць (хоч як не дивно, але сільраду здебільшого охороняють жінки, зокрема бабусі) і посилила пильність. Ніхто без попередньої перевірки особи і дозволу охорони до сільської ради не проникне.
Коли я побачив ту охорону, подумав: «Це ж як треба дістати людей, щоб вони проміняли прохолоду своєї хати на розпечений асфальт і бетон на вході до сільради, яку добровільно визвалися охороняти!»     
– Усе почалося з того, – розповідає бабуся, яка назвалася Марією Іванівною, – що колишній сільський голова Сергій Кремець не пройшов на виборах. Ми вибрали дуже порядного чоловіка Юрія Денисенка. Банда думала, що й далі буде правити в селі. Набрали земель, а тепер хочуть їх оформити. Денисенко відмовився підписувати акти на землю, поки тимчасова депутатська комісія не перевірить законності виділення кожної ділянки. Банда нервує. Їм треба печатку. Тиснули на Юрія з усіх боків. А він стоїть на своєму.
– Саме за це сьомого лютого його й побили, – додає інша молодиця, яка навіть імені свого не назвала, остерігаючись помсти. – Перебили руку, проломили голову. І, думаєте, міліція чи прокурор шукають нападників? Як би не так! Тому ми й вирішили охороняти нашого голову і сільську раду.
– Досі дивуюся, звідки у нашого голови стільки живучості й життєвої сили, – приєднується до розмови голова депутатської комісії з соціального розвитку та будівництва села, член тимчасової комісії з перевірки діяльності сільської ради 5 скликання Іван Мудрий, – що він вибрався буквально з того світу. Я не буду висловлювати навіть припущення, хто це зробив. То справа слідства, хоча воно не кує й не меле. Але насторожує послідовність деяких подій. Після того як Юрія Денисенка не вдалося знищити  фізично чи бодай залякати, робиться спроба захопити владу в селі іншим шляхом.
– На п’ятій сесії шостого скликання, – розповідає далі Іван Мудрий, – з ініціативи так званої опозиції на розгляд депутатів були винесені питання про відкликання заступника сільського голови Сергія Василенка та секретаря сільради Елеонори Фоміної. Доповідачем був претендент на посаду секретаря, депутат Василь Перегінець. Його пропозицію висловити недовіру Елеонорі Фоміній та Сергієві Василенку підтримало троє депутатів із числа опозиціонерів. На захист виступило нас куди більше. Я, зокрема, прямим текстом сказав про те, що метою такої відставки є заволодіння печаткою сільради і правом підпису на документах. І навів кілька прикладів масового розбазарювання землі з тієї безлічі кричущих випадків, які ми виявили. Тож коли ініціатори відставки  зрозуміли, що так легко добитися свого їм не вдасться, зробили все для того, щоб зірвати сесію. Голові нічого не залишалося, як закрити перше пленарне засідання і призначити друге на 17 березня.
– Я не дарма так детально зупинився на цих подіях, – продовжує депутат. – Вже наступного дня, тобто 15 березня, вони дістали несподіване продовження. 18 депутатів сільради, включаючи самозванця В. А. Гарницького, який отримав мандат внаслідок фальшування його дружиною – головою сільської виборчої комісії результатів голосування, у приміщенні церкви провели своє пленарне засідання. Тих, кого хотіли, «повідправляли у відставку», а на їхнє місце «обрали»: секретарем  сільради з повноваженнями секретаря виконкому і правом вчинення нотаріальних дій Василя Перегінця, а головою виконкому – Олеся Кудрика, який обіймав цю посаду в минулій каденції. Тобто до печатки, права підпису і навіть права нотаріального посвідчення документів добралися ті, хто так успішно трудився на ниві земельних відносин під орудою Сергія Кремця.
– Залишалося тільки реально заволодіти головними атрибутами сільської влади, – веде далі пан Іван. – Вже 16.03.11 р. група учасників підпільного другого сесійного засідання під куполом храму на чолі з секретарем-самозванцем Олесем Кудриком вдерлася до приміщення сільради й спробувала заволодіти  печаткою та журналом реєстрації державних актів на право власності на земельні ділянки. Однак несподівано наштовхнулися на спротив селян, які охороняли сільраду й вчинили з ними бійку. Люди відстояли і сільського голову, і печатку з документами.  
Як писали жителі Софіївської Борщагівки у зверненні до Президента України, на місце злочинних дій вони викликали аж три наряди міліції, і хоча нападники були відомі, ніхто їх до відповідальності не притягнув. А начальник Києво-Святошинського РВ ГУ МВС України в Київській області Ф. Ф.  Краснояров, якому адресовали письмову заяву від громади села, на неї належним чином не відреагував.

А далі був суд
– Ні, не подумайте, що судили нападників. Їх ще, мабуть, навіть «не знайшли». Навпаки, депутати з опозиційної більшості таким способом намагаються узаконити свої незаконні і неправомірні рішення, – пояснює сільський юрист Світлана Побережець. Спочатку позивачкою виступала така собі жителька Софіївської Борщагівки Марія Олексіївна Сазонова. Та сама, якій на 36 сесії 5 скликання рішенням № 18 від 10.03.10 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для житлової забудови в межах села Софіївська Борщагівка по вул. Боголюбова, ділянка №5-6, площею 0,4468 га,  і яка не встигла виготовити державний акт на право власності цією землею.  Пані Сазонова вимагала визнати протиправними і нечинними згадані нами вище рішення 5 сесії сільради 6 скликання  від 15 березня 2011 р. Суддя Людмила Ковальчук, вивчивши матеріали позову, залишила справу без розгляду. Пані Сазонова вдруге подала той самий позов, тільки подописувала туди третіх осіб. На цей раз інший суддя – В. В. Нікушин прийняв його до провадження і довів справу до потрібного Перегінцю, Кудрику та іншим завершення. Жодного документа чи аргументу, які надавала сільська рада, а також жодного свідчення суддя до уваги не брав. Усе відбувалося ніби за написаним заздалегідь сценарієм. І я не здивуюся, що після апеляційного суду, якщо, не приведи Господи, і там судочинство відбуватиметься так, як в райсуді, вже на другий день у супроводі бійців загону спецпризначення прийде судовий виконавець, щоб посадити нам на голови самозванців. І боюся, що тоді бабусі самі не впораються із захистом останнього в селі бастіону свободи.  

Іван Силка

посилання на сайт

У боротьбі за печатку сільради всі засоби хороші

9 чер. 2011 Ось уже п’ятий місяць жителі Софіївської Борщагівки по черзі Боголюбова,
ділянка №5-6, площею 0,4468 га, і яка не встигла

v-k.org.ua/pages/view/589
 
 12.

Жителі Софіївської Борщагівки залишились без землі

Жителі Софіївської-Борщагівки вже майже рік відвойовують своє право на землю. Дорогоцінні клаптики у Києво-Святошинському районі роздали людям, які жодного стосунку до неї не мають.

Про це повідомляє СTБ.

«Земля розкрадалася у великих розмірах, і це громаді стало відомо, після того як голова провів загальні збори. Коли відкрилися ці кричущі факти, мешканцям стало зрозуміло, що люди, які  взагалі не мали жодного відношення ні до села, ні до радгоспу отримували землю у великих розмірах», — каже жителька села Софіївська Бощагівка Тамара Давиденко.

Натомість сотні жителів досі не можуть посадити власний город чи збудувати хату, бо їй, як з’ясувалося, землі у рідному селі не вистачило.   

«Шість років ходила день у день. Обіцяють, що буде, мовляв, прийдіть тоді. Але нема землі.  Уже, кажуть, роздали головним. А мене п’ятеро дітей, і мені треба, і роблю 20 років у колгоспі», — жаліється місцева жителька Ніна Рибчинська.

Натомість Лідія Зінченко, депутат сільради Софіївської Бощагівки попереднього скликання, за якого і роздавали землю, каже, про те, що ділянки виділили не місцевим, дізналися запізно.

«Рішення ухвалювались на сесії. Ми тих рішень не бачили, а земля видавалася тим особам, яких ми не знаємо», — виправдовується депутат.

Нині люди вимагають від сільських депутатів повернути землю громаді і розділити між селянами. Для цього депутати мають зібратися на сесію, але більшу половину з них тут не бачили вже восьмий місяць.   

Голова земельної комісії села Валентина Моцик каже, ділянки виділяли людям, які навіть не знають про це, без документів чи за підробленими.

«Порушень дуже багато, сільська рада недоотримала в бюджет 178 мільйонів гривень. Це питання, які повинні були на сесіях вирішуватись, але не вирішуються».

У районі прокуратурі інформацію сільських депутатів підтвердили. Кажуть, вже порушили одну карну справу, і подали близько ста прокурорських протестів.

Прокурор Києво-Святошинського району Василь Федоренко каже, що слідство вже на завершальному етапі, і найближчим часом справу спрямують до суду.

Про те, що шанси повернути селянам землю досить високі, запевнив голова Держкомзему Сергій Тимченко.

Він згори отримав доручення: усі незаконні землевідведення повернути у власність держави або громади.

Люди у Софіївській-Борщагівці чекають на рішення судів та реакцію урядовців. Утім, якщо землю їм не повернуть, селяни обіцяють вдатися до інших методів.

 Посилання на сайт.
 

Жителі Софіївської Борщагівки залишились без землі

22 чер. 2011 Жителі СофіївськоїБорщагівки вже майже рік відвойовують своє право на
землю. Дорогоцінні клаптики у Києво-Святошинському районі

kiev.pravda.com.ua/news/4e0238a00c6d6/
 
 
 
 Посилання на сайт

Києво-Святошинська райрада заплющила очі на свавілля у

8 вер. 2011 Софіївська Борщагівка. Попри кричущі порушення законодавства,
депутатська більшість Софіївсько-Борщагівської сільської ради,

 

13.

«Свобода» вимагає від Київської облради відреагувати на брутальне знищення народовладдя в Софіївській Борщагівці

Облога сільради Софіївської Борщагівки
Облога сільради Софіївської Борщагівки
23 серпня 2011

Поділитись

23 серпня 2011 року свободівець Віталій Штурхецький, передав до Київської обласної ради звернення. У ньому міститься вимога відреагувати на рейдерське захоплення сільської ради, що відбулося у Софіївській Борщагівці 5 липня 2011 року.

Свободівець, виступаючи на акції протесту проти свавілля влади біля Київської обласної ради, звернувся до мітингувальників:

«Ми заявляємо свій категоричний протест та незгоду з тим, що відбувається у політичному житті країни.

Останні події свідчать про те, що Україна стрімко наближається до диктатури, і це відчувається на прикладі життя мого села Софіївська Борщагівка.

Так, 5 липня вночі невідомі особи, домовившись із попередньо сформованою більшістю депутатів сільської ради, захопили приміщення сільради і не допустили до роботи ані голову, ані її працівників.

Працівники сільради, яких унаслідок рейдерського захоплення було викинуто з приміщення на вулицю, днюють і ночують на східцях приміщення, добиваючись правди. Натомість, отримують відповідь, що їх звільнено.

Громада села обурена тим, що міліція та найнята самозваною владою «охорона» перешкоджають мирному зібранню людей, які рішуче налаштовані проти рейдерства. Щодо протестувальників застосовують такі методи, як побої, залякування зброєю, сльозогінний газ.

Цього року чинного сільського голову було жорстоко побито на території сільради. Заступник голови зараз перебуває в розшуку. Але до цього часу за фактами нападу на голову сільської ради та рейдерського захоплення її приміщення кримінальних справ чомусь не порушено.

Неодноразово телеканали «СТБ», «1+1», СІТІ, «Новий канал», газети «Голос України» та «Вісті Київщини» висвітлювали ситуацію в селі Софіївська Борщагівка. Щодо цих подій ініційовано кілька депутатських запитів. Громада неодноразово зверталася до Адміністрації Президента, Верховної Ради, Генеральної прокуратури. Мешканці Софіївської Борщагівки, які чекають допомоги від вищих чиновників, на разі мають лише відписки з районної прокуратури та міліції.

У відповідь на загрозу, що постала перед місцевим самоврядуванням, а також на репресії проти жителів села ми створили в Софіївській Борщагівці Ініціативну групу зі створення осередку Комітету опору диктатурі та свавіллю влади».

Чергове офіційне звернення від громади села свободівець Віталій Шурхецький передав Київській обласній раді з проханням відреагувати, керуючись не лише Законом, але і совістю.

Прес-служба Київської обласної організації ВО «Свобода»
 
Посилання на сайт

«Свобода» вимагає від Київської облради відреагувати на

23 сер. 2011 У ньому міститься вимога відреагувати на рейдерське захоплення сільської
ради, що відбулося у Софіївській Борщагівці 5 липня 2011

 
 

14.

Рейдери вподобали землі Софіївскої-Борщагівки смотреть видео

Володимир Мирний, DELFI
15 июль 2011 10:30
Шрифт:+-
Коментарии:  (1)
Рейдери вподобали землі Софіївскої-Борщагівки

5 липня 2011 року о 4 годині ранку спрацювала сигналізація в сільській раді та кабінеті сільського голови села Софіївська-Борщагівка.
Прибувши на місце працівники сільської ради та її голова побачили наступне: в приміщенні сільради о 4 годині ранку в окремих кабінетах було увімкнене світло, а біля входу в раду стояло більше 15 працівників спецпідрозділу «Беркут», які відмовлялися показувати свої посвідчення, і розповідати хто надав їм наказ блокувати вхід до сільської ради. 

Читайте также: В Киеве продолжаются конкретные наезды на предпринимателей

На місці також знаходився перший заступник начальника Києво-Святошинського райвідділу міліції Сергій Копитько, але розповісти про мету свого перебування і чому не виводять людей, які незаконно проникли до сільської ради він не зміг

Працівники сільради почали вимагати, щоб людей, які незаконно проникли до сільської ради, негайно вивели і затримали, на що міліція не реагувала. Відразу до сільради почали сходитися мешканці села, які знали про можливість такого рейдерського захоплення, тому й вже протягом місяця чергували групами (10-15 чоловік) біля сільради кожного буднього дня з 8 до 17 години. Про те, що захоплення буде вночі ніхто не очікував,- адже сільрада належним чином замикалася та ставилася на сигналізацію.

Станом на 14 липня 2011 року облога сільської радитриває (10 днів)!

Посилання на сайт.

Рейдери вподобали землі Софіївскої-Борщагівки — DELFI Репортер

15 июл 2011 5 липня 2011 року о 4 годині ранку спрацювала сигналізація в сільській раді
та кабінеті сільського голови села СофіївськаБорщагівка.

reporter.delfi.ua/…/rejderi-vpodobali-zemli-sofiyivskoyi-borschagivki.d?…
 
 
 
Реклама